Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

Na głównej stronie Onetu pojawił się link do bloga z inwersyjnymi widokami w Alpach

 

I jeszcze mi się historia z dzieciństwa przypomniała - byłem kiedyś z rodziną w Chorwacji na wyspie Murter - i pamiętam że przez pierwsze dni mieliśmy słoneczną, ale dość zimną pogodę. Powietrze było czyste i patrząc w kierunku lądu pamiętam, że widziałem góry, przypominające widoczne z daleka Tatry (tak to wtedy mi się skojarzyło). Porobiłem trochę symulacji i wygląda na to, że były to odległe o ok. 90km Góry Dynarskie, na granicy z Serbią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piękny park w tych Kielcach ! :o

http://panoramywirtualne.com/kadzielnia/index.html

 

Rewelacja. Świętokrzyskie ostatnio zaczyna poprawiać ofertę turystyczną, można teraz zwiedzać o wiele więcej rzeczy na Kadzielni a Muzeum Przyrodnicze na Św. Krzyżu ma teraz ekspozycję w formie interaktywnej.

 

 

Znalazłem (po bardzo żmudnym szukaniu) widoki z góry Zobor nad Nitrą, na Słowacji. Niestety, nikomu nie udało się sfotografować stamtąd Alp, choć ze zdjęć wynika, że niskie mgły i inwersja są tam dosyć często.

 

Do DO właściwie możnaby zaliczyć to zdjęcie. Na pierwszym planie jest elektrownia atomowa w Mochovcach, a Słońce wschodzi nad węgierskimi górami Matra

 

Nitra ze szczytu oraz Góry Szczawnickie.

 

Spora kolekcję zdjęć okolic Nitry a także z wielu słowackich szczytów ma na Panoramio p. Igor Marhevsky

 

EDIT - popracowałem trochę nad jednym zdjęciem, jednak nie umiem nic z niego więcej wyciągnąć - zrobiłem tylko do niego 2symulacje. I trochę mi się nie zgadza. Być może zostało ono zrobione z jakieś grzędy skalnej na wschód od głównego wierzchołka, albo gdzieś bardziej na północ. Datę odczytałem z EXIF pliku

ZOBOR.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy piękne zdjęcie zachodu Słońca i świetnie widoczne Alpy. Devinska Kobyla k. Bratysławy

1911676.jpg

Zdjęcie było robione poniżej szczytu, gdyż to płaskie wzniesienie na pierwsym planie (Hundsheimer Berg) ma 481mnpm.

 

Symulacja

Untitled-1.jpg

Autorem zdjęcia jest Peter Kompaník

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, ale sporo fajnych fotek z odległymi widoczkami http://tev.fbk.eu/marmota/blog/tag/300/

 

Wow, odległości rzędu 330km i to jeszcze jaka jakość - robi wrażenie!

 

Galeria jednego z autorów również świetnie się prezentuje. Znalazłem też owe zdjęcie w lepszej jakości - tutaj

 

EDIT:

http://tev.fbk.eu/marmota/blog/2008/07/31/longest-line-of-sight/

 

CHALLENGE ACCEPTED!

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było, ale sporo fajnych fotek z odległymi widoczkami http://tev.fbk.eu/ma...a/blog/tag/300/

Pozamiatane :szczerbaty:

 

Dalekie obserwacje w wersji superświatowej. Najbardziej robią wrażenie opisy na zdjęciach (zastanawiam się czy sami to robią czy mają coś lepszego od Kashmira że im tak ładnie z odległościami i flagami podpisuje) oraz ciekawe narzędzia jak EagleEye, coś jak miniaturki na panoramio tylko że na samych zdjęciach no i mapa google ze wszystkimi obserwacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najbardziej robią wrażenie opisy na zdjęciach (zastanawiam się czy sami to robią czy mają coś lepszego od Kashmira że im tak ładnie z odległościami i flagami podpisuje)

Z treści strony wynika, że to ich własne oprogramowanie, które dopasowuje zdjęcie do sztucznie wygenerowanego krajobrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.