Skocz do zawartości

Jaki webcam?


m3rc

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zacząłem się interesować astrofotografią i postanowiłem, że zacznę od webcamerek. Tutaj kieruje pytanie do doświadczonych specjalistów. Trochę pogrzebałem na forum i widzę, że popularnością cieszy się Philips SPC900NC. Udało mi się go znaleźć w jednym z sklepów internetowych za 149 zł bez kosztów przesyłki. Czy bardziej od niego opłaca się kupić Philips SPC1000NC lub SPC1300NC? Która opcja według was jest najlepsza?

Mam jeszcze inną alternatywę w postaci znacznie tańszego Logitech Quickcam 3000 i Microsoft LifeCam VX-6000, ale wydaje mi się, że nie dorównują one Philipsą.

Bardzo proszę o rzeczową radę bo nie chciałbym wydać pieniądze na marne. Z góry bardzo dziękuje za wszelka pomoc!

 

PS. Nie wiem czy to istotne czy nie, ale mój teleskop to C8-N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
... Trochę pogrzebałem na forum i widzę, że popularnością cieszy się Philips SPC900NC. Udało mi się go znaleźć w jednym z sklepów internetowych za 149 zł bez kosztów przesyłki. Czy bardziej od niego opłaca się kupić Philips SPC1000NC lub SPC1300NC? Która opcja według was jest najlepsza?

...

 

SPC1000NC i SPC1300NC są na CMOS-ie 1,3 Mpx. Różnią się ilością klatek na sekundę - odpowiednio 30fps i 90 fps. 900-ka i niektóre starsze (np. ToUCam 840K) były oparte na chipie CCD. Z tych trzech zatem do celów astro zdecydowanie można polecić jedynie Philipsa SPC900NC. Ze względu na matrycę CCD oczywiście. SPC900NC nagrywa również 90fps.

149 zł za tę kamerkę to bardzo tanio. Pewnie dlatego taka cena, bo pojawiły się nowsze modele "dla ludzi". Niewykluczone, że SPC900NC będzie powoli odchodziła w niebyt i coraz trudniej będzie ją dostać.

Jeśli zatem chcesz wchodzić na kamerkową drogę, to kupuj 900.

PS. Wypada jeszcze dodać, że taką nieprzerobioną na długie czasy kamerką będziesz mógł rejestrować tylko obrazy planet, Księżyca i Słońca. DS-y dopiero po przeróbkach.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.