Skocz do zawartości

Teleskop do astrofotografii między 3-4 tys.


RafiYork

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będe przytaczał własnych wypowiedzi ale przyznam, że czasami zamiast dać komuś rade to piszę gdzie można tego poszukać. Robię to tylko dlatego, że nie lubię lenistwa, jest szukaj, jest Celestia itd. Oczywiście nie mam na myśli tego wątku ale czasami niektóre pytania już na głównej liście postów AF rzucają się w oczy jako zadawane po raz enty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamus, a możesz wskazać wątek na AF, w którym ktoś wyśmiał nowego kolegę lub ironicznie mu odpowiadał, czy zniechęcał?

 

 

Adam,

 

Daleko nie trzeba szukać, spójrz na odpowiedź Sumasa w tym wątku. Odpowiedź była zniechęcająca, ironiczna i czy wysmiewająca to sam oceń. Na pewno nic nie wniosła do wątku, więc lepiej jakby jej wogóle nie było. Z całym dla niego szacunkiem, uważam że osoba z takim doswiadczeniem i będąca moderatorem forum nie powinna takich odpowiedzi dawać.

Druga Ori, uniosła się, dała minusa a pomóc nie pomogła, brawo.

 

Częsciowo rozumiem takie zachowanie bo tego typu pytania o pierwszy teleskop i początki astrofoto pojawiają się codziennie i cierpliwosć doswiadczonych kolegów może powoli się kończy. Nie jest to jednak powód do takich odpowiedzi. Dajcie linka, a jak nie chce wam się już nawet tego to zostawcie odpowiedź dla innych, ktorym chce się cierpliwie wyjasnić sprawę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kwotę, która podałes możesz kupić jedynie jakiś montaż - chyba dobrym wyborem będzie HEQ5/EQ6 (ja walcze na HEQ5). Na montażu posadzisz tylko aparat z obiektywem 50-300mm, od tego zacząc łatwiej a i zdjęcia mozna zrobic rewelacyjne, zwłaszcza przy dobrych warunkach. Oczywiście przydałby się guiding - koszt wszystkich elementów to co najmniej 1000zł. Z takim zestawem możesz zarówno focić jak i sie uczyć obsługi montażu i softu, co wcale nie jest takie proste :) Do popatrzenia na dzień dzisiejszy proponuję lornetkę, gdyż za kwotę która podałeś, raczej nie kupisz dobrego teleskopu do astrofotografii i wizuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie trzeba szukać, spójrz na odpowiedź Sumasa w tym wątku. Odpowiedź była zniechęcająca, ironiczna i czy wysmiewająca to sam oceń. Na pewno nic nie wniosła do wątku, więc lepiej jakby jej wogóle nie było. Z całym dla niego szacunkiem, uważam że osoba z takim doswiadczeniem i będąca moderatorem forum nie powinna takich odpowiedzi dawać.

Druga Ori, uniosła się, dała minusa a pomóc nie pomogła, brawo.

Bamus,

 

A może trochę więcej zaufania? Widziałeś, żeby te osoby tak się gdzieś zachowywały? Nie zaintrygowało to Ciebie? Za kogo ty nas masz? Popatrz na tysiące wątków, w których cierpliwie radzimy i uczymy od blisko 6 lat. To że jesteś nowy, nie usprawiedliwia takiego podejścia. Wręcz przeciwnie - powinieneś się powstrzymać od takich ocen, szczególnie w stosunku do osób, które cały swój wolny czas poświęcają temu miejscu od wielu, wielu lat.

 

Przede wszystkim:

 

Primo - to nie jest nowy użytkownik, wręcz przeciwnie.

 

Secundo - ma z Was/nas polewkę, że jak dzieci dajemy się wkręcić w durne prowokacje.

 

Ponieważ zależy mi na poziomie tego forum i na nie "karmieniu trolli", dlatego powstrzymam się od rozwijania kwestii "kto to", "po co to". Oczywiście nie twierdzę, że nie należy tu dyskutować. Warto, bo ktoś inny może skorzystać.

 

PS. A już najbardziej przeraża mnie fakt, że zbierasz za to plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamus,

 

A może trochę więcej zaufania? Widziałeś, żeby te osoby tak się gdzieś zachowywały? Nie zaintrygowało to Ciebie? Za kogo ty nas masz? Popatrz na tysiące wątków, w których cierpliwie radzimy i uczymy od blisko 6 lat. To że jesteś nowy, nie usprawiedliwia takiego podejścia. Wręcz przeciwnie - powinieneś się powstrzymać od takich ocen, szczególnie w stosunku do osób, które cały swój wolny czas poświęcają temu miejscu od wielu, wielu lat.

 

Przede wszystkim:

 

Primo - to nie jest nowy użytkownik, wręcz przeciwnie.

 

Secundo - ma z Was/nas polewkę, że jak dzieci dajemy się wkręcić w durne prowokacje.

 

Ponieważ zależy mi na poziomie tego forum i na nie "karmieniu trolli", dlatego powstrzymam się od rozwijania kwestii "kto to", "po co to". Oczywiście nie twierdzę, że nie należy tu dyskutować. Warto, bo ktoś inny może skorzystać.

 

PS. A już najbardziej przeraża mnie fakt, że zbierasz za to plusy.

 

Adamie,

 

skoro wiadomo było, że to troll to czemu nie zamknąłes wątku? przepraszam, jesli kogos uraziłem swoimi postami, po prostu czasami dziwne rzeczy tu się dzieją i chciałem wyrazić swą opinie. Następnym razem będę cicho.

 

co do plusów, to możesz mi je podejmować, do życia nie są potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,

 

skoro wiadomo było, że to troll to czemu nie zamknąłes wątku? przepraszam, jesli kogos uraziłem swoimi postami, po prostu czasami dziwne rzeczy tu się dzieją i chciałem wyrazić swą opinie. Następnym razem będę cicho.

 

co do plusów, to możesz mi je podejmować, do życia nie są potrzebne :D

 

Nie ma potrzeby byś siedział cicho.

Plusy dostałeś za dobre intencje. Nie Ty jeden nie poczułeś bluesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,rozumiem że masz 100% pewności(IP?),że ktoś nie jest w porządku.Jeśli tak to co ma oznaczac ta prowokacja?Jaki jest jej cel?Dlaczego ten ktoś miałby miec polewke z naszych rad,co w tym jest śmiesznego?Prosze o bardzo jasną wypowiedź,myśle że wszyscy mamy prawo dowiedziec sie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janus - nigdy nie ma "pewności".

 

Jak Ci powiem, że IP mi się zgadza, to mi powiesz, że neostrada ma zmienne. Jak Ci powiem, że owszem, ma zmienne, ale w bazie przez 6 lat używałeś je tylko ty i wszystkie poszlaki wskazują na Ciebie, to powiesz, że to bzdura. Jak Ci powiem, że IP jest do tego regionalizowane i wiem, że to region X, to mi napiszesz, że to sąsiad się zalogował i pewnie trafiło się wspólne IP. Jak Ci powiem, że mam w logu dane Twojego komputera i wszystko wskazuje, że to ta sama maszyna fizycznie, to mi napiszesz, że przypomniałeś sobie, że wczoraj kolega był u ciebie i korzystał z twojego komputera... itd. Jak nagra Ciebie kamera w kafejce, to powiesz, że to sobowtór...

 

Nie chce mi się tego n-ty raz przerabiać, nie mam żadnego obowiązku ujawniać IP. Scenariusz, który podałem wyżej, jest zaczerpnięty z doświadczenia mojego na AF (ostatnia duża akcja z alter ego). Nie znam żadnego przypadku, żeby kiedykolwiek ktoś się przyznał, że robi takie szopki. Znam też przypadki pomyłek z identyfikacją, dlatego nie powinno się przedstawiać podejrzeń.

 

Inna sprawa, że "przypadkiem" takie osoby zaczynają się anonimizować - czyli używają proxy (chińskie, norweskie, ruskie,...). Od jakiegoś czasu AF semiautomatycznie blokuje IP z list proxy. To trochę ogranicza nam pracę związaną z zabawą z trolami.

 

Jeżeli kogoś interesują szersze informacje w tym temacie, to proszę mnie pytać prywatnie. Nie będę publicznie pisał o metodach namierzania dziwnych kont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.