Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post. Jeśli to nieodpowiedni dział to z góry przepraszam. Postanowiłem dzisiaj odwiedzić szlak z Woli Piotrowej koło Bukowska na górę Tokarnię (Beskid Niski 778m n.p.m.). Przy dobrej widoczności możliwe są stamtąd obserwację Bieszczadów więc trochę mnie to podkusiło. Widoczność nie powalała jednak, mimo halnego. Zrobiłem takie oto zdjęcie w kierunku mniej więcej zachodnim z minimalnym odchyleniem na południe:

widokztokarnipoprawiony.th.jpg

 

Zdjęcie to opisałem opierając się o symulacje w Hey-a:

http://www.heywhatst.../?view=IIJH40G7

 

Czy nie pomyliłem się w podpisywaniu tych szczytów? Być może ktoś mógłby zweryfikować moje przypuszczenia ;).

 

Witaj :), a mógłbyś przybliżyć, czy zdjęcie zrobione było ze szczytu, czy ze zbocza? Współrzędne mile widziane :). Dodam, że ani ze szczytu Tokarni ani z punktu, któy określiłeś na Hey'u nie wychodzi mi taka konfiguracja szczytów w kierunku zachodnim, a ma to spore znaczenie, bo góry z różnych nawet bliskich sobie punktów obserwacyjnych wyglądają inaczej.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robiłem już prawie ze szczytu, jednak jeszcze na zboczu. Co do tego że z lewej jest góra Kamień jestem pewny prawie na 100% bo porównywałem z mapą. Widzę ze Hey nie odwzorowuje dokładnie, ale biorąc pod uwagę, że Kamień jest tam gdzie ma być to reszta szczytów też, jednak nie jestem pewny tych bardziej oddalonych m.in. Busowa ;)

 

ps. zdjęcie nie jest dokładnie na zachód lecz lekko odchylone na południe

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robiłem już prawie ze szczytu, jednak jeszcze na zboczu. Co do tego że z lewej jest góra Kamień jestem pewny prawie na 100% bo porównywałem z mapą. Widzę ze Hey nie odwzorowuje dokładnie, ale biorąc pod uwagę, że Kamień jest tam gdzie ma być to reszta szczytów też, jednak nie jestem pewny tych bardziej oddalonych m.in. Busowa ;)

 

ps. zdjęcie nie jest dokładnie na zachód lecz lekko odchylone na południe

 

Hmm, kombinuję i kombinuję i jakoś mi tu kompletnie nic nie pasuje na Twoim zdjęciu ...

 

Z Tokarni widok na zachód powinien wyglądać tak - Kamień to ten najwyższy szczyt mniej więcej w 1/3 zdjęcia:

 

10408554.jpg

 

Po jej prawej stronie nie widzę wzniesień podobnych do tych, które są u Ciebie na zdjęciu. Możesz wskazać, kierunek w którym zrobiłeś to zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam prawdziwą zagadkę. To zdjęcie, które zamieściłeś było robione bardziej na południowym stoku. Ja byłem wyżej i bardziej po prawej stronie. Te szczyty wyłoniły się zza tych pagórków na środku na pierwszym planie twojego zdjęcia. Teraz to mam już mętlik w głowie ;). Jeśli kamień jest tam gdzie piszesz to ja robiłem zdjęcie nie na zachód a bardziej na północny zachód. Teraz wiem jak ważny jest kompas podczas wyprawy, bo wtedy dużo łatwiej zorientować się na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mam prawdziwą zagadkę. To zdjęcie, które zamieściłeś było robione bardziej na południowym stoku. Ja byłem wyżej i bardziej po prawej stronie. Te szczyty wyłoniły się zza tych pagórków na środku na pierwszym planie twojego zdjęcia. Teraz to mam już mętlik w głowie ;). Jeśli kamień jest tam gdzie piszesz to ja robiłem zdjęcie nie na zachód a bardziej na północny zachód. Teraz wiem jak ważny jest kompas podczas wyprawy, bo wtedy dużo łatwiej zorientować się na mapie.

 

widokztokarnipoprawiony.th.jpg

 

No i wszystko jasne:

Kamień to Skibce (775m) w paśmie Tokarni (tej samej skąd robione zdjęcie)

Tokarnia to Polana "Bukowicka" (691m)

Polańska to Jawornik "Bukowicki" (693m)

Busov to Góra Sucha "Rymanowska" (611m) - to najdalszy widoczny punkt - "całe" 21km :huh:

Lackowa to Mogiła "Rymanowska" (605m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było OFF Topa zamieszczam zdjęcie panoramy Tatr które zrobiłem 28.02.2010

 

panorama3i.th.jpg

 

A to skąd? Z Zakopanego ? :szczerbaty: O tym dniu będą jeszcze legendy powstawać, mało kiedy wierchy tak biją po oczach. Możnaby zrobić taką liste tych wszystkich pamiętnych dat kiedy powstawały najbardziej spektakularne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie było robione, żebym nie skłamał, jadąc z Nowego Targu zjechałem z głównej drogi w stronę Niedzicy. To było gdzieś koło miejscowości Dębno lub Frydman. Akurat w ten dzień wybrałem się w Tatry Słowackie przez Krosno-Barwinek-Świdnik-Bardejov-Stara Lubovna-Spiska Bela-Lendak-Vysoke Tatry-Strbskie Pleso-Podbanske. Piękne widoki, akurat trafiłem wtedy z pogodą, Bardzo dobrze było widać Nizne Tatry, nie mówiąc o szczytach przy głównej drodze. Każdemu polecam tą trasę. Potem powrót przez Javorinę, Bukowinę, Zakopane, Niedzicę- Lysa nad Dunajcem (Słowacja) i powrót też przez Słowację. Szczerze każdemu polecam taka wycieczkę ;). Niezapomniane widoki. Jeśli kogoś interesują zdjęcia to są tutaj: http://piotrek83.fotolog.pl/28022010-tatry-slowackie,2023992,link.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu znalezione w sieci: http://www.panoramio.../photo/18836875 i http://www.nainitalt...com/binsar.html

 

Jak skopiujemy gps z pierwszego linku do GE zobaczymy mniejsze pasmo górskie a za nim ponad 100km po prostej Himalaje. Kierując linijkę GE na boki wskaźnik śmiało wychodzi poza 200km.

 

W drugim linku piszą o panoramie 300km z góry Binsar - jest na półn-zach od tej pierwszej (Nainital)

 

Największa odległość jaka mi wyszła to z Nainital do Dahulagiri na półn wschodzie 401km.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byćmoże było ale od przybytku głowa nie boli:

http://www.moonlight...noramy/pano.jpg

" na pierwszym planie wieża kościoła św. Antoniego, za nią szyb i kominy kopalni Wujek) "

 

A za kominami, wierchy ;)

 

znalezione tutaj: http://forum.gkw.kat...ic.php?p=154361

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiło sie ciemno, i miałem sporo kilometrów w 4literach, więc trudno było bez statywu zrobić w miarę prostą panoramke :szczerbaty: btw. Potem jeszcze 15 km do do mu jechałem, a zimno byłoooo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rzeczywiście super fotka. Z jakiej to może być wysokości?

 

Musiałby się wypowiedzieć ktoś kto lata bo dla mnie (nigdy niczym nie leciałem) może to być zarówno 500 metrów (patrząc na szczegóły terenu u dołu zdjęcia) jak i 1500m (patrząc na Jesieniki) :szczerbaty:

Pewnie gdzieś pośrodku bo kominy dosyć malutki się wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.