Skocz do zawartości

Najlepsza Astrofotografia Roku 2008 - GŁOSOWANIE


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem, to już ich nie było

 

ho, ho nawet niebieskieucho przybył na głosowanie...

 

 

Z wyborem zdjęć to kłopot jak z wyborem najlepszego psa na wystawie psów rasowych... każdy jest czempionem w swojej klasie, natomiast gusta są różne... i bądź tu mądry i wybierz... na szczęscie Ja mam już to za sobą, każdy jest wygranym. pozdrawiam

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dało by radę zrobić wystawę tych ( i nie tylko tych) zdjęć z naszego forum, może objazdową. Zachęta :D by się może nie skusiła na ich wystawienie, ale lokalne domy kultury czy Samorządy Studenckie szkół wyższych?

Myślisz, mówisz, masz ;)

 

Problem tylko w tym, że większość zdjęć nie do końca nadaje się na formaty wystawowe (rozdzielczość). Trzeba by robić małe, a małe nie są chętnie widziane na wystawach. Myślę, jak to przeskoczyć.

 

Może mamy kogoś w szeregach, kto zajmuje się organizowaniem wystaw? Pomoc mile widziana. Sponsora na druk dużych formatów mamy... a to już dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że większość zdjęć nie do końca nadaje się na formaty wystawowe (rozdzielczość). Trzeba by robić małe, a małe nie są chętnie widziane na wystawach. Myślę, jak to przeskoczyć.

 

Nie jest chyba tak źle - duże zdjęcia na wystawach są oglądane z większych odległości niż małe fotki trzymane w ręku przy nosie. Pikseloza oczywiście jest widoczna ale nie z >1 m z których takie zdjęcia na wystawach można oglądać. Wydrukowałem sobie Twoje zdjęcie w formacie 60x40 cm i patrząc na nie z odległości 1 m praktycznie nie odróżniam już pikseli. A przecież można zastosować jakieś techniki łagodnego rozmywania krawędzi powiększonych pikseli. Sądzę, że nie ma obawy co do wystawienia takich zdjęć na wystawie - zwłaszcza po drobnej obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jednak nie do końca tak jest. W przypadku zdjęć astro ludzie wsadzają "nos" w zdjęcie. Oczywiście można wyjść z innego założenia, że lepiej słaba/średnia jakość, niż wcale.

 

Zrobię w najbliższym czasie swoje próby i spróbuję wybadać, jak osoby na to reagują. Ja mam niestety zboczenie zawodowe - top jakość, a jak nie jestem w stanie jej dotrzymać, to nie podejmuję się. Choć przyznaję, że w tym wypadku trzeba zapomnieć o takim podejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, mówisz, masz ;)

 

Problem tylko w tym, że większość zdjęć nie do końca nadaje się na formaty wystawowe (rozdzielczość). Trzeba by robić małe, a małe nie są chętnie widziane na wystawach. Myślę, jak to przeskoczyć.

 

Może mamy kogoś w szeregach, kto zajmuje się organizowaniem wystaw? Pomoc mile widziana. Sponsora na druk dużych formatów mamy... a to już dużo.

 

Można zrobić małą "warszawkę" czyli wystawę w "mega kultowej" "mecie" zwanej popularnie "na Chłodnej 25". Myśle, ze oni mogli by na to pójść. Maja salkę do prezentacji audiowizualnych, miejsce na ścianie na obrazki i ..... piwo. Moja znajoma orgaznizowała tam wystawę swoich zdjeć z brazylii, ludzie tam urodziny artystyczne" robią.

Jeden wieczór i do tego ze 3 dni zwisu zdjęć na scianie i po sprawie.

Link do ich blogu : http://chlodna25.blog.pl/ .... Większość artysytyczno-wystawowej części młodej ciałem i duchem warszawy zna to miejsce, a ci co nie znają daleko mieć nie będą bo to w centrum i łatwo dojechać ( z dworca pkp "niemal" na piechotę więc i dojechać spoza warszawy można ). 100 osób wejdzie tam spokojnie.

Istnieje też opcja bardziej hardcorowej wystawy .... na pradzeeee ( koło saturatora ) ale tam zaraz będzie wielka debata nad estetyką tych zdjec i artyści wyśmieją nas za kiczowate kolory... no i dojazd gorszy.

 

W sumie mogę się popytać u tych pierwszych gdyby była konkretna inicjatywa.

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony, że królują "kolorki"... ja wybierając zdjęcie nie kierowałem się tym, które bardziej hublowo kolorowe - w zdjęciach szukałem ciekawego kadru, nietypowego obiektu, oraz najważniejsze: głębi i wyrazu potęgi kosmosu. Te kryteria według mnie spełnia zdjęcie grudniowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem się na jakich zasadach można by zaprezentować na UMCS. Potencjalnie 3 miejsca: Chatka Żaka, Salka muzealna w Bibliotece Głównej lub hol Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Jak coś będę wiedział konkretnego to dam znać na prv do Adama.

Jakich tylko chcesz. Sprawdź możliwości (wszystkie miejsca, gdzie się da, tam powiesimy). Prawdopodobnie będę chciał zrobić np. kilka "kopii" materiałów wystawowych, żeby umożliwić każdemu chętnemu organizację i nadzorowanie takiej wystawy. Nie widzi mi się jedna wielka wystawa np. w warszafce. Co prawda kuszące korzyści są - można się polansować, wywiadów udzielić jako organizator, ale efekt popularyzacyjny - nikły. Najlepiej, jakby w podobnym terminie "zaatakować" wiele lokalnych miejsc, w których przewija się sporo osób. Może także ekspozycje uliczne? Nam nie "zachęty", czy wysnobowane miejsca są potrzebne, ale odbiorcy.

 

Zasady będzie można dogadać później. Zdjęć będzie około 30.

 

Chętnych do lokalnych wystaw (organizacji) zapraszam na priwa. Za jakiś czas zrobię też wątek specjalny. Póki co, skończmy plebiscyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmm,ile Romantyki w tych pięknych fotografiach,doprawdy niebo w ustach :D

A ja polecam filmik,oczywiście nie jest on mojej produkcji,ale wstawiłem go na youtube:http://pl.youtube.com/watch?v=dulIqJREQm8&feature=

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję dwa formaty - jeden duży (dokładnie określę po testach), drugi mały. Dużych będzie tyle, ile zdjęć "da radę". Zakładam że do 10 dużych i max 20 małych.

 

Mam nadzieję, że nie ograniczysz się tylko do zdjęć z roku 2008... w ubiegłych latach było dużo pięknych zdjęć powodujących opad szczęk nawet u zwykłych zjadaczy chleba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.