Skocz do zawartości

W kwestii formalnej: per Ty czy Pan (Pani)?


Piotr B

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to nie uprawnia mnie, do oceniania tych, ktorzy za nim przepadaja

Chciałem przemilczeć, bo założyłem, że Chomik źle zrozumiał ale skoro więcej osób też ma podobne odczucia, to spieszę z wyjaśnieniami.

Przecież ja nikogo nie oceniam!! Napisałem tylko, że nie lubię jak alkohol jest na pierwszym miejscu i omawianie picia piwa, czy upijania się na forum astronomicznym jest nie na miejscu. Większość ludzi pija piwo (ja też ale tylko od czerwca do sierpnia :) ) i niech se piją, co mi do tego. Jednak obrzydzenie mnie bierze jak co chwilę zewsząd słyszę i widzę reklamy piwa, wszyscy chodzą na piwo, stawiają piwo i pełno takich podobnych. Piwo staje się najważniejszym celem życia dla wielu ludzi i to mnie martwi. I powtarzam nie dlatego, żebym komuś bronił (skoro sam pijam) ale dlatego, że to jest nudne, podobnie jak pokazywanie w kółko skaczącego Małysza i meczów piłki nożnej (chociaż niektóre są ciekawe, żeby ktoś mnie nie posądził o niechęć do piłki nożnej :wink: ).

Więcej na temat piwa postaram się nie wypowiadać, co i innym proponuję.

Co do upijania zwierzątek - widziałem kiedyś na filmie produkcji RPA jak słonie i małpy wcinały sfermentowane owoce - to dopiero był ubaw. Jednak podawanie alkoholu domowym zwierzątkom... pominę milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę dodać małą uwagę na temat

To prawie tak, jak niektorzy z moich znajomych uwazaja, ze ludzie ktorzy gapia sie w niebo sa poje...

Ja sam myślę, że jestem poje... bo jak inaczej można określić człowieka, który wstaje w nocy przy -20 stopniach i jedzie w teren oglądać gwiazdy. I w ogóle nie śpi po nocach (normalni ludzie w nocy śpią)... Ze mną zresztą od ponad 20 lat jest bardzo źle, bo nie tylko gapię się w niebo ale bywa, że całe noce chodzę po lesie z mapą i kompasem - moja żona ma na ten temat jednoznaczną opinię. Dlatego cieszę się, że nie jestem osamotniony w tym swoim poje... :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha... dobre.

A wracajac, a w zasadzie konczac temat, jest jedna pozytywna kwestia zwiazana ze zwiekszeniem ilosci spozywanie piwa - spade sprzedazy alk. wysokoprocentowych.

 

PS. Sam nie rozumiem, czemu ten watek tak sie "wygial" w strone alk. Nigdy tego wczesniej na forum nie obserwowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja narobiłem tego całego ambarasu :roll: 8) ,ale nie o to mi chodziło chciałem tylko po tym co napisał dRvECtoR upewnić się czy mogę wziąść na zlot tatę bez dostania potem od mamy 8) (żebyście sobie tylko nie myśleli że mój tata to jakiś alkoholik a ja chcę go przed tym uchronić :!: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Sam nie rozumiem, czemu ten watek tak sie "wygial" w strone alk. Nigdy tego wczesniej na forum nie obserwowalem.

 

Cóż, zawsze jest ten pierwszy raz. :wink:

 

Po pierwszych postach sam byłem w strachu, że na zlotach astronomia miłośnicza przegrywa z "polską tradycją". Na szczęście wypowiedzi kilku kolegów uspokoiły mnie.

Mam nadzieję poznać Kolegów w przyszłym roku na pierwszym ciepłym tzn. wiosennym lub letnim zlocie, najchętniej na Kudłaczach. I gdyby w takim przypadku okazało się, że w trakcie nocnych obserwacji potykam się o "trzeźwych inaczej" to byłyby moje ostatnie Kudłacze.

 

Tak jak poprzednicy uważam, że zawsze można kulturalnie posmakować trunków, ale trzeba znać pewne granice i swoje możliwości. Można pić dopóki trunek rozjaśnia umysł i wzmacnia wzrok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.