Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższy weekend jedynie niedziela wchodzi w grę w moim przypadku, tyle że wciąż gadamy sobie w dwójkę, a gdzie reszta dalekich obserwatorów z okolic :flirt:? Dodam, że Fuji, Pentaxy, Panasoniki i inne sprzęty również są mile widziane :friends:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na szczęście ostatni dzień niepogody, w dodatku zakończony mocnym deszczowym akcentem. Jutro nareszcie Słońce i zapewne pod wieczór zrobi się dobra widoczność.

W niedzielę na pikniku lotniczym w Krakowie będą loty widokowe, może będzie się dało na góry ze starego "Antka" popatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(EDIT)

 

W ostatni weekend lipca wybieram się na Kralovą Holę. Jakby ktoś był chętny - pisać na priva.

Oczywiście widoczności nie gwarantuje. Co nie znaczy, że nie będzie super!

 

A ja na Kralovej Holi byłem wczoraj ;) Warunki niestety były złe, ale co tam. Najważniejsze, że zdobyłem szczyt. Jak ogarnę wszystko to wrzucę jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

Dziś wieczorem, wracając z pracy, zauważyłem na nad horyzontem ładny cumulonimbus. No to portrecik mu strzeliłem :)

MegaKomurkaNadOpava.jpg

 

Chwilę temu naszła mnie ciekawość gdzie tak naprawdę znajdowała się ta komórka. Sprawdziłem zdjęcie satelitarne i okazało się że chmurka wisiała na czeską Opavą w odległości 102 km...

miejsceKomorki.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

Dziś wieczorem, wracając z pracy, zauważyłem na nad horyzontem ładny cumulonimbus. No to portrecik mu strzeliłem :)

MegaKomurkaNadOpava.jpg

 

Chwilę temu naszła mnie ciekawość gdzie tak naprawdę znajdowała się ta komórka. Sprawdziłem zdjęcie satelitarne i okazało się że chmurka wisiała na czeską Opavą w odległości 102 km...

miejsceKomorki.jpg

Fajne, z jakiej stronki jest ta mapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość twmichal

A ja na Kralovej Holi byłem wczoraj ;) Warunki niestety były złe, ale co tam. Najważniejsze, że zdobyłem szczyt. Jak ogarnę wszystko to wrzucę jakieś zdjęcia.

 

A gdzie miałeś nocleg?

Możesz polecić jakąś miejscówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka

Dziś wieczorem, wracając z pracy, zauważyłem na nad horyzontem ładny cumulonimbus. No to portrecik mu strzeliłem :)

MegaKomurkaNadOpava.jpg

 

Chwilę temu naszła mnie ciekawość gdzie tak naprawdę znajdowała się ta komórka. Sprawdziłem zdjęcie satelitarne i okazało się że chmurka wisiała na czeską Opavą w odległości 102 km...

miejsceKomorki.jpg

 

A propos chmur chciałem polecić fajną książeczkę 'Pogoda' http://septem.pl/ksiazki/pogoda-seriaporad-pl-storm-dunlop,pogosp.htm

Z widocznością bywa różnie ale chmury są prawie zawsze:) poza tym sporo o (rzadkich) zjawiskach pogodowych, inwersje, niże, wyże...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po ostatnich opadach i wyraźnej poprawie widoczności wstałem o czwartej przed świtem z nadzieją na jakąś niespodziankę ale nie było tak dobrze. Za to w ciągu dnia były momenty kiedy faktycznie było ostro. Śledząc kamerkę pojechałem na jedną miejscówkę ale zanim dojechałem nieco się pogorszyło. Wróciłem do domu, look na kamerkę i żałowałem że nie zostałem na miejscu dłużej. Około 19tej był ogień.

 

Pułap chmur jest fajny więc jeśli tylko tło jest odpowiednie to górki pięknie widać. Trzeba te Tatry w końcu upolować w te wakacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem wczoraj usiedzieć, a najbardziej doskwierała mi Ostra G. w Trzebini :D Zainspirował mnie telefonicznie Rafał ZOOM, swoim wypadem do Jaworzna na górę Grodzisko więc wio do Trzebini. No i to był strzał w dziesiątkę. Oczywiści Tatry był, skąpane w chmurach ale były, Beskid ostry jak brzytwa ale to nie był mój cel tylko zachodni horyzont. Jak się okazało znów trafiłem chwilę za późno ale nie na tyle by nie uwiecznić Pradziada z Ostra G w Trzebini 160 km :banan:

OstraG_Trzebinia-Pradziad.jpg

Siedziałem aż do zachodu i nawet światełko na Pradziadzie złapałem ale zarys szczytu zlał się z tłem chmur :Salut:

Edytowane przez merti
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem wczoraj usiedzieć, a najbardziej doskwierała mi Ostra G. w Trzebini :D Zainspirował mnie telefonicznie Rafał ZOOM, swoim wypadem do Jaworzna na górę Grodzisko więc wio do Trzebini. No i to był strzał w dziesiątkę. Oczywiści Tatry był, skąpane w chmurach ale były, Beskid ostry jak brzytwa ale to nie był mój cel tylko zachodni horyzont. Jak się okazało znów trafiłem chwilę za późno ale nie na tyle by nie uwiecznić Pradziada z Ostra G w Trzebini 160 km :banan:

OstraG_Trzebinia-Pradziad.jpg

Siedziałem aż do zachodu i nawet światełko na Pradziadzie złapałem ale zarys szczytu zlał się z tłem chmur :Salut:

Brawo! Wyślij do mnie proszę do publikacji na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato jeszcze w pełni, a tu powiało chłodem. W Tatrach podobno -8 stopni i śnieg, dziś rano w słowackim radiu mówili o tym że mróz wyrządził szkody w uprawach.

W górach pojawiła się niska inwersja - można np zobaczyć na tej kamerce

Widać to także na porannej kamerce ze Skrzycznego. A na nizinach takie charkterystyczne zamglenie, jak podczas zimowego wyżu.

 

Mam nadzieję, że w weekend widocznośc się poprawi i po tak zimnym i wietrznym okresie będzie żyleta - wybieram się w Bieszczady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.