Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak tak patrzę do wątku "Księżycowe zakamarki", to szczęka mi opada. To co Panowie tam wyprawiają nie mieści się w głowie! Z każdym zdjęciem jesteście coraz lepsi!

ALE! Na szczęście Bozia dała nam jeszcze kredeczki i ołóweczki i karteczki papieru :) Zatem postanowiłem w odważny sposób zatytułować ten wątek i rozpocząć szkicową konkurencję dla "Księżycowych zakamarków".

 

Natchnął mnie do tego szkic Jarzbiego pt. "Długie cienie nad Kaukazem".

Zatem koledzy-szkicownicy! Pokażmy, że nie jesteśmy gorsi! :)

 

Będę do tego wątku wrzucał wszelkie szkice wybranych i przypadkowych partii naszego satelity (bo przyznam szczerze, że bardzo mi się to spodobało). Zachęcam też, żeby każdy ze szkicujących też wrzucał tutaj swoje "Księżycowe zakątki"

 

Ten szkic dedykuję Hanysiakowi!

 

moon.eratostenes.jpg

 

Krater Eratostenes (?) i Apeniny (?) - białe pastele na czarnym papierze, szkic z przedwczoraj (kończony wczoraj), SCT 5", LVW 13mm, Speers-Waler 7,4mm, barlow 1,6 i filtr Moon&SkyGlow i #80A niebieski

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście, że Bozia dała Ci te kredki i ołóweczki ;) bo Twoje szkice są znakomite! Gratuluję genialnego pomysłu, zazdroszczę umiejętności i życzę by Księżycowe zakątki rozwinęły się co najmniej tak prężnie jak Księżycowe zakamarki! :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer nie dziękuj Bozi za ołóweczki i papier tylko za TALENT!! Po prostu boskie! No no zrobiłeś niezłą konkurencję dla tych "Księżycowych zakamarków" ja niestety nie mam się z czym pokazywać, bo jak na razie moje szkice księżyca są... no nie ma się z czym pokazywać, ale gdy załapię o co w tym chodzi na pewno się pokażę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to jest z przedwczoraj?

 

:Boink:

Przepraszam, pomyliłem się. Pracując na nocną zmianę zawsze mam datę w plecy. Dziś jest dziesiąty. To było w nocy z wtorku na środę czyli przed-przed wczoraj.

pozdrawiam

 

P.S:

Pełnia też jest fajna :) U mnie chmury i nawet śnieg pada. Ale idąc do sklepu widziałem Księżyc pomiędzy chmurami. Jak tylko wyjrzy zza bloku, to chyba się za niego wezmę. Ma urok w tych chmurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa!

Samokrytycznie przyznam, że nieco za ciemny wyszedł mi ten szkic. Za mało zrobiłem światła, a za dużo cienia. Tak to jest, jak się człowiek skupi na grze cienia, wtedy detal idzie się kochać. Ale tak to bywa w szkicowaniu... Albo dokładne kratery, albo cień, albo światło. Może kiedyś uda się to komuś połączyć, ale na pewno nie w zimie. To trzeba z 5 godzin na szkic, a palce odmarzają dość szybko ;)

Następnym razem postaram się bardziej :)

pozdrawiam

 

Kurcze, gdyby nie te chmury <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy szkic... no na pewno nie równa się ze szkicem wimmera, ale może jeszcze kiedyś go prześcignę ;)

Na razie mam tylko ten słabiutki rysuneczek.

a5e50393ff510822m.jpg

1- GUASS

2- HAHN

3- BEROSUS

4- MARE CRISIUM

 

W większym powiększeniu guass na tym szkicu wyglądał lepiej jakoś ;P

Edytowane przez Astro-nom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pełnia Księżyca nie jest może idealnym czasem do szkicowania, bo mało tam teraz ładnych cieni.

Ale to Łysy w pełni też ma coś do zaoferowania i ma taki trik: Świeci nam prosto w okna i nie pozwala spać! ;)

 

Szkic z dzisiejszej nocy.

Mare Crisium, czyli Morze Przesileń - białe pastele na czarnym papierze.

 

moon.marecrisium.c.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym zauważyć, że dziwne jest troszkę to, że często "zwracamy ołówki" na Mare Crisium ;) Ja już naszkicowałem je po raz drugi, tylko, że faza księżyca była tak fajna, że widać było tylko połowę tego morza. Osobiście uważam, że to mój najlepszy szkic księżyca ;)

80e59320ffd6f8c3m.jpg

Na szkicu widać:

Mare Crisium

Cleomedes (o nieco dziwnym kształcie :P)

Macrobius

Tisserand

Picard

Tralles

 

Pozdrawiam Kacper

 

Ps. Widzę, że nasi koledzy astro fotografowie mają obsesję na punkcie Rupes Recta :P

Edytowane przez Astro-nom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny szkic! Jeżeli to ołówek, to podziwiam cieniowanie. Wyszło bardzo naturalnie.

A dlaczego Mare Crisium? Bo jest fajne. Blisko krawędzi, nieduże - toteż atrakcyjne do obserwacji. Kształt ma przystępny do szkicowania, a jak nadejdzie strefa mroku, to rodzi ładne cienie. Według mnie to po prostu fajny obiekt :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucę coś od siebie. Jest to mój drugi szkic, lecz pierwszy pokazany. Wykonany pod wpływem prelekcji wimmera :D . Do jego wykonania użyłem pasteli mojego syna. Niestety z powodu braku naszego satelity posłużyłem się konkursowym zdjęciem lemarca (mam nadzieję, że się nie gniewasz). Jako że nie mam żadnego doświadczenia w tego typu twórczości, proszę o łaskawe zerknięcie na mój szkic. Ćwiczę dopiero technikę i zapoznaje się z możliwościami sprzętu kreślarskiego.

Szkic przedstawia krater Aristillus leżący we wschodniej części Mare Imbrium. Średnica krateru - 55 km, głębokość - 3,6 km.

 

 

Aristillus.jpg

 

 

 

Mam nadzieję, że następny szkic zrobię z reala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.