Skocz do zawartości

CELESTRON NEXSTAR 60 SLT


atomekd

Rekomendowane odpowiedzi

CELESTRON NEXSTAR 60 SLT (z GoTo)

 

Teleskop dostałem w prezencie, ale mnie interesuje dużo większa apertura :)

Teleskop po przyjściu rozpakowałem tylko raz, żeby zobaczyć z ciekawości jak wygląda. Nie chciałem go więcej używać, żeby nie miał śladów używania. Teleskop jest oczywiście w oryginalnym sklepowym opakowaniu.

 

Teleskop jest nowy. Stan teleskopu idealny. Razem z teleskopem, to samo co u producenta nic nie podebrałem :)

 

Cena 690 PLN + koszty wysyłki 50PLN. W sklepie jakieś 1200PLN+ wysyłka.

 

O teleskopie słów kilka:

# układ optyczny: refraktor

# średnica obiektywu: 60 mm

# długość ogniskowej: 700 mm

# światłosiła: 1/11.67

# szukacz: StarPointer

# wyciąg okularowy: 1,25"

# nasadka kątowa: 45st

# okulary: 25 mm (28x), 9 mm (77.78x)

# montaż: azymutalny z przybornikiem

# statyw: stalowy

# napęd: GT z bazą 4000 obiektów

# rozdzielczość fotograficzna 171 linie/mm

# największe użyteczne powiększenie: 142x

# CD z mapą nieba The Sky Level 1 & NexStar Observers List (v2.6.4c)

 

Kontakt na PW lub 602 36 60 67.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez atomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W pełni rozumiem i popieram sprzedaż tego nieużywanego sprzętu w całości... Jednak, gdyby się okazało, że chciałbyś podzielić zestaw (tuba i montaż osobno).

To z nieukrywaną chęcią kupiłbym montaż z GoTo!

Zatem pamiętaj o mnie proszę, jak ktoś chciałby samą tubę i zgodziłbyś na oddzielną sprzedaż :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tym żadnego interesu żeby reklamować ale warto kupić statyw tego typu - u mnie świetnie działa z Makiem 127. Sama luneta nie wiem - ja kupiłem ten zestaw w DO po to aby mieć statyw - lunetę dałem koledze. Dokładność GOTO jest wystarczająca (znajduje obiekty w polu 32mm okularu). Śledzenie obiektów do wizuala bardzo dobre nawet przy powiększeniu przekraczającym możliwości MAKa - tzn. 250 razy.

Wada-max waga jaką można powiesić na tym statywie to 4 - 5 kg. (producent podaje że 3,5 kg) czyli MAK 127 mieści się (waży około 3,5 kg)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.