Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ok. 8:00 bardzo ładnie widać było z ul. Lenartowicza w Sosnowcu - Babią, Pilsko i jak się okazało Tatry również, żałuję że nie wybrałem się wcześniej...

Obraz z kamerki ze Skrzycznego wspaniały :)

 

Poniżej 2 fotki, lekko obcięte od góry - maszt na Skrzycznem oraz Raczkowa Czuba z Jarząbczym w słowackich Tatrach.

Niestety mój Panagor 400mm na M42 nie bardzo chce ostrzyć na nieskończoność z Canonem :(

Lenartowicza_Skrzyczne.jpg

Lenartowicza_Raczkowa_Jarzabczy.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, Patb - wreszcie są! Do Łomnicy jest jeszcze troszkę dalej :). Masz też Velky Krivan - gratulacje!

Rafal78 - Tobie też gratuluję, przynajmniej widoku, choć nie masz zdjęć.

 

Ja też wrzuciłem dziś fotki z rana, chyba, że są niewidoczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wrzuciłem dziś fotki z rana, chyba, że są niewidoczne ?

Jasne, ¿e są widoczne. Mieliście rano jazdę bez trzymanki. Na czeskich kamerach z rejonu Sudetów (http://kamery.humlnet.cz) też nie jest źle. Śnieżka wprawdzie cały czas jest w chmurach, ale kamery skierowane na wschód pokazywały o świcie przepiękne widoki. Dręczy mnie myśl, co było widać ze Śnieżnika... Spokojnie mog³a byæ Fatra, ale w Prostejovie o pó³nocy zanotowano lekką inwersję, więc kto wie...

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widoczne jak najbardziej :)

chciałbym mieć taki widoczek z okna.

Ciekawe jak długo się utrzyma dzisiejsza widoczność, jak będzie po południu/wieczorem.

 

No jestem ciekaw co przyniesie jutro, i w koncu muszę pogadać z kobitą z administracji co bym miał wejscie na dach, bo może wtedy się Gerlach pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacho zapewne Tatry tez były stamtąd widoczne :)

PatB gratuluję zdjęć!!! okolice Toszka - wjechałem do Gajowic, koło pewnego gospodarstwa skręciłem w prawo i prosto w górę, drogą żwirową do tego białego zbiornika widocznego z daleka.Stałem autem przy samym zbiorniku. Przyjechałem 5.35, wyjechałem stamtąd 6.15. Wyrwałem się z łóżka po 5.00, gdyż przed północą widziałem Twojego posta tu na forum - dzięki :) gołym okiem widoki były lepsze niż na zdjęciach - wrażenia niesamowite! Patrże przed siebie, a tu Babia Góra jakby w Gliwicach stała! a dookoła takie małe kopeczki, jakby ktoś piramidki poustawiał... Zaraz na prawo od tegowysokiego komina EC Zabrze jedna wielka, "wyciągnięta w górę" ciemna ściana Tatr - przepiękne! Skrzyczne jak na dłoni, kolejne beskidzkie szczyty także. Wreszcie czeskie Beskidy - tam na którymś szczycie jest chyba jakieś schronisko, w każdym razie tam pięknie odbijały się promienie wschodzącego słońca, jak gdyby ktoś na szczycie ustawił wielkie lustro!

Ciągle jestem pod wrażeniem dzisiejszych widoków. Szczerze mówiąc, nie żałuję braku aparatu - pewnie zrobiłbym fatalne zdjęcia moim kompakcikiem,a tak napawałem się pięknym krajobrazem od Tatr po Jeseniki.

KrzysiekS - ja tam na tej górce w Gajowicach koło Toszka (tej z tym białym zbiornikiem) też czasem bywam, widok na industrial jest pierwsza klasa, ale to co było dziś rano - jak to chyba stwierdził tu na forum MMateusiak "urywa ..."

Pozdrawiam wszystkich dalekich obserwatorów!

Edytowane przez rafal78
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekS - ja tam na tej górce w Gajowicach koło Toszka (tej z tym białym zbiornikiem) też czasem bywam, widok na industrial jest pierwsza klasa, ale to co było dziś rano - jak to chyba stwierdził tu na forum MMateusiak "urywa ..."

Pozdrawiam wszystkich dalekich obserwatorów!

Bywam na Sarnowskiej (skąd Patb robił dziś zdjęcia), bo z Toszka mam tam najbliżej, ale cały łańcuch wzniesień na północ od miasta jest widokowy. Z każdego widac inny kawałek Małej Fatry :).

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wrzuciłem dziś fotki z rana, chyba, że są niewidoczne ?

 

Nie wiem czy tych kilku postów nie zauważyłem, czy ich nie było, czy po prostu nie przesunąłem ekranu trochę w górę po zobaczeniu zdjęć Patrykosa z Toszka... Rewelacja była dzisiaj, a ja w łóżku leżałem... ale ze mnie leń :Boink:!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Patrże przed siebie, a tu Babia Góra jakby w Gliwicach stała! a dookoła takie małe kopeczki, jakby ktoś piramidki poustawiał...

 

ale to co było dziś rano - jak to chyba stwierdził tu na forum MMateusiak "urywa ..."

 

 

Tu się z Tobą zgodzę w 100%. Wychodząc na mój P.O. [czyt. "Klatkę" widoczną na załączonych 2ch zdjęciach] otwierając drzwi, "urwało mi cycki" nieuzbrojonym okiem. Wpierw wgniotła mnie majestatycznie stercząca ponad wszystkim "Babia", a jak to każdy DO wie, że jeśli widać Babią to jest szansa na Tatry. Spojrzałem w lewo, no i tak jak piszesz "piramidki" ktoś poustawiał. Szkoda, że też ktoś kiedyś postawił ten budynek, który mi więcej "piramidek" zasłania :( Ale i tak, cycki urwane, co zrobić ;)

 

 

Nie wiem czy tych kilku postów nie zauważyłem, czy ich nie było, czy po prostu nie przesunąłem ekranu trochę w górę po zobaczeniu zdjęć Patrykosa z Toszka... Rewelacja była dzisiaj, a ja w łóżku leżałem... ale ze mnie leń :Boink:!!!

 

Gdyby nie księżyc który mnie obudził bo walił po oczach od zachodu to też bym nie wstał :)

DSC_0098.JPG

DSC_0099.JPG

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, iż do dzisiaj uważałem, że DO to najpierw robienie zdjęcia super aparatem, a potem szukanie na tym zdjęciu, czy "wyszły" Tatry (ewentualnie inne góry).

Zwracam honor - po dzisiejszym poranku, po widoku Tatr gołym okiem ze 190km to mi szczęka opadla zupełnie!

Edytowane przez rafal78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, iż do dzisiaj uważałem, że DO to najpierw robienie zdjęcia super aparatem, a potem szukanie na tym zdjęciu, czy wyszły Tatry (ewentualnie inne góry).

Zwracam honor - po dzisiejszym poranku, po widoku Tatr gołym okiem ze 190km to mi szczęka opadla zupełnie!

 

Czyli tak jak ja musisz iść do okulisty po totalnym "okaleczeniu" przez Tatry. Ja nawet moją kobitę w szlafroku na klatkę ciągnąłem i prosiłem by sprawdziła przez lornetke, czy ja przypadkiem jeszcze nie śpię ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak ja musisz iść do okulisty po totalnym "okaleczeniu" przez Tatry. Ja nawet moją kobitę w szlafroku na klatkę ciągnąłem i prosiłem by sprawdziła przez lornetke, czy ja przypadkiem jeszcze nie śpię ;)

Jeśli jutro rano też będą (chociaż troszkę) podobne warunki, to wyciągnę z łóżek całe Gajowice - dziś rano przed 6.00 tylko jednego rolnika tam spotkałem, ale nie uświadamiałem go co do widoku - bo jeszcze sam nie wierzyłem, że te "piramidki", to Wierchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jutro rano też będą (chociaż troszkę) podobne warunki, to (...)

To trzeba pomyśleć nad ich wykorzystaniem i odjechaniem jeszcze dalej aby urwać kolejne kilometry ;) Może jakaś forumowa wyprawa gdzieś dalej ? Jura, świętokrzyskie a może Salomin ? ;)

 

Trzeba śledzić zachody słońca. Moim zdaniem poranek ze środy na czwartek wygląda najlepiej.

Krzysiek_S co o tym sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba śledzić zachody słońca. Moim zdaniem poranek ze środy na czwartek wygląda najlepiej.

Krzysiek_S co o tym sądzisz ?

Vrg, gdybyś wiedzia³, ile razy w życiu zaliczyłem mleko, nie robiłbyś ze mnie znawcy pogody. Patrzę tylko na mapki ICMu i tak, jak najbardziej - poranek ze środy na czwartek, a dalej na zachodzie to nawet jutro wieczorem, po przejściu frontu. Gdybym był zdrowy i miał możliwości, wziąłbym wolne, pojechał i przenocował na Śnieżniku, żeby zaliczyć i zachód, i wschód Słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia na szczęście wyszły, domownicy pukali mi się w czoło - zamiast iść spać po robocie to gdzieś z aparatem się szwendam. Ale było warto, bo mimo że można powiedzieć, że mieszkam praktycznie u stup tej górki Lubecko to poza Jesienikami i Skrzycznym nie widziałem tam nigdy nic więcej ... do dziś. Nad samym GOPem musiała być jakaś mgiełka, bo szczyty wyłaniają się nie od samego horyzontu, tylko trochę wyżej - dobrze widać to po kominie Huty Katowice (3). Złapały się także Lysa hora i Travny co jest dla mnie totalnym zaskoczeniem (2) natomiast panorama 1 rozciąga się od Babiej, przez Pilsko po Skrzyczne (po kominach od T.G. do Zabrza).

rafal78 na Tatry z tego miejsca nie ma szans, udeuschle pozbawia mnie wszelkich złudzeń, natomiast całkiem niedaleko stąd powinno być je owszem widać, ale i na nie przyjdzie w końcu czas.

Beskidy.JPG

Travny Lysa hora.JPG

Huta Katowice.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacho te zdjecią to dla mnie mistrzostwo świata, byłem dziesiątki razy na tej górce i co najwyżej złapałem Śnieżnik. Na zdjęciach widać wyraźnie miraże, ciekawe czy góry zostały "podniesione"? A na Tatry z okolicy skąd będziesz polował?

 

Maroko i Stacho - nie chcę z udeuschle polemizowac, ale gdy dzisiaj po częściowym opadnięciu z emocji oraz po zainstalowaniu własnej szczęki (wyjaśnienie wyżej ;) spojrzałem na wrzuconą w temacie "Tatry z Katowic" panoramę z Toszka - tam Tatry są widoczne ledwo ledwo, a dziś je widziałem bardzo wyraźnie!

Zatem moim zdaniem trochę więcej widać "w rzeczywistości" i może z tej górki jednak Wierchy da się uchwycić. Babia wyszła przecież okazale - chociaż mimo wszystko ostrość zdjęć z dzisiejszego poranka wydaje mi się gorsza niż ostrość obrazu "na żywo" - dla mnie przed 6.00 rano Babia z Gajowic była jak "żyleta" i Wierchy też okazale wyglądały (a na zdjęciach takie ledwo ledwo widoczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę na Magdalence próbował coś sfocić, może w końcu mi się uda :)

 

Dziś zachód z Magdalenki 18:50, jak mnie rodzinka nie puści to wrzuć koniecznie zdjęcia wieczorem na forum, nawet jak by nie było widać Tatr (czego oczywiście nie życzę) ;)

 

PS. Polujesz pod największym nadajnikiem, czy gdzieś w stronę Woli Rafałowskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że najlepsza widoczność przesuwa się na wschód. Jak wróciłem z pracy bardzo ładnie było widać Beskid Niski i mocno już zamglone Pasmo Jaworzyny. W tej chwili widoczność u mnie jest max. 20km. i raczej nie wygląda na to że się poprawi.

Rano trzeba by było się wybrać na jakąś górkę żeby być wyżej tych niskich mgieł, ale niestety nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.