Skocz do zawartości

Moja pierwsza Galaktyka


Metatron

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

W końcu upolowałem Galaktykę, a to za sprawą mojego montażu.

Pierwszy raz ustawiłem go na Polarną i ustawiłem według 3 gwiazd, skróciłem sobie tym samym męczarnie w ręczne prowadzenie montażu i ustawianie go na jedną oś.

Uffffffffff, już nigdy więcej tych męczarni ;)

 

Ostatniej nocy montaż spisał się znakomicie, po wpisaniu danego obiektu odnajdywał go idealnie, prowadzenie też było bez zastrzeżeń, obiekt był śledzony prawie idealnie.

Pokusiłem się skupić na M31, niestety przez Księżyca :burza: zrobiłem tylko minutowe ekspozycje, a i miejscówka do tego się przyczyniła.

 

Zebrałem 30 klatek po 60 sekund plus 10 klatek po 30 sekund no i widząc efekty dałem sobie spokój z dłuższymi ekspozycjami.

Odkryłem również tłustą plamę na zdjęciach, której wcześniej nie było :blink: muszę coś z nią zrobić.

 

Eksperymentalnie użyłem również przysłony F/3,2 i chyba nie jest tak tragicznie

 

No i zła wiadomość dla mnie, pochłonięty pięknem galaktyk muszę kupić coś dłuższego niż te 200mm i to szybko :) jest przecież na co polować :D

 

 

Ok dość tych bazgrołek, prezentuję fotkę, pierwszą i zapewne nie ostatnią

 

M31 / NGC224

 

Podobno jej całkowita średnica kątowa jest większa sześciokrotnie od rozmiarów kątowych Księżyca (dlatego pewnie tak dawał po oczach, zazdrośnik jeden)

 

Najlepszego Wszystkim

post-1917-1231544481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nim kupisz coś większego i pogoda pozwoli pod ciemnym niebem, bez Księżyca, to zrób m31 ładnie wykadrowaną jeszcze raz. Proponuje klatki 6-8 min i oczywiście jakieś krotsze np 1 min. Zobaczysz jaki będzie efekt B)

 

Powodzenia

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim :Beer:

 

Zanim nim kupisz coś większego i pogoda pozwoli pod ciemnym niebem, bez Księżyca, to zrób m31 ładnie wykadrowaną jeszcze raz. Proponuje klatki 6-8 min i oczywiście jakieś krotsze np 1 min. Zobaczysz jaki będzie efekt B)

 

Powodzenia

 

MarcinPc właśnie tak zamierzam zrobić, oczekuję nocy bez Księżyca, a wtedy jadę na extra miejscówkę poprawiam M31 robiąc maksymalne ekspozycje po czym zamieszczam fotkę do oceny ;)

 

A te krótsze klatki w jakim celu? Nie wystarczy np 20 klatek x 6 minut? :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.