Skocz do zawartości

Czy jest okulista na sali ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Temat wszystkim znany (choćby z dowcipów o astro). Gdy chcemy przekonać gamonia, każemy mu patrzeć na jasną gwiazdę i przechylać głowę na boki; a gdy się dziwi, że kręci Wenusem :) przypominamy mu fragment prologu do III cz. Dziadów: "Człowieku! gdybyś wiedział, jaka twoja władza!". Wiadomo, każdy ma swojego prywatnego strita w oku, który mu robi "promyki gwiazd", ale ...

Kiele północy byłem spacerze z 4-osobowym towarzychem, podczas którego polukalem se na Syriusza. Już mi ślepia wysiadają - pomyślałem - bo widziałem jak byk gwiazdę podwójną (ca w poziomie). Polukałem na inne i ... wszystkie są normalne, tylko ten - sobaczy król - podwójny. Pokazałem go towarzychu (oświeciwszy co/kto to zacz i dlaczego taki ważny) i poprosiłem, żeby się przyjrzeli (nic nie mówiąc) jak go widzą. Wyciągnąłem kartkę, porwałem na 4 i poprosiłem o króciutki opis widoku. Wszyscy napisali, że coś jakby dwie tuż koło siebie. Co jest do diabła, koniunkcja jaka czy co? - no i testuję: czaszka w lewo, w prawo, - "po2ny" Syriusz skręca się razem z głową. No dobra, żadna koniunkcja tylko strit w oku. Tylko dlaczego u 4-ch ludzi (ze mną - u pięciu) jednakowy ???

Dla porządku dodam, że na pytanie "Po kiego kręcisz tym łbem?", kazałem zrobić im to samo i było: "O! Kręci się razem z głową. Ale jaja!"

Edytowane przez meteor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12 listopada 2008 miałem to samo... Na początku lekki dreszczyk, kilkakrotne wpatrywanie się, i sprawdzanie czy aby napewno to jest Syriusz -- i cały czas wyglądał jak podwójny. Po kilku minutach wszystko wrociło do normy, więc stwierdziłem jedynie, że może coś mi do oka wpadło :) Nie miałęm nikogo obok, by to zjawisko zweryfikofać, zatem szybko o tym zapomniałem. Ciekawe że też piszesz o tym :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.