Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

....

 

3.Czeskie ASTROFORUM – zdjęcia różnych masztów i gór z większej odległości,

http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=print%3Bnum=1153173638

.....

 

No proszę, chłopaki też się zainteresowali dalekimi obserwacjami! Nie znam czeskiego ale przypomina mi to pionierskie czasy naszego forum, dobrze byłoby się z nimi skontaktować i pokazać im nasze dokonania - może jakiś wątek ogólny "in english" utworzymy? Można by tam wrzucać prztłumaczone co ważniejsze posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawych linków do zdjęć obserwacyjnych z Czech

Jak Ty odnalazłeś takie perełki? :) Gratuluję!

 

Chętnie odniósłbym się do kilku z tych fotek, ale troche mało mam na to czasu. Mam prośbę do szanownych Kolegów o przeanalizowanie zdjęć pod kątem bardzo dalekich obiektów, sam w miarę możliwości też pomogę.

 

PS. W jakim kierunku robiona jest inwersyjna fota z Radhostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zdjęcia, część z nich już była na forum, część jest dla mnie zupełną nowością. Na zdjęciu z Radhostu w prawy górnym rogu widać Inovec, nie jestem pewny, ale już kiedyś robiłem przeglądową panoramę w Kashmirze z okolic Radhostu i już wtedy przyciągnął moją uwagę, bo działa na wyobraźnie... Kierunek w jakim robione było to zdjęcie to południe, ewentualnie południowy południowy zachód, do Schneeberga brakuje jeszcze z 30 stopni kątowych.

 

P.S. Polecam galerię na hiking.sk i fotoaparat.cz można tam znaleźć wiele bardzo interesujących zdjęć. Na zachętę jedno, które mocno mnie zaciekawiło. Mała Fatra w nietypowym ujęciu, z Białych Karpat - http://hiking.sk/hk/ga/16464/cca_100_km.html

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawych linków do zdjęć obserwacyjnych z Czech

 

5. Alpy podczas inwersji z góry Klet (1083m) w paśmie Blansky les k.Czeskich Budziejowic – artykuł ze zdjęciami

http://www.kremezsko.cz/ns-kolem-klete.html

 

Ależ tego jest! Nie wiadomo, za co najpierw się zabrać. Gratuluję odkryć!

To zdjęcie z Kleta pt. "Alpske lodovce" to oczywiście Dachstein (odległość ok. 160 km) - faktycznie pierwszy, patrząc od "naszej" strony alpejski masyw z lodowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kilka linków z sieci - poszukałem zdjęć inwersyjnych wykonanych na Klinowcu w Rudawach , coś tam majaczy w oddali - może czegoś się dopatrzycie:

zdjęcie 1

 

Pewnie każdy z nas liczył na to, że te pasma w oddali to Karkonosze, ale niestety wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że to może być Szumawa (aczkolwiek odległość potencjalna też imponująca - po 130 - 140 km), a ten charkterystyczny wybitny wierzchołek przypominający nieco Jesteda lub Śnieżkę to pewnie Cerchov (115 km): http://www.heywhatsthat.com/?view=LTU9JGJE .

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Polecam galerię na hiking.sk i fotoaparat.cz można tam znaleźć wiele bardzo interesujących zdjęć. Na zachętę jedno, które mocno mnie zaciekawiło. Mała Fatra w nietypowym ujęciu, z Białych Karpat - http://hiking.sk/hk/ga/16464/cca_100_km.html

Faktycznie, galeria jest bardzo obiecująca! Ten widok Małej Fatry z południa jest niecodzienny dla naszego forum.

 

Pewnie każdy z nas liczył na to, że te pasma w oddali to Karkonosze, ale niestety wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że to może być Szumawa (aczkolwiek odległość potencjalna też imponująca - po 130 - 140 km), a ten charkterystyczny wybitny wierzchołek przypominający nieco Jesteda lub Śnieżkę to pewnie Cerchov (115 km): http://www.heywhatsthat.com/?view=LTU9JGJE .

A ja bym powiedział, że dla nas akurat to jeszcze bardziej ekscytujące. Tym bardziej, że z tego co wychodzi z Twojej symulacji, to mamy tam odległości niewiele odstające od tych karkonoskich. Czujesz się na siłach, żeby chociażby tak prowizorycznie opisać zdjęcie z Szumawą (najwyższe szczyty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A ja bym powiedział, że dla nas akurat to jeszcze bardziej ekscytujące. Tym bardziej, że z tego co wychodzi z Twojej symulacji, to mamy tam odległości niewiele odstające od tych karkonoskich. Czujesz się na siłach, żeby chociażby tak prowizorycznie opisać zdjęcie z Szumawą (najwyższe szczyty)?

Jak narazie bardziej zgaduję, co to może być (bo oczywiście tego widoku nie znam, ani nigdy nie widziałem na własne oczy); pewny jest dla mnie tylko kierunek, tzn ogólnie rzecz ujmując południowy i to, że majaczy tam coś z Szumawy, ale niestety chyba nie rozszyfruję, co dokładnie. Zapewne pomocny byłby np. Kashmir, bo z Hey-a niewiele tu wynika, a do tego pasma na horyzoncie ledwo majaczą i są rozmyte. Może ktoś, kto obsługuje Kashmira mógłby pomóc zamieszczając symulację z tego miejsca (jego wspólrzędne można sobie odczytać z zamieszczonej prze ze mnie symulacji na Hey-u), wtedy pewnie dałbym radę co nieco opisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie bardziej zgaduję, co to może być (bo oczywiście tego widoku nie znam, ani nigdy nie widziałem na własne oczy); pewny jest dla mnie tylko kierunek, tzn ogólnie rzecz ujmując południowy i to, że majaczy tam coś z Szumawy, ale niestety chyba nie rozszyfruję, co dokładnie. Zapewne pomocny byłby np. Kashmir, bo z Hey-a niewiele tu wynika, a do tego pasma na horyzoncie ledwo majaczą i są rozmyte. Może ktoś, kto obsługuje Kashmira mógłby pomóc zamieszczając symulację z tego miejsca (jego wspólrzędne można sobie odczytać z zamieszczonej prze ze mnie symulacji na Hey-u), wtedy pewnie dałbym radę co nieco opisać.

To spróbuj może opisać dowolny szczyt z pierwszego planu (nawet jeżeli będą to domysły), a wtedy cała reszta pójdzie już jak domino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://dabo.110mb.com/gallery/ można znaleźć ciekawe fotorelacje z wypraw rowerowych, ponad dwieście panoram a pomiędzy nimi ciekawa relacja z Negrowca w Karpatach ukraińskich _2_ opisana panorama z Paraszki tu opisana panorama

Zachęcam do pooglądania zdjęć pomimo kiepskiej pogody dla nas obserwatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając zdjęcia z Szumawy znalazłem w sieci jeszcze coś takiego. Fotki wykonane są z góry Pancir nad miastem Zelezna Ruda w czeskiej części Szumawy i przedstawiają oczywiście Alpy (na pierwszej widoczny jest dodatkowo efekt refrakcji), w tym m in. szczyt Watzmann przy granicy D/A i na prawo od niego najwyższy wierzchołek Austrii (drugie zdjęcie) - Grossglockner (patrząc na te zdjęcia z Szumawy człowiek zaczyna zazdrościć, że nie mieszka gdzieś bliżej, bo mógłby sobie od czasu do czasu popatrzeć na piękny grzebień Alp, który to widok wydaje się być w tamtych stronach tak powszednim, jak dla nas bułka z masłem :rolleyes: ).

alpy1.jpg

alpy2.jpg

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek zaczyna zazdrościć, że nie mieszka gdzieś bliżej, bo mógłby sobie od czasu do czasu popatrzeć na piękny grzebień Alp, który to widok wydaje się być w tamtych stronach tak powszednim, jak dla nas bułka z masłem :rolleyes: ).

Dla Ciebie raczej jak Sudety z Wrocławia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z Małej Fatry 15-17.01.2010r. Co by nie mówić inwersja w górach nie rozpieszcza :uhm: Reszta cukierkowych zdjęć z całego świata przy bajecznym kawałku muzycznym na głównej stronie

 

A wracając jeszcze panowie do zdjęcie 1 znalezionego przez KowalaTM to wstępnie mogę powiedzieć że to co tam widać za mgłą może być w odległości 150km ale muszę jeszcze przy tym przysiąść bo DEMy są mało dokładne...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając jeszcze panowie do zdjęcie 1 znalezionego przez KowalaTM to wstępnie mogę powiedzieć że to co tam widać za mgłą może być w odległości 150km ale muszę jeszcze przy tym przysiąść bo DEMy są mało dokładne...

Dzięki Lukiemu nie musisz się już męczyć :) - klik

 

Grosser Arber, czyli mamy symboliczne połączenie Karkonoszy z Alpami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz wróciłem z wycieczki na górę Jaworz w Beskidzie Niskim koło Grybowa. Jest daleka widoczność do 100 km. Ze szczytu widziałem: Tatry 70 km, Lewockie Wierchy 50 km, Branisko 50 km, Sninskie Wierchy 80 km, Bieszczady koło Cisnej 110 km. Zdjęcia będą zamieszczone póżniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.