Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione w sieci ...

 

Śnieżka z niemieckiego Gorlitz

Świetne te zdjecia, zwłaszcza Alpy, ale jeśli chodzi o zdjęcie pt. "Śniezka z Goerlitz" to jej tam niestety nie ma - to są po prostu góry Izerskie (Karkonosze i Snieżka są widoczne z Goerlitz - sam widziałem - ale one są cofnięte bardziej na lewo i wystaja dopiero za g. Izerskimi właśnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo zawsze jak zrobisz liste linków to wyławiasz takie perełki. Brawo! Warto przyjrzeć się jednak dokładniej kilku zdjęciom, bo myślę, że można z nich wycisnąć dużo więcej... Tak dalej!

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W głównym wątku obiecałem zdjęcia zrobione z Wielkiej Rawki w stronę Ukrainy.

Oto kilka panoram, niestety gór ukraińskich to ja kompletnie nie znam, więc proszę kolegów o identyfikację :)

Widok na południowy wschód

Zakarpacie--1-800px.jpg

 

teraz szeroko, trochę bardziej na wschód

Ukraina-03-800px.jpg

 

i zoom w coś dużego (Borżawa?)

Ukraina-02-800px.jpg

 

Na dziś tyle. Jeśli ktoś z Was coś rozpoznaje, proszę się częstować i opisywać.

Pozdrawiam

 

Edit: Jednak jeszcze jedno zdjęcie zaprezentuję. W stronę, jak mi się wydaje, Gorganów

Gorgany-800px.jpg

 

idę spać!

Edytowane przez Andis
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widać coś ciekawego na tym zdjęciu, w szczególności na prawym skraju? Widok z Krywania:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Tatra_Mountains_Panorama_01.jpg

Czy mnie się zdaje czy ani razu o tym szczycie nie było jeszcze tu mowy? Bo jest tą zacną górą, co do której heywhatsthat pokazuje widoczność z Rumunii (z Valdeasa, z którego z kolei widać prawie cały łańcuch Karpat!) i z Ukrainy, zza Borżawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widać coś ciekawego na tym zdjęciu, w szczególności na prawym skraju? Widok z Krywania:

http://upload.wikime...Panorama_01.jpg

Czy mnie się zdaje czy ani razu o tym szczycie nie było jeszcze tu mowy? Bo jest tą zacną górą, co do której heywhatsthat pokazuje widoczność z Rumunii (z Valdeasa, z którego z kolei widać prawie cały łańcuch Karpat!) i z Ukrainy, zza Borżawy!

 

Z prawej to ja nie wiem, ale w okolicy środka zdjęcia, no może troszkę bardziej w prawo ładnie widać pasmo Gorców z Lubaniem i Pienin z Trzema Koronami.

Albo mam deja vu ale już to zdjęcie kiedyś opisywaliśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W głównym wątku obiecałem zdjęcia zrobione z Wielkiej Rawki w stronę Ukrainy.

Oto kilka panoram, niestety gór ukraińskich to ja kompletnie nie znam, więc proszę kolegów o identyfikację :)

Widok na południowy wschód

Zakarpacie--1-800px.jpg

 

teraz szeroko, trochę bardziej na wschód

Ukraina-03-800px.jpg

 

i zoom w coś dużego (Borżawa?)

Ukraina-02-800px.jpg

 

Na dziś tyle. Jeśli ktoś z Was coś rozpoznaje, proszę się częstować i opisywać.

Pozdrawiam

 

Edit: Jednak jeszcze jedno zdjęcie zaprezentuję. W stronę, jak mi się wydaje, Gorganów

Gorgany-800px.jpg

 

idę spać!

No brawo! Strasznie mnie korci żeby już to wszystko opisać, ale teraz jestem w pracy i have no time. Na razie tyle, że to co opisałeś jako coś dużego to Połonina Równa na Zakarpaciu, a na tym zdjeciu "szeroko na wschód" na prawo od widocznego na pierwszym planie Kińczyka Bukowskiego i za szerokim obniżeniem przeł. Użockiej to już łapią się Gorgany na ostatnim planie. Na lewo od nich nieco blizej są Beskidy Skolskie w okolicach Sławska na Ukrainie; grzbiet wychodzacy dal. na E od przeł. Użockiej to oczywiscie pasmo Pikuja ze Starostyną i Ruskim Putem, a z tyłu za Pikujem widać Borżawę ze Stojem. Tam na prawo za Poł. Równą na najdalszym planie majaczy Makowica (ukraińska).

Pogodę jak na tę pore roku miałeś wymarzoną, i pewnie, gdybyś był o świcie na Tarnicy byłaby szansa nawet na Rumunię!

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widać coś ciekawego na tym zdjęciu, w szczególności na prawym skraju? Widok z Krywania:

http://upload.wikime...Panorama_01.jpg

 

 

Najdalsze to Slanske vrchy - odl ok 100 km. Rezszta to bliższe Rudawy Słowackie. Ogólnie widzialność raczej średnia.

Wydaje mi się, że Sławkowski jest lepszym miejscem do obserwacji w kierunku ENE - ESE.

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawo! Strasznie mnie korci żeby już to wszystko opisać, ale teraz jestem w pracy i have no time. Na razie tyle, że to co opisałeś jako coś dużego to Połonina Równa na Zakarpaciu, a na tym zdjeciu "szeroko na wschód" na prawo od widocznego na pierwszym planie Kińczyka Bukowskiego i za szerokim obniżeniem przeł. Użockiej to już łapią się Gorgany na ostatnim planie. Na lewo od nich nieco blizej są Beskidy Skolskie w okolicach Sławska na Ukrainie; grzbiet wychodzacy dal. na E od przeł. Użockiej to oczywiscie pasmo Pikuja ze Starostyną i Ruskim Putem, a z tyłu za Pikujem widać Borżawę ze Stojem. Tam na prawo za Poł. Równą na najdalszym planie majaczy Makowica (ukraińska).

Pogodę jak na tę pore roku miałeś wymarzoną, i pewnie, gdybyś był o świcie na Tarnicy byłaby szansa nawet na Rumunię!

 

Pooznaczaj to ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W głównym wątku obiecałem zdjęcia zrobione z Wielkiej Rawki w stronę Ukrainy.

Oto kilka panoram, niestety gór ukraińskich to ja kompletnie nie znam, więc proszę kolegów o identyfikację :)

Jak to mawia młodzież, ten Twój nowy obiektyw rocks :) Luki, jak będziesz miał okazję opisz te zdjęcia prosze, bo ja od jutra do końca tygodnia będę nie gdzie indziej tylko w Bieszczadach, ale bez dostępu do netu. Bardzo mi się podobają te ujęcia. W ogóle po krótkim okresie milczenia forum takie kwiatki... Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wszystko, co udało mi sie dziś wymodzić - zdecydowałem się to zamieścić jeszcze niekompletne dla ewentualnych niecierpliwych - będzie to chyba trudniejsze zadanie niż się spodziewałem. Jak widzicie w lewej części panoramy na dalszych planach jest jeszcze dużo "białych plam" - nie chciałem tego pochopnie opisywać, bo można sie łatwo pomylić i np. za Gorgany wziąść coś znacznie bliższego... .Jest jednak w tej części zdjęcia potencjał sporego DO przekraczajacego 100 km i całkiem możliwe, że uda mi się to udowodnić. W najbliższych dniach mogę mieć trudniejszy dostęp do netu, więc może dopiero w sobotę pojawi się reszta.

P.S. Zwróćcie uwagę na jeden niepozorny szczyt, który zaznaczyłem na bliskim planie (piszę to zwłaszcza do tych , którzy bawią aktualnie w Bieszczadach, bądź wybieraja się tam ) - to Pliszka na Zakarpaciu, doskonale widoczna także z Tarnicy. Otóż apeluję - będąc na Tarnicy celujcie obiektyw w okolice tego szczytu - na najdalszym planie przy odpowiednich warunkach za Pliszką powinny pojawić sie góry Gutii w Rumunii!

P.S.2: Niestety musiałem zmniejszyć znacznie tą panoramę bo nie mieściła się w "przepisowych" 2 MB, tak więc literki wyszły jakieś takie malutkie...

Ukraina-03-do-opisu.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki >> nieźle:) tylko jeszcze dla mniej zorientowanych żeby nie musieli szukać oznacz Borżawe a nie sam szczyt Stoja i Wielkiego Wierchu :) Tak samo z Gorganami. Gdzie one są ?:szczerbaty:

Vrg - tak jak pisałem nad resztą jeszcze pracuję, całość "wypuszczę" na dniach.

P.S. Na razie z Gorganów pewne są tylko te szczyty, które zaznaczyłem - czyli Kamionka, Negrowiec i Strimba (ale jest napewno coś jeszcze) - okazuje się, że ta ostatnia jest możliwa z Wlk. Rawki, bo np. z Wetlińskiej juz nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamionka, Negrowiec i Strimba (ale jest napewno cos jeszcze) - okazuje sie, ze ta ostatnia jest mozliwa z Wlk. Rawki, bo np. z Wetlinskiej juz nie!

Jak to? Przecież niedawno opisywałem zdjęcie z Wetlińskiej i Strimba na nim była.

Notabene, wróciłem właśnie z Węgier, gdzie byłem na Wzgórzach Wyszehradzkich i Pilisu, ale nic ciekawego nie przywiozłem - pogoda niby piękna, a widoczność dzień w dzień 40-50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecana, wreszcie i nie bez trudności dokończona panorama:

Po pierwsze w stosunku do wersji niekompletnej zmieniłem nazwę szczytu z Ruski Put( którą to nazwę zaczerpnąłem z przewodnika Władysawa Krygowskiego, a która na innych mapach nie występuje, a raczej wystepuje, ale w odniesieniu do pobliskiej przełęczy) na prawidłą Wielki Wierch.

Po drugie "przesunąłem" nieco Strimbę na prawidłową pozycję nieco dalej od Negrowca ( tu Krzyśku chyba się nie zgodzę - z Wetlinskiej Strimba nie może być widoczna i to nie ze względu na jakieś lepsze czy gorsze warunki widocznościowe, ale po prostu zasłania ją grzbiet Negrowca - zresztą nie jest to takie ważne, czy zza Połoniny Piszkonii wystaje kilka metrów Strimby, czy nie).

Po trzecie - Vrg - Gorgany są tu oczywiście doskonale widoczne, ale rozrzucone po całym horyzoncie lewej strony zdjęcia, dlatego nie umieściłem na panoramie stosownego napisu - wyszło by to bez sensu. Podaję więc, co "załapało się" z Gorganów zaczynając od lewej: Arszyca, Jajko Ilemskie, Mołoda, Gropa, Parenki, Popadia, Kancz, Kamionka, Negrowiec i Strimba.

Po czwarte - Andis - jeszcze raz gratuluję tak rozległej i pięknej panoramy Karpat Wschodnich, jaką miałeś możliwość podziwiać i uwiecznić. Trafiłeś na świetne warunki i na zdjęciu "załapało się" praktycznie wszystko, co w tamtym kierunku jest możliwe. Myślę, że należy się tej panoramie poczesne miejsce na stronie DO!

Na razie zapraszam do oglądania i komentowania...

Ukraina-opis.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie "przesunąłem" nieco Strimbę na prawidłową pozycję nieco dalej od Negrowca ( tu Krzyśku chyba się nie zgodzę - z Wetlinskiej Strimba nie może być widoczna i to nie ze względu na jakieś lepsze czy gorsze warunki widocznościowe, ale po prostu zasłania ją grzbiet Negrowca - zresztą nie jest to takie ważne, czy zza Połoniny Piszkonii wystaje kilka metrów Strimby, czy nie).

Po pierwsze, wyrazy podziwu, szacunku i podziękowania za wykonaną pracę.

Po drugie, czy jesteś absolutnie pewny, jak to jest ze Strimbą? Bo po mojemu powinna to chyba być ta bliższa Negrowcowi, wyższa góra. Tak mi przynajmniej wychodziło w obliczeniach do widoku z Wetlińskiej. Współrzędne Strimby i Negrowca powinienem mieć przyzwoite (tzn. tak do 5 sekund kątowych), bo kiedyś szukałem ich, zresztą bezskutecznie, na zdjęciu zrobionym ze Sławkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wyrazy podziwu, szacunku i podziękowania za wykonaną pracę.

Po drugie, czy jesteś absolutnie pewny, jak to jest ze Strimbą? Bo po mojemu powinna to chyba być ta bliższa Negrowcowi, wyższa góra. Tak mi przynajmniej wychodziło w obliczeniach do widoku z Wetlińskiej. Współrzędne Strimby i Negrowca powinienem mieć przyzwoite (tzn. tak do 5 sekund kątowych), bo kiedyś szukałem ich, zresztą bezskutecznie, na zdjęciu zrobionym ze Sławkowskiego.

Krzysiek, spójrz na te zdjęcia: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=1172 i http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=5424 . Na pierwszym widać, że z Wetlińskiej łapia się tylko stoki Strimby, a na drugim ze Stoja, że Strimba jest dość odległa i schowana za Negrowcem. Tak mi też wyszło zarówno na Hey-u, a także kiedy na Google Maps poprowadziłem prostą z Wetlińskiej do Strimby - przecina ona niestety grzbiet Negrowca uniemożliwiając obserwację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,

 

http://cdn.fotocommunity.com/photos/15586184.jpg

 

zdjęcie robione z południowego Schwarzwaldu - wg symulacji na hey-u Mt.Blanc jest stamtąd widoczny.

 

Autor nie podał jedak dokładnej lokalizacji miejsca , z którego focił.

 

Służę pomocą jeśli chodzi o kontakt z autorem - po niemiecku ;)

Edytowane przez kowalTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.