Skocz do zawartości

W kwestii formalnej: per Ty czy Pan (Pani)?


Piotr B

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie.

Myślę że szczególnie dla świeżych forumowiczów zwracanie się do kogoś czasami stanowi problem. Spotykam się na Forum z obydwoma formami. Pewnie, że to też zależy od tego, kto pisze. Jeśli ten ktoś będzie chciał wyrazić należny swojemu adwersarzowi szacunek to użyje formy per Pan. Ale przecież nie znaczy to, że jeśli używa formy per Ty to kogoś nie szanuje!. Tutaj jest też kwestia różnic wieku.

Może to głupie, ale od początku jak jestem na tym Forum, ta sprawa nie daje mi spokoju.

Aha, chyba na Priva w takim razie powinno być tak samo?

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to głupie!

 

Po drugie różnica wieku lub progu dorosłości mogła by obligować do czegoś najmłodszych... :roll:

 

Po trzecie jagby oceniać wiek w stosunku do wieku tego co oglądamy o niema o czym mówić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie zauwazylem ze (starszym)forumowiczom chyba nie przeszkadza jak napiszesz np: Lukaszu,Januszu,Mirku itd.Najlepiej bedzie jak oni sie wypowiedza,ale moim zdaniem to nie jest obraza albo nieposzanowanie,przeciez mamy swoje imoina i po nich mozemy do siebie sie zwracac :) a mowic pan/pani to raczej w innych sytuacjach zycia codziennego. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie róbmy problemu z niczego bo nie ma to większego znaczenia a zależy wyłącznie od kultury osobistej piszacych (formy ich wypowiedzi), ja osobiście nie zwracam na to większej uwagi i wszystkim jadę na Ty 8)

(no chyba że ktoś jest arogancki lub chamski to się po nim przejadę jak po łysej kobyle bo na takiego działają tylko proste metody z jego poziomu percepcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, na zlocie w jodlowie gadalem z wieloma osobami, wszystkim walilem na Ty bo i tak jak rano sie obudzilem to i tak juz nie wiedzialem z kim to ja w nocy gadalem :D

ale oczywiscie jak wszyscy sa trzezwi, co na zlotach nie zdarza sie chyba czesto a bylem na dwoch i na dwoch byla bomba :P i widze ze dzieli mnie z kims duza roznica wiekowa to oczywiscie mowie Pan/Pani bo jednak mi osobiscie trudno sie przyzwyczaic do tego zeby mowic do kogos kto jest ode mnie starszy o 20-30 lat na Ty. no chyba ze ten ktos wyrazi na to zgode.

 

osobiscie to bylem kiedys na takiej imprezie i byl tez tam ojciec ktoregos z uczestnikow i moj koles jak juz zalapal fazke to mowi to tego faceta tak:

"bardzo fajnie mi sie z Panem gada, a czy moge mowic Panu 'wujku' ??"

i wiecie ze sie zgodzil :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dRvECtoR" napisał

ale oczywiscie jak wszyscy sa trzezwi, co na zlotach nie zdarza sie chyba czesto a bylem na dwoch i na dwoch byla bomba :P

 

:( to jak wy na takich zlocikach czasami pijecie co nieco to w takim razie ja nie mogę brać tam mojego starszego bo potem moja mama będzie mi miała za złe 8) a tato będzie miał w .....gdzieś całą astronomię i tylko będzie siedział przy piwku 8) , i gadał o pierdołach ,a ja chciałem żeby też złapał bakcyla ale nie tą drogą niestety :? zresztą ja nie cierpię wszelkiego alkoholu no może grzane piwko z miodem jak mi babcia zrobi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie bez przesady ja mam 39, Małek ma 19 i spokojnie piwko razem wypijamy i pogadamy. Co do tego :guiness: na zlotach to też bez przesady kto chce ten wypije, a kto chce ten obserwuje albo sie integruje inaczej to nie są zloty gdzie wszyscy leżą pokotem pijani po katach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko Ci się będzie odnaleźć na jakimś zlocie zwłaszcza przy braku pogody możesz mieć problemy z zaaklimatyzowaniem sie

 

to nie są zloty gdzie wszyscy leżą pokotem pijani po katach

 

Po co Mirek wydawac pieniądze na zlot gdzie nie bedzie się można zaaklimatyzować?

 

Może wszyscy coś powiedzą na temat poco tam jeżdżą :twisted: będzie jaśniejsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.