Jump to content

nie ma to jak "zdrowa konkurencja"


qbanos
 Share

Recommended Posts

Fajna inicjatywa i w ogóle.

 

Niepokoi mnie tylko jedna sprawa: wygrywa dajmy na to Piotrek Sadowski, na co mu Equinox 80ED? Ktoś kto foci TMB 130 i STLem raczej nie zacznie nagle używać chińskiej rurki... To samo tyczy się innych użytkowników na liście powyżej. Gdzie jest jakiś tego zamysł czy sens? Wydawało mi się, że taki refraktor mógłby być świetną nagrodą dla kogoś kto dopiero zaczyna focić, osiąga niezłe rezultaty słabym sprzętem ale nie stać go na 80ED.... <_< ale to tylko takie moje luźne myśli, organizatrorzy sami wiedzą jak najlepiej to rozwiązać....

 

Nie myślcie, że piszę tak ze względów personalnych czy prefrencji jednych portali czy osób nad innymi, bo tak nie jest, ale wydaje mi się, że konkurs na AE "Zimowe Gwiazdozbiory" został lepiej przemyślany pod względem nagrody i tematyki, daje szansę tym którzy chcą focić, a nie mają do tego środków.

 

P.S. Pewnie zaraz poczuję konsekwencję tego textu. :D

Link to comment
Share on other sites

możliwe, qbanos, a tak szczerze, czy czasem nie dostajesz jakiś nagród od Ae za takie teksty na af?

bo tak czytając Twoje komentarze tam, to podlizujesz się każdym komentarzem, żeby nie powiedzieć dosadniej, że włazisz im w tyłek, natomiast tu, zawsze Ci się coś nie podoba

ale może mi się tak tylko wydaje

zaraz przeniosę w odpowiedniejsze miejsce

 

 

przeniosłem, bo ten wątek wisi od ponad pół roku, tylko jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności, koniecznie chciałeś napisać to w konkursowym

Edited by sumas
Link to comment
Share on other sites

Co miesiąc na głosujących oczekują:

1. Dwa Atlasy Nieba przyznawane w formie losowania.

 

oraz dla autorów najlepszych zdjęć:

1. BON NA 200,- zł do wydania w sklepie DeltaOptical.pl na dowolny towar (pierwsze miejsce).

2. Lornetka DO Entry 7x50 (drugie miejsce).

3. Koszulka "lidera astrofotografii" AF - projekt w toku (pierwsze miejsce - docelowo za pierwsze 3 miejsca)

 

Dobrze Jacek że przeniosłeś moją wypowiedź do tego wątku, bo przy okazji chciałbym poruszyć inną kwestię. Chodzi o to co napisał Adam. Zdaje się, że w ostatnim konkursie miesięcznym moje Plejady zajęły drugie miejsce, z czego naprawdę się cieszę :) Zgodnie z tym, co napisane powyżej chciałbym bardzo podziękować za lornetkę DO Entry 7x50. Czy adres wysyłki mam podać Tobie czy bezpośrednio Adamowi?

 

Co do Twojej wypowiedzi, to owszem dostałem z AE chyba dwie świetne koszulki za zgłaszanie fot do konkursów, ale jakie to ma znaczenie i związek z AF? Nie bardzo ogarniam. Piszę w obu miejscach i niczego w zamian nie oczekuję, a że WY macie do siebie jakieś animozję już mnie nie interesuje. <_<:blink:

Link to comment
Share on other sites

nie, wygląda na to, że to Ty masz jakieś animozje do nas,

bo mnie by nawet do głowy nie przyszło pisać na astronocach czy astroexpo, że "niepokoi mnie sprawa" nagród konkursów organizowanych przez te serwisy,

co tu sam właśnie popełniłeś

Link to comment
Share on other sites

A jak sprawa tej lornetki? Może być DHL'em jak dla mnie to bez różnicy. Cieszę się na samą myśl, tym bardziej, że podczas sesji zawzwyczaj mi się nudzi, a tak to zawsze będę mógł coś popatrzeć. Astrofoto jest fajne, ale wizual też ma swoje uroki! :) Muszę przyznać, że pod względem nagród AF przebija jak narazie AE - tam nigdy lornetki nie dostałem :rolleyes:

 

pozdrawiam i czekam na jakieś informacje!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.