Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

No, może wspaniałe to duże słowo ale co nieco można było dojrzeć dzięki pogodniejszemu niebu na horyzoncie. O 20:20 jak robiłem zdjęcia to padał w Czeladzi deszcz, także dość dziwna sytuacja.

 

fragment "pilskiego" beskidu no i wierchy wyciągnięte na hard level:

DSCF2095_stitch.jpg

 

DSCF2087_stitch_m_crop.jpg

ładnie się pokazały szczyty na drugim zdjęciu - robiłeś z okolic Oberży?

ja na tym wzg. małobądzkim byłem miedzy 20:00 a 20:30 , szkoda że nie zrobiłem foty w stronę Czeladzi - byłaby daleka obserwacja 'vrg widziany z..' :)

rzeczywiście trochę padało i raz było lepiej a raz gorzej ale ogólnie z tego co widać na fotkach - całkiem fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam !! meldunek z Gliwic / os. Kopernika

Babia Góra ~100km (kompakt Sony HX20 @500mm):

DSC00191_1.jpg

 

Jeseniki ~100km (Nikon D7000 & Sigma 120-400mm, z ręki)

ciekawy układ chmur frontowych:

DSC_7418_1.jpg

zbliżenie, po lewej Pradziad:

DSC_7417_1.jpg

zoom na Pradziada:

DSC_7421_1.jpg

Edytowane przez Jurek K.
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjny ten Pradziad, szczególnie na max. zbliżeniu - strasznie go dzisiaj chciałem zobaczyć ale nawet zarysu Jeseników nie widziałem.

kilka zdjęć z góry Klimont w Lędzinach, takiej widoczności jak dziś to jeszcze stamtąd nie miałem :)

góra Żar z Pilskiem, Skrzyczne, chyba Tatry Bielskie, Hrobacza Łąka no i Ogrodzieniec, nie spodziewałem się że widać stąd zamek, jakieś 50km w linii prostej

12072012_goraKlimont_Zar_Pilsko.jpg

12072012_goraKlimont_Skrzyczne.jpg

12072012_goraKlimont_Tatry.jpg

12072012_goraKlimont_HrobaczaLaka.jpg

12072012_goraKlimont_Ogrodzieniec.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie witam po dłuższej nieobecności. Nie byłem daleko, za to zobaczyłem rzeczy, o których jako "zwykli" ludzie na co dzień staramy się nie myśleć. Spędziłem trzy (tylko) tygodnie w Centrum Zdrowia Dziecka i zmieniłem zupełnie swoje wyobrażenie o świecie. Kiedyś muszę napisać o tym, ale oczywiście nie w tym miejscu. Powiem tylko tyle: anioły są wśród nas, a patrząc w oczy dzieci znajdujących się na granicy życia i śmierci sięga się dalej niż do granic wszechświata...

 

Co do warunków obserwacyjnych. Zatoki bolą mnie podobnie jak przed 11.04.2011, ponadto prognozy na następne 24h mówią o szybkim wzroście temperatury, przesuszaniu powietrza i przemieszczaniu mas z pn.-zach. Może być ciekawie jutro rano. Rewelacja by była gdyby jeszcze popadało i wypłukało nam tlenki azotu z atmosfery, ale na to już się nie zanosi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dziś (a właściwie to jutro bo 31.07.2012) o godz. 2:55 Księżyc będzie zachodził za masywem Łomnicy i Lodowego oglądany z Magdalenki i Łanów. Będzie ciemno, Księżyc w 94% oświetlony, nad Tatrami już czysto (sprawdzałem), niewielkie tylko ławice chmur są jeszcze po drodze - duża szansa, że zanikną. Ze względów zdrowotnych odpuszczam, może jednak ktoś inny się pokusi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.