Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wimmer, obiecuję, że to już moja ostatnia wprawka ze zdjęcia. :D Teraz czekam na Księżyc. Patrząc przez okno, tak sobie myślę, że jeszcze długo poczekam... Żeby nie tracić czasu na naukę przy okularze, ciąg dalszy moich ćwiczeń. Tym razem biały papier i "zawodowe" pastele. Szkic przedstawia krater Eratosthenes. Średnica krateru wynosi 58 km, głębokość 3,6 km.

 

 

Eratosthenes1.jpg

 

 

 

 

 

PS. W rzeczywistości krater jest inaczej zorientowany. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, szkic jest ze zdjęcia. Wykonanie szkicu zajęło mi ok. 3 godzin. Prawdą jest że skan wygląda zupełnie inaczej, niż prawdziwy szkic. :angry:

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S: Zdecydowanie widać, że to lepsze kredki niż poprzednio.

 

 

 

Nad techniką też pracuję. Zamazuję kartki jedną po drugiej, smaruję paluchami, wacikami, pluję :D szukając odpowiadającego mi efektu. Od żony dostałem nawet burę, próbując mazać na kartce położonej na obrusie (fajny efekt). Biedny obrus... Nie wyszło mu to na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wimmer, obiecuję, że to już moja ostatnia wprawka ze zdjęcia. :D Teraz czekam na Księżyc. Patrząc przez okno, tak sobie myślę, że jeszcze długo poczekam... Żeby nie tracić czasu na naukę przy okularze, ciąg dalszy moich ćwiczeń. Tym razem biały papier i "zawodowe" pastele. Szkic przedstawia krater Eratosthenes. Średnica krateru wynosi 58 km, głębokość 3,6 km.

 

 

Eratosthenes1.jpg

 

 

 

 

 

PS. W rzeczywistości krater jest inaczej zorientowany. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, szkic jest ze zdjęcia. Wykonanie szkicu zajęło mi ok. 3 godzin. Prawdą jest że skan wygląda zupełnie inaczej, niż prawdziwy szkic. :angry:

 

 

EXTRA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne rysunki sawes1. Podziwiam.

Sugeruje przenieś te grafiki do działu grafik, podobnie jak przeniesiono prace krzyśka81. Przypomnę, że również były wykonywane ze zdjęć.

Proponuje być konsekwentny i w tym dziale umieszczać szkice z natury.

 

lepszej pogody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie powinny znaleźć się w dziale grafika, gdyż nie są to grafiki :)

Tylko rysunki wykonane ręcznie za pomocą pasteli. Popieram zasadę, że kopie ze zdjęć powinny zostać oddzielone, bo przecież i to toczyliśmy batalię :D

Może osobny wątek "Rysowanie ze zdjęć" w Hyde Parku, albo coś.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie powinny znaleźć się w dziale grafika, gdyż nie są to grafiki :)

Tylko rysunki wykonane ręcznie za pomocą pasteli. Popieram zasadę, że kopie ze zdjęć powinny zostać oddzielone, bo przecież i to toczyliśmy batalię :D

Może osobny wątek "Rysowanie ze zdjęć" w Hyde Parku, albo coś.

pozdrawiam

 

 

Mamy ponow2nie temat do dyskusji... :D To niesamowite jak dynamicznie rozwija sie ten dzial, zastanawiam sie tylko , po co tworzyc nowe dzialy, przeciez na szkicu mozna podpisac np: szkic ze zdjecia...nich to zostanie w szkicach...jak myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie rozpętywać nowej dyskusji, bo to nie ten dział. Przy okazji następnego szkicu ze zdjęcia, a taki na pewno będzie, założe nowy wątek w dziale "Grafika" pt.: "Szkice Księżyca wykonane ze zdjęcia"albo coś w tym stylu. Jedynym warunkiem umieszczenia tam swojej pracy będzie brak ingerencji programów gimpopodobnych. Tylko i wyłącznie własna, ręczna robota. Mam nadzieję, że to pogodzi zwolenników różnych definicji słowa "szkic".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł.

Oto mój dzisiejszy RTS (real time sketch) ;)

 

Kolejny zakątek naszego satelity. Szkicowany dziś około 19tej. Potem nadciągnęły chmurzyska. Warunki niezbyt dobre.

Na szkicu widoczne są kratery: Cassini, Aristillus, Autolycus oraz kawałek Kaukazu

 

Pastele B&W na czarnym papierze.

SCT 5'' + barlow x2 + Antares SW 7,4mm = około 338x

(kątówka, widok odwrócony lewo/prawo)

 

moon.cassini.c.jpg

 

 

pozdrawiacze

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł.

Oto mój dzisiejszy RTS (real time sketch) ;)

 

Kolejny zakątek naszego satelity. Szkicowany dziś około 19tej. Potem nadciągnęły chmurzyska. Warunki niezbyt dobre.

Na szkicu widoczne są kratery: Cassini, Aristillus, Autolycus oraz kawałek Kaukazu

 

Pastele B&W na czarnym papierze.

SCT 5'' + barlow x2 + Antares SW 7,4mm = około 338x

(kątówka, widok odwrócony lewo/prawo)

 

moon.cassini.c.jpg

 

 

pozdrawiacze

 

RTS?? Dobre :D ja tam wolę SHOOTERY

Niezły szkic...dla mniwe najwiekszym problemem będzie duża ilość przyborów w szkicowaniu pastelami i brudzenie rąk...ale muszę to jakoś rozwiązać...

narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś dodam od siebie. Taki brzydki szkic ze zdjęcia (bo chmury) lemarca (mam nadzieję że się nie obrazisz), Dodam tylko że jest to mój pierwszy szkic więc czekam na ostrą krytykę.

 

http://img4.imageshack.us/my.php?image=kopernikgw8.jpg

 

Nie odczuwam w tym szkic takiej 'głębi' to znaczy mam rażenie jakby krater był totalnie płaski. Nie wiem jak to poprawić.

 

PS. Nie mogłem wrzucić skana więc wrzucam link.

 

PS2. Oczywiście jeszcze się walnąłem :Boink: To Erastotenes

Edytowane przez BanEr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty. Jeśli masz problem z pokazaniem głębi, to weź latarkę symulującą źródło światła, na czystej białej kartce połóż coś niedużego, tak żeby dawało cień i spróbuj to narysować. Bedziesz miał kawałek wału krateru z cieniem. :D A i obejrzysz sobie z różnych stron. Powinno pomóc zapoznać się z "przestrzennością"

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale nie dam karmy, dopóki nie będzie szkicu na żywo z okularu :P

 

Z braku pogody, by nie robić szkiców ze zdjęcia proponuję płytę z archiwalnymi avikami :rolleyes: - odtwarzanie w pętli, - wszystko lata jak w okularze, a nie dostaniecie przeziębienia, ręce nie grabieją :D

 

Gratuluję zacięcia w szkicowaniu i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piękna pogoda sprzyja szkicowaniu.

To mój drugi dzisiaj szkic.

 

Na szkicu widoczne kratery Theophilus, Cyrillus i Catharina oraz otoczenie.

Białe pastele na czarnym papierze.

SCT 5" + Antares SW 7,4mm + barlow 2x. Powiększenie około 338x.

 

moon.teophilus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się nieśmiało podepnę - również i moją uwagę przykuła owa trójca kraterów.

Szkic trochę szybki i w ciasnym ujęciu, ale (i tu pokrętne tłumaczenia :P) byłem już nieco zbyt zmęczony i nie do końca przygotowany na poważniejszą sesję rysunkową w polu. No, ale pierwsze koty za płoty :)

Muszę jeszcze tylko opracować system szturchania kolanem dobsona, żeby obiekt nie uciekał zbyt szybko z pola widzenia :D

 

teofil.jpg

 

Synta 200/1200, kitowy Plossl 10

Edytowane przez panasmaras
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, jaką Księżyc ma moc. Telepatycznie polecił nam szkicować ten wybrany fragment swej powierzchni. Nie tylko my tu, Panasmaras, szkicowaliśmy te trzy kratery, ale w innych częściach świata także :szczerbaty:

 

http://www.asod.info/?p=1701

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie, jaką Księżyc ma moc. Telepatycznie polecił nam szkicować ten wybrany fragment swej powierzchni. Nie tylko my tu, Panasmaras, szkicowaliśmy te trzy kratery, ale w innych częściach świata także :szczerbaty:

 

http://www.asod.info/?p=1701

 

no baa... On ma władzę nawet nad myślami samego Hanysiaka!

 

Zaiste, Teofil głośno krzyczał tamtej nocy... :D

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dzisiejszy krater Platon.

W szkicowaniu pomogła mi moja kochana Halinka, czyli Ania :) Między innymi, rozprowadzała pastel podczas nakładania "światła".

 

SCT 5" + Antares SW 7,4mm + barlow 1,6x

Białe pastele na czarnym papierze.

 

pozdrawiamy

 

moon.plato.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dzisiejszy krater Platon.

W szkicowaniu pomogła mi moja kochana Halinka, czyli Ania :) Między innymi, rozprowadzała pastel podczas nakładania "światła".

 

SCT 5" + Antares SW 7,4mm + barlow 1,6x

Białe pastele na czarnym papierze.

 

pozdrawiamy

 

moon.plato.jpg

 

efekt końcowy świetny :)

według mnie szkic jest bdb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.