Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Kto może niech zapiernicza dziś na swoje najlepsze miejscówki ;)

 

Potwierdzam - w Krakowie wspaniałe warunki. Widziałem dziś z autobusu miejskiego Tatry (~100 km) bardzo mocno kontrastujące z podświetlonymi przez Słońce wysokimi chmurami, na tle których były widoczne.

 

Pozdrawiam

Piotrek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy na Południu macie szczęście, na Zachodzie i Południowym Zachodzie od października 2011 widoczność beznadziejna, jak się trafi na 30 km to już sukces...

Wszystkim życzę w Nowym Roku jak najdalszych obserwacji, tak przynajmniuej 200+:astronom:

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów w Nowym Roku :) Potwierdzam, ode mnie wierchy dobrze widoczne ...

 

Jako mod nakazuje Ci usunąć z lokalizacji skrót GOP ponieważ Jaworzno to już najwyraźniej nie jest zasmrodzony GOP a odległa kraina z czystym powietrzem i wierchami na wyciągnięcie ręki ;)

U mnie lipa przez cały dzień, nie pierwszy zresztą, a kamera w Mikołowie też to pokazuje... Jaworzno oszukuje, ja protestuje!

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Sosnowiec też już do GOP nie należy :-)

Rano, ok 7.30 z Klimontowa na tle pięknie czerwonego wschodu Słońca wierchy biły po oczach (ale tylko część w "dziurze" między chmurami).

Pół godziny później z Lenartowicza już kicha. Virgo za późno wstałeś:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ok 8:30 zajrzałem na kamerkę z Mikołowa i góry było widać ledwo ledwo więc nawet się na Lenartowicza lub górke Srodulską nie wybierałem a tu takie informacje na forum...hmm

może jutro jednak warto spróbować wybrać się na wschód słońca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po zachodzie Słońca widziałem Tatry z balkony mieszkania, które wynajmuję w Krakowie. Najdalszy szczyt, który udało mi się zidentyfikować na zdjęciu to Raczkowa Czuba (w odległości dokładnie 100 km).

Co ciekawe z balkonu mam odsłonięte nie więcej niż 10 stopni horyzonu ;)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie, Polska południowo-wschodnia szykuje sprzęt, ładuje akumulatorki, czyści szkła i jedzie dziś wieczorem na zachód Słońca! Prognozowane co prawda porozrywane zachmurzenie niskie w Tatrach, ale za to im dalej na Pn.-Wsch. tym ma być coraz bardziej przejrzyście. Wilgotność ma spaść do ok. 70%, wiatr rośnie w siłę i odwraca się na południowy. Po zachodzie będzie się niestety szybko łamała pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny w tym sezonie bajkowy zachód słońca na podkarpaciu!

 

Z Liwocza prawie całe pasmo Tatr widoczne a już Widnicy chmury. W GOPie to już kompletna kicha...

fakt..a jak już mowa o kamerkach - można coś zrobić z kamerką na Skrzycznem?

chyba totalnie ją zasypało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obserwuję od paru dni portale pogodowe i na koniec miesiąca zapowiadają jak na tą zimę duże mrozy w nizinach do -18 a w górach -12 czyli może być inwersja i jak za tym idzie ładną pogodę. Ale jak wiadomo pogoda zmienna jest może tym razem będą sprzyjające warunki na DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczynają się mrozy jak na razie wszystko wskazuję że będzie inwersja może pogoda się utrzyma, największe mrozy będą w dniach od 30.01 do 2.02 nawet do -21 Poprad a w górach -15 Łomnica. Jak ktoś jest chętny wybieram się w tych dniach w okolice Koszyc na górę Bradlo i Kojsovska Hola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spojrzałem na pogodę i zmienili na korzyść dla nas DO. Na 1.02 Poprad -25 a Chopok -14 Łomnica -15, tylko żeby się to utrzymało. Oj będzie się działo kto ma czas niech jedzie w góry bo będzie żyleta chyba hehe.

Edytowane przez Kornut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę na prognozie ICM że bardzo niska inwersja ma być tylko jutro. Opłaca się na weekend wyskoczyć w góry? Myślę o Radziejowej żeby wreszcie tego Stoja wypatrzeć. Jeśli ktoś jest chętny, można zrobić takie mini-spotkanie. Zima może w każdej chwili zniknąć, możliwe że jeśli znowu zaczną przychodzić niże znad Atlantyku to szans na dalekie obserwacje nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vyhorlat wygląda tutaj jak Wezuwiusz! Mam nadzieję, że mrozy się utrzymają trzeba w końcu ustrzelić tego Stoja z Radziejowej. Znajomi wybierają się w środę w Bieszczady, może będzie szansa dojrzeć coś z Rumunii.

Sądzę że inwersja będzie się "pogłębiać" do momentu aż wyż się nie załamie. Rozpoczął się roboczy tydzień, smogu coraz więcej będzie, a więc mrozy będą coraz większe przy ziemi. Sam wyż ściska to wszystko do dołu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że inwersja będzie się "pogłębiać" do momentu aż wyż się nie załamie. Rozpoczął się roboczy tydzień, smogu coraz więcej będzie, a więc mrozy będą coraz większe przy ziemi. Sam wyż ściska to wszystko do dołu :)

U nas też się dzieje tak jak piszesz, choć wczoraj wieczorem była możliwość wyskubać Tatry z Kolbuszowej. Nie wiem jak było rano bo spałem, może jeszcze wyż nie zgnije na tyle do wieczora, żeby czegoś z wyżej położonych punktów nie skubnąć.

 

 

Edit: zapomniałem o jednej ważnej sprawie - to co było wczoraj na wschodzie przewiało dziś na zachód, więc nie próżnujcie tam nad Odrą ;)

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwersja już teraz jest dość nisko (między 700 a 800 m npm), ale wyżej temperatura szybko spada i w dodatku wieje wiatr, który nie pozwala "uleżeć się" mgle inwersyjnej. Warunki są trochę polarne, więc osobom wybierającym się na łowy w góry radzę trzymać aparat pod kurtką, w foliowym worku, żeby nie zamarzł i nie zaszedł wilgocią, no i zmówić paciorek za ucichnięcie tego wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.