Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze miała być mapa synoptyczna.

Właśnie, piękna ilustracja. Przez poprzednie 2 tygodnie był mróz i wyjątkowo wysokie ciśnienie (najbardziej podobało mi się, gdy utworzył się lokalny niż, w którego centrum było 1025 hPa), ale tydzień wcześniej inwersja nie tyle była wysoko, co prawie wcale jej nie było - niewielkie efekty przy samym gruncie się nie liczą. Dzięki utrzymującemu się gradientowi ciśnienia, na wysokościach powyżej 1000 m npm cały czas wiało. Na szczycie Śnieżnika strach było zdjąć rękawice, bo po 20-30 sekundach traciło się czucie w palcach... W sumie było fajnie, ale napływ wciąż swieżych mas powietrza z północnego wschodu skutecznie równoważył zbawienne skutki osiadania. Na zdjęciu Karkonoszy, które jakiś czas temu zamieściłem w wątku sudeckim, wyraźnie widać wysoko zawieszoną warstwę zanieczyszczeń lub kryształków lodu - diabli wiedzą, co to jest. W każdym razie sam mróz i wyż nie wystarczą. Dla jednego - klasyka, inni wciąż się uczą ;)

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała podpowiedź, bo akurat nie podajesz swojej lokalizacji: jeśli w nocy widzisz gwiazdki, a w zimie wzrasta mróz, to rano masz 50% na dobrą widoczność horyzontu. Akurat, jak nie alarmuję tu, to mój "czuj" mnie nie zawodzi i dziś od rana obserwuję Diablaka w lekkiej mgiełce. Nie to co ostatnio jak wyskoczyłem jak Filip z konopi i kicha ;)

 

Aha, nie ma co rozpaczać. Dziś przez kraj ma podobno "przelecieć" ten mokry front, a jak parzę na Sat24 to możliwe że wieczór będzie czerwony ;) ...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to masz zdjęcie z dzisiejszego ranka ;) ...

Jakos tak powiązałem to z wczorajszym dniem (nie spojrzałem na nazwe pliku ) ;) Ciekawe czy we wczorajszej historii z Liwocza cos widac koło 13-14 , choc mogło tak byc ze tam kamera była juz w podstawie chmur , przynajmniej z dołu tak to wyglądało .

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie jak wiatr budzi swoim buczeniem (siłą) to nawet nie idę do ubikacji tylko pierwszą rzeczą jest złapanie za lornetkę, a potem za aparat. Tak też i było dzisiaj :) Niestety lokalizacja standardowa - klatka schodowa. <_< (niebawem przenoszę się na własne już mieszkanie w tychach więc może to być ostatnie zdjęcie gór z tej lokalizacji jakie odemnie widzicie).

tatry23022012.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie jak wiatr budzi swoim buczeniem (sila) to nawet nie ide do ubikacji tylko pierwsza rzecza jest zlapanie za lornetke, a potem za aparat. Tak tez i bylo dzisiaj :) Niestety lokalizacja standardowa - klatka schodowa. <_< (niebawem przenosze sie na wlasne juz mieszkanie w tychach wiec moze to byc ostatnie zdjecie gor z tej lokalizacji jakie odemnie widzicie).

I co, nie szkoda się wyprowadzać? Jak wy to tam robicie, że regularnie macie takie warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, nie szkoda się wyprowadzać? Jak wy to tam robicie, że regularnie macie takie warunki?

 

Przeprowadzka przesunięta do czasu finalizacji kolejnego etapu inwestycji, ponieważ w tym budynku teraz powstałym jako jedynym nie ma parkingu podziemnego a on jest mi porzebny :) Zatem jeszcze rok tu będę mieszkał :) Co do regularności tych warunków to ja pierwszy raz w tym roku zrobiłem zdjęcie na którym są Tatry i Beskid, więc aż takiej mega regularności nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność się poprawiła, ładnie z Radiostacji widać migające kominy El. Rybnik a także El. Łziska

 

Rybnik.jpg

El. Rybnik

 

Łaziska.jpg

E. Łaziska

 

Są dwa sposoby na sterowanie kamerki na Radiostacji: Pierwszy którym można przblizać jest na tej stronie: http://gliwice.naszemiasto.pl/artykul/1282883,kamery-w-gliwicach-na-zywo-przed-um-boh-getta-warszawskiego,id,t.html#50e468e164949fa9,1,3,5 jest tam kilka pozycji, tzw widoków sterowania kamery, klikając np: numer 6 przybliża kamere w strone centrum, drugi sposób to samo sterowanie, możliwe na tej stronce http://gliwice.eu/dla-turystow/gliwice-okiem-kamery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj około południa z Buska było ładnie widać Beskid Sądecki. Wiatr na razie nie zamierza ustać, ale jakby tak się rozpogodziło (lub pojawił się pas czystego nieba nad górami) to warunki byłyby zbliżone do tych z 11.04.2011.

Warto obserwować horyzont w najbliższych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Zielonej Góry Karkonosze łącznie ze śniegiem!

 

Nie mogę się doczekać. Ośnieżone Tatry z odległości ponad 200km z gór i 150km z nizin już widziałem. Ale ośnieżonych Sudetów - jeszcze nie.

Na wschodzie i południu Polski było dzisiaj zbyt wilgotno, a pułap chmur był za niski żeby obserwować góry. Może jutro rano będzie szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano na południowym zachodzie prawdopodobnie będą kapitalne warunki - jeśli w nocy siądzie mgła, to tylko w górach, ale kto wie. Niestety - poniedziałek i trzeba do pracy, ale kto może, ten niech sprawdza swoje miejscówki. Na potwierdzenie zaraz wrzucę do wątku sudeckiego dzisiejszy zachód Słońca z podwrocławskiego Małuszowa.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam widoczny śnieg na Karkonoszach widziany z Zielonej Góry. Niestety nie strzeliłem fotki ;(

Aleście dziś mieli warunki - jak patrzyłem na meteo to nawet 11.04.2011 chyba takich nawet u nas nie było! Na wschodzie Polski jutro albo pojutrze może być też super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.