Skocz do zawartości

Kilka zdjęć z Synty Dob 8''


jarzbi

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda mnie dziś zezłościła ponieważ kolejny raz nie pozwoliła obejrzeć zakrycia Plejad. No cóż. W zamian za to przejrzałem swoją mała kolekcje zrobionych w ostatnim czasie. Niektórymi chciałbym się podzielić z Wami.

Projekcja okularowa. Ouklary SP 25mm. LV 5mm. Nikon Coolpix 4300 na uchwycie Baadera. Sprzęt mizerny ale zachęca do zabawy.

Mam nadzieję że się podobają - mnie sprawiają dużo radości. Pozdrawiam

Aha. Przepraszam jeśli niektóre nie są właściwie odwrócone.

I.

1. Apeniny

apenniny.jpg

 

2. Aristarch

aristarch.jpg

 

3. Clavius

clavius.jpg

 

4. Dolina Alpejska

dolina_alp_plato.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę z synty 8 na dobsonie??? Przepięknie!!!!

Jakbym chodził po Księżycu...

 

Z Synty - ale oczywiście po obróbce. Na początku była to ciężka droga. Walka z ostrością i szumami (Tu muszę podziękować za poradę Misiowatego - Neast Image potrafi uratować niejedno ujęcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to wrzucę tutaj zaraz swoje zdjęcie Księżyca, które wykonałem kiedyś w ognisku głównym syntą 8 na dobsonie i canonem eos 350d...

Wrzucaj, wrzucaj. Pewnie będą znacznie większe i lepsze niż z mojego 6-letniego kompkcika. Myślałem że zmienię aparat na lustrzankę niestety "gwiazdka" się rozmyśliła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj, wrzucaj. Pewnie będą znacznie większe i lepsze niż z mojego 6-letniego kompkcika. Myślałem że zmienię aparat na lustrzankę niestety "gwiazdka" się rozmyśliła ;)

 

 

Chyba żartujesz.........!!!! Są gorsze...ale zamieszczam, bo może udzielicie mi jakichś wskazówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ostatnio z Plejadami jest, a fotki moona bardzo ładne

 

 

Uwaga panowie...proszę o powagę (nie śmiać się)...synta 8 , canon 350d, nie bardzo wiedziałem co mam tam ustawić, żeby wyszło jak najładniej. To moje pierwsze astrofoto w życiu!

 

miało być bez cytatu, sorki...

ksi__yc_af.jpg

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety jak ją uzyskać....czy programowo czy sprzętowo...

 

Podstawa to sprzętowo. A potem wyciskasz ile się da i jeśli jest taka potrzeba programami. W najgorszym razie powinieneś być w stanie uzyskać coś takiego.

 

dscn8275_half_color.jpg

 

No ale to tylko kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzbi, to już furtka do 'zakamarków' :)

Też robiłem kiedyś kompaktowym Lumixem wsuwanym w małą tulejkę nachodzącą na metalową część okularu i powiem Ci, że takiej ostrości jeszcze 350tką nie miałem :). Upolowałem też lepszego od Jowisza kręcąc AVI'ka i składając to w Registaxie. Ten Lumix kręcił 30kl/s w rozdzielczości 840 na ileś tam.

Masz w swoim oprogramowanie, które zapisuje RAW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzbi, to już furtka do 'zakamarków' :)

...

Masz w swoim oprogramowanie, które zapisuje RAW?

Raz już tam wpadłem (z tym zdjęciem http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...p;#entry318737) i szybko wypadłem ;)

Zostawię sobie 'zakamarki' na lepsze czasy.

Co do tego nikona. Za pomocą sztuczek mogę zrobić zdjęcia niby w NEF i to przekonwertować do RAW. Lecz nie za każdym razem wychodzi taka operacja. Dałem sobie z tym spokój. W ostateczności zostaje zawsze Tiff. Z filmikami też nie jest dobrze, bo aparata zapisuje te filmy w quicktime i nie mogę ich przerobić na format zjadliwy dla Registaxa. Mam jeszcze kamerkę philips 900NC ale jak na złość padła mi bateria w laptopie.

Co do zdjęć to trzeba zdać sobie sprawę że są mocno obrobione i pomniejszone :(.

A tu wrzucę jeszcze inne ujęcie Claviusa (troszku większy niż wcześniejszy).

 

clavius2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to sobie wyobrazić, bo tak robiłem :Boink:

 

robson999, ostrość i jeszcze raz ostrość. Dosyć dobrą metodą jest ostrzenie na Gwieździe Polarnej uzywając np. programu 'DSLRFocus'.

Osobiście nabrałem wprawy i mam taki mały patencik ;):

 

Matówka 350tki oprócz prostokącików całą powierzchnię ma w te takie sprytne drobniutkie jakby rowki ( nie wiem jak to się nazywa). Koncentruje na nich wzrok (są dla mnie ostre), ustawiam kadr np. na rancie tarczy Księżyca i ostrze do momentu kiedy rant i owe rowki są na jednej płaszczyźnie ostrości. (Mam nadzieje, że jest to w miare zrozumiałme co piszę.)

Nie uzyskałem lepszych ostrości żadną inną metodą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pozrzucać klatki z Quicktima zawsze można użyć kombinacji klawiszy 'ALT+SHIFT+PRINT SCREEN'...

 

Jakiś pomysł to jest ale wolę chyba strzelić normalne klatki. Wczoraj przy Wenus starczyło mi cierpliwości na ok 60 zdjęć. Ewentualnie może znajdę jakiś program do konwersji Quicktime na format zjadliwy dla Registaxa.

Edytowane przez jarzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

filmikami też nie jest dobrze, bo aparata zapisuje te filmy w quicktime i nie mogę ich przerobić na format zjadliwy dla Registaxa.
Może spróbuj ściągnąć taki programik virtualdub i potem jak otworzysz filmik w tym programie i zapiszesz save as avi, to registax powinien czytać...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.