Skocz do zawartości

System Go To , jak długo trzyma?


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę i pytanie do kolegów mających sterowanie elektroniczne swoich teleskopów . Jak długo system trzyma gwiazdkę w środku okularu i po jakim ewentualnie czasie obiekt się przesuwa na krawędź pola widzenia . Pytam o to w kontekście prawie zakończonych prac nad sterowaniem do mojego Syriusza na Dobsonie wykonanym przez Leszka Jędrzejewskiego . Dla zrobienia filmu CCD wystarczy kilka minut w zasadzie , potem kwestia selekcji klatek . Pozdrawiam i proszę o odpowiedź Piotr Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze jak wszystko dobrze ustawię to trzyma godzinami na środku pola widzenia okularu. Jak ustawię tak sobie na oko to trzyma powiedzmy godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi , właściwe ustawienie to podstawa . Prawdopobnie wszyscy macie Go To na paralaktykach i to fabrycznie zaprojektowanych i sprawdzonych . Ja z Leszkiem męczę wielkiego dobsona z napędem zrobionym w warunkach amatorskich . Wczoraj po idealnym wypoziomowaniu i usunięciu kilku drobnych błędów trzymał Denebolę przez trzy godziny aż zaszła za drzewa . Obiekty odnajduje prawidłowo z klawiatury kompa w promieniu 50 stopni . Jak daliśmy obiekt w odległości 80 stopni to nie dojechał o 1 stopień . Musimy jeszcze pokombinować z impulsami sterującymi silnikami krokowymi . Teraz od godziny trzyma M-13 i jak nie będzie lało to sprawdzę do rana . Niemniej już na tym etapie spróbuję jak będzie pogoda długich ekspozycji (2-3 minuty) kamerką CCD . Pozdrawiam Piotr Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis sterowania GO TO dla dobsona jest obok na dziale Programy astro :http://astronomia.net.pl/cgi/yabb/YaBB.pl?board=soft;action=display;num=1051966075  . Szczegóły na stronie domowej Leszka Jędzrzejeskiego . Piotr Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.