Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No właśnie ja chciałem, abyś wskazał jakiś określony konkretny typ (nie wiem co będzie w miarę dobre)...mogą być np takie kredki?

http://www.sklepplastyczny.pl/pastel-sucha-51928/

 

i taki blok?

http://www.sklepplastyczny.pl/papier-do-pasteli-53768/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pasteli suchych firmy Kooh-i-Noor, takich jak są w tym podanym przez ciebie sklepie. Jednak ja kupuje na sztuki, bo po cóż mi zestaw z kolorami np. zielonymi? ;)

http://www.sklepplastyczny.pl/kredki-pastele-51630/

Do tego używam pasteli olejnej firmy Van Dyke oraz papieru w arkuszach na sztuki "lanacolours" firmy "Lana Paper".

Słyszałem, że pastel w kredce, którą podlinkowałeś jest całkiem dobra i pozwala na stawianie fajnych i ostrych krawędzi. Muszę sobie taką kupić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Wimmer znam to uczucie zniechęcenia przy Księżycu. Szczególnie, jak nagle okazuje się, że ilość szczegółów do utrwalenia jest przeogromna :) A rysowanie ołówkiem podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

 

Edycja:

Miało być Oj! Radek... :)

Edytowane przez jarzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! Wimmer znam to uczucie zniechęcenia przy Księżycu. Szczególnie, jak nagle okazuje się, że ilość szczegółów do utrwalenia jest przeogromna :) A rysowanie ołówkiem podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

 

Nie wiem, o co chodzi :) Ja się nie zniechęcam. I nie rysuję ołówkiem :)

pozdrawiam

 

 

*EDYTA*

Aha, no tak. :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbowałem swoich sił w szkicowaniu księżyca i wczorajszy rysunek odważę się pokazać na forum ;)

Wykonany ołówkiem, na podstawie obserwacji przez syntę 6" przy słabym, balkonowym seeingu.

 

Na szkicu widać część Morza Deszczów, Apeniny, Dolinę Alpejska i kilka sporych kraterów, m.in. Archimedes i Plato.

 

post-7402-1241336057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fragmentksiyca.jpg

 

Taki tam dzisiejszy szkic. Jeżeli sie nie pomyliłem w oznaczeniach :szczerbaty: to przedstawia krater Gassendi i Morze Wilgoci (Mare Humorum).

 

Tą czarną obwódke to dorobiłem w Paincie i wymazałem jakieś tam bazgroły spoza okręgu. W sumie chyba pierwszy raz rysowałem fragment Księżyca, wcześniej ryseowałem kilka razy cały, ale to już było dawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze ciepły Pythagoras.

 

20090605Pythagoras.jpg

 

Dodam, że to mój pierwszy szkic. Seeing kiepski ale co tam chciałem się zmierzyć. Muszę powiedzieć, że nie jest to proste ... godzinka na taki szkic mi zeszła. Wimmer pewnie się śmieje bo on potrafi ISS machnąć zanim zniknie z pola widzenia okularu, no ale nie każdy ma w końcu taki fach w ręku :)

Edytowane przez szmarcin
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer pewnie się śmieje bo on potrafi ISS machnąć zanim zniknie z pola widzenia okularu, no ale nie każdy ma w końcu taki fach w ręku :)

 

A gdzie tam... Ja szkicowałem ISSa już po tym, jak przeleciał, czyli sekundy po fakcie :D

 

A szkic fajny, naturalny. Nie śmieję się, a uśmiecham - lubię, gdy pojawiają się nowe szkice Księżyca. Koniecznie kontynuuj.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bullialdus - Mare Nubium

 

bullialdus.jpg

 

Warunki - zmrok 21:30, komary, gorąco i parno. Księżyc nisko, w okularze brązowy i pływający jak przez akwarium z włączoną pompką. Ale nie zrażałem się. Szczegółów nie było widać, więc może i lepiej bo zdążyłem naszkicować zanim nadeszły chmury.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.