Skocz do zawartości

C/2007 N3 (Lulin)


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

...Czekając, oglądałem w TV film pt. Podziemny Krąg gdzie jak zawsze dobrą kreację stworzył Brad Pitt. W czasie tradycyjnych dla Polsatu dwudziestominutowych przerw reklamowych oglądalem sobie w małym powerze ...

 

Polsat wie co robi puszczając tyle reklam :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem ją wczoraj 17.03.2008 . Potwierdzam to co napisał Lemarc. W 10x50 pod podmiejskim niebem przy bardzo dobrej przejrzystości powietrza początkowo nie byłem w stanie jednoznacznie stwierdzić czy ją widze czy nie, jednak świadomość tego gdzie się dokładnie znajduje, dała ostateczną odpowiedź: "Nie widzę jej!"

Synta nr8 natomiast pokazała jej bardzo mocne rozmycie. Coś czuję, że jeszcze tydzień i będzie poza moim zasięgiem ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat wie co robi puszczając tyle reklam :szczerbaty:

Kilkadziesiąt minut wpatrywania się w ekran, a póżniej na obserwację ... czy ogladasz telewizję przez folię baadera lub masz zapasowy komplet oczu w ciemnym pudełeczku na wymiankę :P Plejady zrozumiem, ale Lulina o zdechłym DC ......... :oco: ???

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkadziesiąt minut wpatrywania się w ekran, a póżniej na obserwację ... czy ogladasz telewizję przez folię baadera lub masz zapasowy komplet oczu w ciemnym pudełeczku na wymiankę :P Plejady zrozumiem, ale Lulina o zdechłym DC ......... :oco: ???

 

MK

 

Po części masz rację, najczęściej na niebie wpatrujemy się w DSy a tu adaptacja oka jest wskazana.

Jednak nie samymi DSami i kometami człowiek żyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korzystając z okazji że wczoraj się rozpogodziło zaraz po pracy w godzinach wieczornych (22h) szybko wystawiłem swój nowy sprzęt.

Dałem mu chwilkę aby się schłodził później zamocowałem aparat i zacząłem robić zdjęcia, walczyć z wiatrem polarna też była źle ustawiona najogólniej rzecz ujmując wszystko było ustawione beznadziejnie ze wszystkich zdjęć najlepiej według mnie wyszły dwie klatki po 10s bez darków itp.

 

SW6",EQ5,Canon 350D niemod,2x10s,ISO 1600 czas 22h58m

lulin.th.jpg

 

PS

A że jest to moje pierwsze zdjęcie komety jestem osobiście z niego zadowolony :D

Ah... jeszcze dużo pracy przedemną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kometa wcale nie jest jeszcze taka słaba. Nie znając jej dokładnej pozycji (pamiętałem tylko mniej więcej, gdzie była tydzień temu) znalazłem ją w lornetce 10x50 w ciągu około 2 minut. Jej jasność oceniłem na około 7.5 mag. W teleskopie ciągle widoczny jest długi na około pół stopnia warkocz.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, pierwszy raz od chyba 2 tygodni mam czyste niebo po zmierzchu, wykorzystałem to i.... potwierdzam przedmówcę, w 10x50 jeszcze Lulina widać, i to nawet dobrze :rolleyes: , czyli 3 raz złapałem tą kometę w moją lornetkę, przy okazji zaliczyłem piękny przelot ISS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.