Skocz do zawartości

Wenus - sezon 2009


Stacho

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza Wenus z balkonu.

80ED w projekcji afokalnej (okular Plossl TV 15mm + barlow Meade 3x), robiona aparatem Canon A630 przyłożonym swobodną ręką do okularu. Wszystko wisiało na chwiejnym montażu Skyluxa. Wiem, że to karkołomna konfiguracja, ale miałem lenia i chciałem tylko przez chwilę popatrzeć na Wenus i Księżyc. Nie chciało mi się rozkładać na balkonie CG5, laptopa z kamerką itd. Niestety większość zdjęć poruszona. Złożenie z ośmiu najlepszych klatek, pomniejszone do 40% oryginału.

Wenus.png

 

PS. Po wstawieniu obrazka do posta widzę, że dosyć ciemna wyszła. To pewnie dlatego, że zdjęcia robiłem niedoświetlone, przy migawce 1/400 sek, żeby jak najmniej poruszonych wyszło.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od długiego czasu fotki Wenus robiłem zawsze w dzień, bagatelizując wieczorną porę. Po części byłem do tego zmuszony faktem iż planeta podczas wysokich deklinacji nie pasowała mi z mojego balkonu o tej porze, gdyż "trzyma" się blisko Słońca i latem znika za ścianą jeszcze przed wieczorem. Obecna eleongacja wschodnia przebiega na początku roku, dlatego Wenus mam dostępną na kierunku zachodnim. Z wczorajszej sesji zdjęciowej byłem więcej niż zadowolony, a dzisiejsza zaowocowała najlepszą fotką Wenery jaką popełniłem w życiu.

wenus_2_03_2009b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus z 1.03.09 , muszę zrobić upgrade kamerki. Nie mogę dojść do ładu z Meade LPI. Księżyc robi w Irysie OK , ale aviki planet są albo prześwietlone albo niedoświetlone. Kombinowałem już chyba z wszystkimi ustawieniami. Może ktomuś udało się rozpracować sterowanie LPI w Irysie?

Jacek

venus01030913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja fotka wenus wykonana w dzień w pełnym słońcu dn. 01.03, złożona z pięciu zdjęć kompakiem z ręki. Teleskop mak 152/1900, okular 6.5mm, montaż astro3 (niestety za słaby na taki teleskop).

post-16645-1236091202_thumb.jpg

Edytowane przez ansztyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie troche nie przystające do tytułu wątku, bo zrobione w ognisku 6m:)

 

Wenus20.02.2009bmp.png

 

W okularze teleskopu planeta wyglądała dziś cudownie ze swymi delikatnymi biało-czerwono-niebieskimi barwami..

 

 

Bardzo ładna fotka.

Powinieneś dodać UV Venus Baadera i zapolować na chmurki w takiej rozdzielczości.

Planeciarskie pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś oglądałem rano Wenus od 5.40 - 6.00 i wieczorem też mam zamiar to robić (piękna dziś pogoda)- nie pamiętam czy kiedykolwiek obserwowałem Wenus chwilę przed wschodem i chwilę po zachodzie Słońca.

Pozwólcie jeszcze na link: Wenus 21.3.2009

http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/kk09/v090321z.htm

Edytowane przez heweliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ted Judah from Petaluma, California did, and what an incredible shot this is! Ted used a Canon 30d attached to an Orion 100mm aperture refractor, making it essentially a 900mm f/9 lens. Ted said this is about a 1 second exposure at 200 ISO speed. Click on the image (and then again) to see a larger version of this great image.

 

Astronomy, NASA, Venus

http://www.universetoday.com/category/venus/

moon_and_venus_by_ted_judah.jpg

Edytowane przez heweliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości Teleskopy.pl mogę testować 2" filtr Ha-alfa.

 

Tym razem skierowałem teleskop na Wenus , zdjęcie w ognisku gł. (2m) , resize 400%.

 

Wesoła , 13 lipca 4:07, seeing trudny do określenia , jakieś 1/10 :( , ale coś tam się ukazało , być może chmurki , jeszcze potestuję na Wenus ten filtr , wówczas się okaże czy to możliwe , mam też filtr pożyczony od Domka ultrafiolet , ale jest cholernie ciemny , mam chyba za małą aperturę jak na tak ciemny filtr ale też jeszcze z nim powalczę może się uda złapać jakąś chmurkę : :) , moja kamerka DBK ma gołą matrycę , dzięki temu mogę wkręcać do niej różne filtry i uzyskiwać dość dobre rezultaty.

 

ec97cd494f09e696.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astromiłośnik

Dzisiejsza Wenus , zdjęcie zrobione cyfrówką w nocy z 21 na 22, tańszym pstyrkaczem Cannona stąd szumy.

 

wenussuper.jpg

 

P.S. Dodam jeszcze, że w okolicach godziny 3/4 zaczęły się pojawiać przepiękne Obłoki Srebrzyste, które jak się w miarę upływu czasu i obserwacji okazało, sięgały od horyzontu do zenitu, a nawet więcej, myślę że 70 stopni. Widok był rozbrajający, zrobiłem wiele zdjęć, gdy wybiorę najładniejsze zdjęcia, z pewnością zamieszczę na forum.

Edytowane przez Astromiłośnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.