Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

... Podtrzymuję dalej że mam pecha. To dziś jest pogoda na Jesenik (...

Nie wiem czy była pogoda na Jesenik ale na pewno było pół godziny na wyrycie ostrokątnych wierchów na matrycy ;)

 

DSCF8608.jpg

 

Więcej w głównym wątku jak obrobię panoramę z rawów ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Podtrzymuję dalej że mam pecha. To dziś jest pogoda na Jesenik, a ja tak w środę jak i dziś i week, pokutuję w robocie ;) ...

Nie narzekaj tak. Przynajmniej macie tam na wschodzie świetne warunki, a i przecież wczoraj nie wróciłeś z pustą kartą pamięci ;) Narzekać to możemy My tu na zachodzie. U mnie to nie ma żadnych warunków. Śnieżka ciągle w chmurach, a jak się wybiorę gdzieś na wschód słońca to następuje nagła zmiana pogody i po ptokach...już powoli mi się odechciewa :kwasny:

Nie wiem czy była pogoda na Jesenik ale na pewno było pół godziny na wyrycie ostrokątnych wierchów na matrycy ;)

Więcej w głównym wątku jak obrobię panoramę z rawów ;)

Tylko nie zmasakruj tak tych zdjęć w hdr , to będzie ładniej wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest szansa na Tatry jutro rano lub wieczorem?

Ostatnio dwukrotnie kiedy tuż przed zachodem mieliśmy dobre warunki następnego poranka była rzeźnia. Dziś chmur przyszło mniej niż zapowiadano i myślę że jutro może też być nieźle.

 

Może ktoś ma ochotę się na GSD wybrać o wschodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogąc się nadziwić nad Waszymi pięknymi zdjęciami postanowiłem dzisiaj sam coś zobaczyć. Decyzja zapadła na Banie Szklarską w Beskidzie Niskim. Widoczność nie była zbyt dobra ale liczyłem na pomoc słońca. Niestety słońce zaszło nie za horyzonta a za chmurą, mało tego tam gdzie miały być Tatry też była chmura i.....lipa hehe. Co ciekawe z Liwocza było je pięknie widać, inny kąt obserwacji zdecydował o być albo nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na wieży pożarowej w Salominie. Mimo trudności w dostaniu sie na górę-brak wielu szczebli-pojawiłem sie na górze, caly południowy horyzont odsłonięty, wysokość według GPSu 297m npm. Wieża troche dygotała na wietrze. Nie wiem juz sam czy to Tatry czy nie, dzisiejsze warunki wydawały sie chyba gorsze niz wczoraj.

salomin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na wieży pożarowej w Salominie. Mimo trudności w dostaniu sie na górę-brak wielu szczebli-pojawiłem sie na górze, caly południowy horyzont odsłonięty, wysokość według GPSu 297m npm. Wieża troche dygotała na wietrze. Nie wiem juz sam czy to Tatry czy nie, dzisiejsze warunki wydawały sie chyba gorsze niz wczoraj.

No panowie... chyba mamy nad czym rozmyślać!

 

Clipboard01.jpg

symula na 287m (wieża, zachowawczo 10m mniej)

salomin - wieża 287m.jpg

symula 261m (poziom gruntu)

salomin-261m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na wieży pożarowej w Salominie. Mimo trudności w dostaniu sie na górę-brak wielu szczebli-pojawiłem sie na górze, caly południowy horyzont odsłonięty, wysokość według GPSu 297m npm. Wieża troche dygotała na wietrze. Nie wiem juz sam czy to Tatry czy nie, dzisiejsze warunki wydawały sie chyba gorsze niz wczoraj.

 

Podeślij RAW-a. Niestety z tego JPG-a ciężko coś wydobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształtem przypomina Tatry i to bardzo. Mnie natomiast zastanawia dlaczego Tatry są tak samo dobrze widoczne jak wzniesienia o 170 km bliższe ?

 

Dokładnie. Perspektywa powietrzna jest nieubłagana, a tu jej nie ma.

 

No panowie: myślę, że nie ma nad czym rozmyslać;-) jak dla mnie to Tatry! Oczywiście można jeszcze potwierdzać jak jest więcej zdjęć ale odległość powala: to jakieś 230 km!!!!

 

Pax pax. Nie ma się co podniecać. Trzeba sprawdzić na RAWach. Ale to raczej drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.