Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Warunki się dziś o świcie sprawdziły. Efemerydy też. Pojechałem po bandzie i mogę się wreszcie pochwalić zdjęciem ZACHODU KSIĘŻYCA ZA TATRAMI z Przedmieścia Czudeckiego (na pd. od Rzeszowa)!

 

:yahoo:

 

Tatry_z_Przedmiescia_Czudeckiego.jpg

 

145km, chyba rekordowy zachód Księżyca :banan:

 

Współrzędne miejsca obserwacji:

49.962471° N 21.843374° E 365m

 

Zapomniałem dodać, że oprócz Księżyca w roli głównej wystąpił również Lodowy Szczyt!

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś po całości! Największy szacun,to za to że CHCIAŁO Ci się. Pokłony... To miejsce to w ogóle ciekawy PO, bo rano jeździ tam mnóstwo samochodów do Rzeszowa. Czasem w zimie przy dobrej widzialności można oglądać Tatry rano i wieczorem, w takich dniach jak 11.04 pewni i dłużej a i tak znakomita większość nawet sobie nie zdaje sprawy, że odwrócenie na chwilę wzroku w bok spowoduje spotkanie sam na sam z oddalonymi o prawie 150km Tatrami. Ale o takich sytuacjach to już kiedyś pisaliśmy...

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andis! Wstawać to mi się oczywiście nie chciało... Przy okazji robienia zdjęć miałem małą przygodę z pieskami :) Wystraszyły mnie, a ja je - nagrało się to na film. Jak tylko go zgram z kamery oczywiście podrzucę również na forum.

 

A tak na marginesie to do tych zdjęć również się przyczyniłeś i Ty - kiedyś po linku z beskid-niski trafiłem na stronę DO, a potem to już mnie wessało :) Odkryłem dziś przy okazji również oficjalny punkt widokowy w Niechobrzu przy krzyżu misyjnym - robiłeś może już z tego miejsca jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Odkryłem dziś przy okazji również oficjalny punkt widokowy w Niechobrzu przy krzyżu misyjnym - robiłeś może już z tego miejsca jakieś zdjęcia?

Czy robiłem? Całe mnóstwo. Ale dalekich widoków to nie uświadczysz, natomiast bardzo ciekawie prezentuje się Rzeszów i okolice.

 

A tu trochę fotek: http://a13.one.pl/tag/niechobrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiłem? Całe mnóstwo. Ale dalekich widoków to nie uświadczysz, natomiast bardzo ciekawie prezentuje się Rzeszów i okolice.

Dziś o świcie wykonałem z tego miejsca kilka zdjęć. Na jednym z nich nie mogę zidentyfikować wysokiego masztu w odległości ok. 30-40km? Zamieszczę jutro to zdjęcie w wątku PODKARPACIE, ROZTOCZE, KARPATY... z prośbą o pomoc.

 

Jeśli chodzi o warunki na poranek to zapowiadają się znów nieźle na zachód Księżyca. O 5:06 będzie zachodził za najwyższymi szczytami Tatr widziany przez kamerkę z Liwocza :) Jak zachmurzenie nie zepsuje warunków to może być ciekawie. Póki co prognozy niezłe.

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Ślązacy którzy skierują natychmiast wzrok na wschód zobaczą potężną komórkę burzową w odległości... 200km nad Rzeszowem

 

"Z wielkiej chmary deszcz mały", jak to powiadają. W Rzeszowie się rozeszło, poszło na SW :) Chmura mogła być spora, bo samoloty latały bardziej na S nż zwykle. Ciekawe gdzie się wyszumiało?

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę pomoże:

gdzie jest burza

Co ciekawe, ta strona wciąż dzieli Polskę na 49 województw.

Teraz sobie przypominam, że i ja nieraz widywałem taki widok: część nieba pogodnego, ale część zachmurzonego i pod tymi chmurami błyskawice. Nic natomiast nie było słychać. To mogło być aż 200 kilometrów dalej?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radarów burzowych to polecam:

http://www.pogodynka.pl/polska/burze/safir/

http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&subpage_0=6

http://www.industry.siemens.com/industrysolutions/global/de/blids/service/spion/Seiten/spion_pl.aspx

oraz czesko - słowacki radar deszczu

http://www.imeteo.sk/iradar.php

który pokazuje cały Śląsk.

Co do obserwacji burz polecam stronę:

http://lowcyburz.pl/

gdzie jest bieżąca dyskusja, widziano błyski z wielu kilometrów, ja sam osobiście widziałem ostatnio w nocy burze nad Beskidem było widać słabe błyski z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorkowy zarys Karkonoszy i gór Izerskich z Zielonej Góry. Wystarczyła króciutka ulewa i to, że powiało z innego kierunku aniżeli wschód:

Kopia P1080589.JPG

Jeszcze ciekawsza, póki co, jest prognoza na czwartkowe popołudnie, tyle, że mnie już tradycyjnie nie będzie...

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorkowy zarys Karkonoszy i gór Izerskich z Zielonej Góry. Wystarczyła króciutka ulewa i to, że powiało z innego kierunku aniżeli wschód:

Kopia P1080589.JPG

Jeszcze ciekawsza, póki co, jest prognoza na czwartkowe popołudnie, tyle, że mnie już tradycyjnie nie będzie...

Paweł, gratuluję, to chyba na razie najlepszy widok z Zielonej Góry na Karkonosze i Izery w tym roku. Wczoraj też robiłem zdjęcia z ZG w tamtym kierunku, ale ok. 21 i góry było widać już bardzo słabo, Śnieżki w zasadzie wcale.

Pozdrawiam

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.