Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Niepokoi mnie to, że ocieplenie będzie szybko postępowało - tzn ogólnie to się cieszę, ale to może pogorszyć widoczność. Już teraz u mnie rośnie temperatura, najzimniej było około 18tej (-4) teraz jest już -1.

Obawiam się, że rano mogą pojawić się gęste mgły i jedynie w górach mogą być dobre warunki - lub na jakimś wybitnym wzniesieniu. W każdym razie jutro spróbuje. Fajnie by było zacząć dzień od widoku Tatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie to, że ocieplenie będzie szybko postępowało - tzn ogólnie to się cieszę, ale to może pogorszyć widoczność. Już teraz u mnie rośnie temperatura, najzimniej było około 18tej (-4) teraz jest już -1.

Obawiam się, że rano mogą pojawić się gęste mgły i jedynie w górach mogą być dobre warunki - lub na jakimś wybitnym wzniesieniu. W każdym razie jutro spróbuje. Fajnie by było zacząć dzień od widoku Tatr.

Miałeś rację, zbyt szybko postępuje ciepły front (choć w Rzeszowie dziś był jeszcze spory mróz) i nam już zepsuł widoki. Ciekawe jak było w górach i bardzo rano na kamerce z Liwocza? Ma ktoś zapisane bo na DO nie można podejrzeć obecnie historii...

Najlepsze warunki wyładowały się nad Zieloną Górą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze warunki wyładowały się nad Zieloną Górą ;)

Eee tam, po prostu tym razem tu na zachodzie kraju wreszcie coś nam skapnęło. To przecież strasznie niesprawiedliwe, że z Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia w kółko widać Tatry, a u nas - nic ;). Zresztą, znowu efemeryda - najlepsze warunki były akurat nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak było w górach i bardzo rano na kamerce z Liwocza? Ma ktoś zapisane bo na DO nie można podejrzeć obecnie historii...

Mam zapisane tyle że w głowie ;) około 7.10 bo taki chyba był zapis ( ostatnio chyba pokazuje się co jakiś czas a nie live ) Tatry były widoczne , marnie bo marnie ale były , z "pod " Liwocza czyli Trzcinicy k/Jasła 321 npm - już nic nie było widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co się dzieje za oknem, dziś wieczorem można spodziewać się czerwieni o i na zachodzie ;) Zarówno Jeseniki ze Śląska i Tatry ze wschodu mogą się ponownie wyeksponować na czerwonym dywanie ;) Teraz Beskid widoczny tak na 3. Diablak za mgiełką ale widać go ;) ...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce zachodzi, a u mnie góry zniknęły. Jeszcze godzinę temu było widać mocno zamgloną Babią, a teraz ledwo co widać najbliższe pasma Beskidu Wyspowego. Na kamerkach także widzę że widoczność znacznie się pogorszyła. Może jeszcze po zachodzie Słońca coś się pojawi, ale szczerze mowiąc nadziei nie mam za dużych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jutro rano są szanse na jakies dobre warunki dla południowej Polski?

O ciechoroba, może być ciekawie jutro i pojutrze, na całym południu i to Z NIZIN. Szanse są wielkie wg prognozy ICM i tego co się dzieje za oknem. Ostatnio chybiłem kilka razy... może jednak teraz się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano - czad komando. ICM i wunderground dają jednoznaczne prognozy: mała wilgotność, bardzo czyste powietrze znad Skandynawii (już jest zresztą), bezchmurne niebo od samego świtu, dodatkowo możliwa inwersja bo wiatr cichnie i temperatura leci... Nawet mała górka powinna wystarczyć na 150+ z Podkarpacia, Małopolski i Świętokrzyskiego!

 

Jeśli to się sprawdzi to we wtorek tym bardziej nie odpoczniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ICM, od Poniedziałku do Środy mają być mega warunki. Biorąc pod uwagę chłodne noce, warto pomyśleć o wypadzie na poranne focenie ok 06:00 ;-).

Zmniejszyłem zoom z 5 na 0 na Skrzycznem i puściłem klatkę 05.03.2012 godzina 02:00

A.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.