Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Wstałem, zobaczyłem co widać i ponownie utonąłem w głębokim śnie <_<

Żałuje że nie zrobiłem tego samego;-) Chociaż na kamerce ze Skrzycznego zapowiadało się całkiem całkiem. Ale na Śiewierska ani nigdzie dalej nie ryzykowałem podjechać tylko na Środule bo to tylko kilka kilometrów ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem i dzisiaj praktycznie przez cały dzień były fantastyczne widoki. Z Krakowa pięknie było widać Tatry i Babią.

 

Ja przywiozłem zdobycz z bacówki w Jamnej na Pogórzu Rożnowskim.

 

tatry1_600.jpg tatry2_600.jpg tatry3_600.jpg

 

Panorama niestety pocięta na 3 części, bo widok zasłaniają drzewa, każda panorama jest zrobiona z trochę innego miejsca (ok 2-5m różnicy)

 

Falcon 500mm

 

Odległość może nie jest powalająca - najdalej jest Brestova, 104km.

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Patrzę sobie na meteo.pl i sobotnie przedpołudnie od Bielska-Białej po Ustrzyki wygląda zbyt pieknie . Czy to jakis błąd ( kilka razy sie tak zdarzało ze prognoza na dwa dni w przod była poźniej korygowana ) czy moze sa jakies podstawy by miec nadzieję na ostry dzień ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kamerce z Mikołowa nie widać Diablaka ale 30 km dalej, na wschód, to co innego. Tu wygląda tak jakby się pod nim stało ;) ...

 

Teraz Babia jest w kamerce :)

Śląski i Śląsko-Morawski dziś żyleta. Jechałem ok. 16-stej na Zaolzie. Górki były na wyciągnięcie ręki. Dawniej górale mówili, że to na deszcz, jak tak dobrze je widać, a jak zamglone, to będzie ładna pogoda. Zobaczymy :)

 

Po drodze w Czeskim Cieszynie wparowałem na mój ulubiony POI, bo Fatra też biła po oczach. Pofociłem trochę górki, trochę na północ GOP i czeskie krowy. Jak do nich gadałem po polsku, to mnie olewały. Jak zacząłem po czesku, to przylazły i zaczął się koncert porykiwań. Jak znajdę chwilę, to wrzucę kilka zdjęć (nie z koncertu oczywiście).

 

Teraz od siebie z okna widzę przebijające się Jeseniki, więc zachód może być owocny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie na meteo.pl i sobotnie przedpołudnie od Bielska-Białej po Ustrzyki wygląda zbyt pieknie . Czy to jakis błąd ( kilka razy sie tak zdarzało ze prognoza na dwa dni w przod była poźniej korygowana ) czy moze sa jakies podstawy by miec nadzieję na ostry dzień ;) ?

 

Często się zdarzało tej zimy i wiosny, że rewelacyjne prognozy na poranek korygowali nocą szczerbaty.gif Dziś wieczorem szału u nas nie było, przynajmniej na pn. regionu - Suchej Góry ok. 19:30 nie było widać z obwodnicy Głogowa Młp., a kilka dni temu i owszem. Pogoda się jednak dynamicznie zmienia, po pod wieczór powstawała virga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz coś takiego miałem, nawet się z tego rano uśmiałem. Śniło mi się w nocy, że Taterki i Beskid tak biły w oczy, że nie potrzeba było sprzętu by je zobaczyć. Oby to był proroczy sen :)

 

Hehe. Ja takich snów mam mnóstwo :) Widzę Tatry z wielu niemożliwych miejsc, ostre jak żyleta, a gdy próbuję zrobić im zdjęcie to zawsze mam jakiś problem z aparatem, a jak już go ustawię to znikają za jakimś syfem :) Nigdy nie udaje mi się ich uwiecznić :) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos dzis miał złe sny to polecam uderzyc na miejscowki , Tatry jeszcze troche sniegu pokazują.

Z DK 28 w Zimnej Wodzie

73893998.jpg

Panowie z błekitno-stalowego wozu dziwnie patrzyli kto to im w przydrożnym rowie konkurencję robi ;)

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacja gwiazd na Wzgórzu Św. Doroty

 

W sobotę 23 czerwca na Wzgórzu Św. Doroty w Będzinie, będzie można zgłębić tajemnice wieczornego nieba. Fizyk - Jarosław Ścisło, opowie o gwiazdach z warkoczem, czyli kometach, planetach i innych ciałach niebieskich. Po krótkim wykładzie przyjdzie pora na praktyczną obserwację gwiazd.



 

Organizator sobotniej imprezy, „Projekt Dorotka” zaprasza na godzinę 20.00

 

Zabrać ze sobą należy latarki, koce, krzesełka lub inne siedziska. Można również przynieść ze sobą amatorski sprzęt do obserwacji nieba.

 

W przypadku niepogody impreza zostanie przesunięta na inny termin.

http://czeladz.org.p..._w__doroty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda była, czasu niestety nie. Loop, zaliczyłeś imprezę ? Jeśli tak jak jakie wrażenia ?

 

byłem byłem, wrażenia mieszane.. dotarłem ok. 21 - w kościele na szczycie trwała właśnie 2-ga część prezentacji (laptop, rzutnik) akurat na temat planet. fajny klimat, fajnie że takie rzeczy się organizuje, osób było tak ok. 40 a sama prezentacja dość ciekawa. później była jeszcze 3-cia część - m.in. o kometach.

warunki do obserwacji astronomicznych zaczęły się powoli robić jakoś po 22 i tu się trochę zawiodłem. najpierw jakaś pół żartem pół serio dyskusja na temat gdzie jest północ i gwiazda polarna..poźniej mnie chwilę nie było tak że nie wiem czy było coś mówione o tym co widać na niebie a jak wróciłem to za chwilę niespodzianka - efektowne oświetlenie kościółka lampą, prąd z agregatora.. fajnie to wyglądało, nie powiem ale kawałek dalej pan fizyk wcześniej prowadzący wykład próbował ustawić i wyostrzyć teleskop (jakiś taki prosty, niedrogi - podobno 800x, raczej do obserwacji tarczy Księżyca w dodatku na prostym statywie, beż żadnego montażu paralaktycznego czy coś). Saturn był super widoczny, ale jakoś ani słowa o tym fakcie nikt nie mówł (a do nazwania tego obiektu używało się raczej określenia 'gwiazdka) a próby ustawienia teleskopu na cokolwiek ciekawego nie bardzo się chciały udać i wyglądało to strasznie amatorsko (dodatkowo rodzinne otoczenie specjalistów od astronomii..). najlepsze były propozycje 'wygaszenia Będzina' (bo za jasno do obserwacji) ale jakoś nikt nie zwracał uwagi na lampy oświetalające kościół, dzięki którym na szczycie było jasno jak w dzień.. pojechałem o 23, może później było lepiej.

ale oczywiście dzięki za info, lubię takie lokalne wydarzenia i jak coś to informujcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście warunki po południu i wieczorem były wspaniałe :)

wybrałem się na tzw. Wzgórze Małobądzkie (50.30746,19.121949) niedaleko szpitala sw. Barbary w Sosnowcu zaraz obok nadajnika na szczycie - miejsce godne polecenia bo spokojne, szkoda tylko że kable a przede wszystkim sam szpital zasłaniają trochę widoki. udało się złapać Tatry, Jeseników ani śladu (zresztą było już o tym na forum).

kilka fotek i poglądowa panorama, jakość średnia bo było już dość późno

27062012_Wzg_Malobadzkie_Kosztowy.JPG

27062012_Wzg_Malobadzkie_LysaHora.jpg

27062012_Wzg_Malobadzkie_Polica_Jaworzno.JPG

27062012_Wzg_Malobadzkie_Skrzyczne.jpg

27062012_Wzg_Malobadzkie_TatryZachodnie.JPG

27062012_Wzg_Malobadzkie_panorama.JPG

Edytowane przez loopp
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście warunki po południu i wieczorem były wspaniałe :)

No, może wspaniałe to duże słowo ale co nieco można było dojrzeć dzięki pogodniejszemu niebu na horyzoncie. O 20:20 jak robiłem zdjęcia to padał w Czeladzi deszcz, także dość dziwna sytuacja.

 

fragment "pilskiego" beskidu no i wierchy wyciągnięte na hard level:

DSCF2095_stitch.jpg

 

DSCF2087_stitch_m_crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.