Skocz do zawartości

Byłem na Kudłaczach 14.11.2003


aldora

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nawet sobie nie wyobrażacie jakie piękne czyste i pełne gwiazd było niebo od 18 - 21.Gwiazdy aż przygniatały człowieka do ziemi a droga mleczna zatykała dech w piersiach.

Dawno nie widziałem tak bajecznego nocnego nieba i minęła z godzinka zanim sobie przypomniałem ,że przecież mam Fujinona i trzeba go wyciągnąć założyć na statyw i przyżeć się bliżej kosmosowi.

I wszystko było by pięknie gdyby jeszcze chociaż jeden astro przybył na kudłacze .Ale niestety byłem sam z rodzinką i po godzince przybyła miła para z Krakowa też licząc na wspólne obserwacje.na dodatek tak samo zieleni jak i my w tych tematach więc nie mogliśmy sobie specjalnie nic poradzić.Mimo wszystko jestem zadowolony bo widoki były super tylko brakowało mi kogoś z doświadczeniem w astro.

Oczywiście nie zawiodły też Leonidy , naliczyłem w ciągu trzech godzin (nie obserwując cały czas) 25 sztuk co myślę można śmiało pomnożyć przez dwa jeżeli by się obserwowało wnikliwie.

Tak więc pomimo,że zawiedli mnie profesjonaliści w tej dziedzinie to niech żałują bo takiego nieba już w tym sezonie już nie zobaczą.

Bardzo pomogła mgła ,która zalegała poniżej i pogasiła wszystkie światła miasta.

Pozdrawiam wszystkich i myślę,że przyjdzie czas ,że profi nie zawiodą amatorów.Liczę na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki szybki wypad obserwacyjny? :wink:

Na wykazie jest zapisanych ok. 10-ciu osób które miały przybyć w nocy 14/15 XI. Na pewno teraz podziwiają piękne widoki, szkoda że nie zostałeś dłużej.

 

W Łodzi też czyste iskrzące się niebo, piękny Księżyc, Saturn i na pewno jeszcze dziś zaliczę Jowisza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi dobrze że wziąłeś auto terenowe na ten wypad bo będąc tam w nocy pierwszy raz i w dodatku sam nieźle byś mogł narozrabiać z nisko zawieszoną bryką, w takim razie tylko zazdrościmy wspaniałej pogody i doznań z Drogą Mleczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.