Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Z Liwocza dzisiaj o 15:00 widoczne majaczące Świętokrzyskie(Łysica?), czubki ośnieżonych Bieszczad(chyba Smerek albo Caryńska, Chryszczata mniej ośnieżona;) ) oraz dość wyraźny zarys Tatr. Oczywiście Beskidy od Niskiego(Baranie, Busov, Lackowa) po Wyspowy(Babiej obok Mogielicy się nie dopatrzyłem). Mogę wrzucić zdjęcia, ale były robione kompaktem C143 więc jakość marna w porównaniu do tego co dotychczas było na forum i stronie DO. Poza tym gołym okiem dużo lepsze wrażenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małej górki na południe od Krosna widoczność koło 80km. O zachodzie licze po cichu na Taterki ;).

 

Edit:

A jak się nie uda to fajnie będzie zobaczyć osnieżone Bieszczady ze 100km.

 

 

No i spełniło się wszystko o czym pisałem we wcześniejszym poście. Czaaaaaaad :szczerbaty: . Tatry i Bieszczady z punktu widokowego nad Korczyną zaliczone.

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem chwilę po zachodzie pod nadajnikiem w Matysówce i Tatry bardzo dobrze widoczne. Nigdy nie widziałem tak czystego i przejrzystego powietrza nad Rzeszowem i okolicami:) Efekt jakby nie było atmosfery:) Jak już spadałem koło 20 to mgły czy inne syfy/dym siadały przy samej ziemi. Może jutro z rana jeszcze będzie ładna widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, że warto dziś ponownie zapolować zachód słońca z Pradziadem ;) ....

Ciekaw jestem, jak Wam z tym Pradziadem poszło. Zaliczyłem dzisiaj trasę z Wrocławia do Toszka i z powrotem - w świetle dnia cały czas była straszna nędza, może 30-40 km. Powietrze z południa z reguły jest jak zepsuta zupa - ciepłe i mętne. Najbliższy tydzień mamy raczej z głowy.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. pozostaje mi tylko życzyć Wam powodzenia w łowach. Ja niestety jestem uwiązany jak pies .. a też w końcu chciałbym upolować Tatry ze swoich okolic.

Prześlemy Ci zdjęcia na pocieszenie :P A tymczasem lulu i do zobaczenia rano (do zobaczenia z Tatrami oczywiście :))

 

Edit: nie dziękuję, aby nie zapeszać...

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu dzisiaj lipa straszna,widoczność na 50km :/

Zawiodłem się dziś z tymi Tatrami o świcie... Ale do południa jeszcze nie odpuszczam, coś mi się zdaje, że zaczynają wychodzić z Liwocza, a nawet z Widnicy. W Tatrach jest b. dobrze, jak tylko ruszy halny może być szansa na krótkie okno.

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się dziś z tymi Tatrami o świcie... Ale do południa jeszcze nie odpuszczam, coś mi się zdaje, że zaczynają wychodzić z Liwocza, a nawet z Widnicy. W Tatrach jest b. dobrze, jak tylko ruszy halny może być szansa na krótkie okno.

Na bliskich dystansach wszędzie jest bardzo dobrze, tylko że np. z Karkonoszy nie widać nawet Gór Orlickich. Słusznie zauważyłeś, że suchy fen dałby teraz nadzieję na poprawę warunków, ale chyba nie ruszy. Na "wiatrowych" mapach ICMu w najbliższych dniach nie widać w górach większej zawieruchy. Teraz na Śnieżce nie ma nawet 5 m/s.

Sądząc po zdjęciach z Krakowa i Katowic, to wczoraj i tak na terenach położonych dalej na wschodzie jeszcze było całkiem nieźle, bo dla mnie widok z okolic Toszka kończył się na kominach w Rybniku i Kędzierzynie-Koźlu, a z Łosiowa ledwo byłem w stanie dostrzec zarys Ślęży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W godzinach od 11 do 17 ma wiać z prędkością 8-10 m/s więc może coś troszkę będzie lepiej

W Rzeszowie już fajnie wieje z południa, ale co z tego - na zachód pełne zachmurzenie, na wschód idealnie czysto i widać bardzo daleko. Za szybko te chmury poszły na wschód, za szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.