Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

prostą z Wetlińskiej do Strimby - przecina ona niestety grzbiet Negrowca uniemożliwiając obserwację.

Luki, głupia sprawa, ale masz rację ;). Wróciłem do mapy i cóż... Negrowiec nie jest samotną górą, w grzbiecie obok niego są kulminacje przekraczające 1600 m i one skutecznie zasłaniają Strimbę, a w ogóle nie wziąłem ich do obliczeń.

kowalTM, Paweł W.: oba linki działają, a Schwarzwald nie przestaje mnie zadziwiać. Które to już zdjęcia Alp stamtąd?

Czy dobrze mi się wydaje, że prawy koniec drugiego zdjęcia pokrywa się ze zdjęciem pierwszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, głupia sprawa, ale masz rację ;). Wróciłem do mapy i cóż... Negrowiec nie jest samotną górą, w grzbiecie obok niego są kulminacje przekraczające 1600 m i one skutecznie zasłaniają Strimbę, a w ogóle nie wziąłem ich do obliczeń.

Niestety tak jest - ale coś za coś - z Wlk. Rawki nie ujrzymy z kolei Połoniny Krasnej ( z Wetlińskiej Krasna jest widoczna!), bo tu zasłania ją grupa Pikuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,

 

http://cdn.fotocommunity.com/photos/15586184.jpg

 

zdjęcie robione z południowego Schwarzwaldu - wg symulacji na hey-u Mt.Blanc jest stamtąd widoczny.

 

Autor nie podał jedak dokładnej lokalizacji miejsca , z którego focił.

 

Służę pomocą jeśli chodzi o kontakt z autorem - po niemiecku ;)

OK, ręcznie wpisując adres wszystko działa.

 

Przyjrzałem się zdjęciu - pod spodem w komentarzach autor zdradza dokładne miejsce wykonania zdjęcia. Mówi o szczycie Seebruck (Feldberg) o współrzędnych (47°52'20.11"N, 8° 0'21.33"E). I tu pojawiły mi się wątpliwości, bo konfrontując to z GE nie potrafię dopasować krajobrazu z fotki do symulacji. Podobnie żadna z widocznych górek nie przypomina profilu MB z tej perspektywy.

 

Czy ktoś jest chętny do indentyfikacji szczytów na tym zdjęciu? Mnie zaintrygowała ta fota na maksa, ale nie mam czasu na jej rozgryzanie a z drugiej strony nie daje mi spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi o szczycie Seebruck (Feldberg) o współrzędnych (47°52'20.11"N, 8° 0'21.33"E).

[..] Podobnie żadna z widocznych górek nie przypomina profilu MB z tej perspektywy.

Czy ktoś jest chętny do indentyfikacji szczytów na tym zdjęciu?

Boże, nie dałeś mi możliwości - odbierz mi także chęci ;)

W zasadzie też nie mam czasu, ale może po kawałeczku... Mont Blanc wygląda jak najbardziej montblancowato, z kulminacją Mont Blanc du Courmayeur z lewej strony, a do symulacji nie pasuje, bo może wypiętrzyła go inwersja ;)

Czy data wykonania zdjęcia jest znana?

Co do identyfikacji, to stawiam roboczą hipotezę, że szczyt o zaokrąglonych kształtach z lewej strony zdjęcia to Grand Combin.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z moją żoną, dostałem ją na urodziny ;-)

Może to nie najlepszy wątek na ten temat, ale trudno - później przeniesiemy.

 

Kto chętny na koszulke niech dopisuje się tutaj do listy z podaniem rozmiaru. Rafał skombinuj cenę od Żony :)

 

Ja od razu jedną L-ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie najlepszy wątek na ten temat, ale trudno - później przeniesiemy.

 

Kto chętny na koszulke niech dopisuje się tutaj do listy z podaniem rozmiaru. Rafał skombinuj cenę od Żony :)

 

Ja od razu jedną L-ke.

Ale zaraz, zaraz, chodzi wam o tą bluzę z górnego zdjęcia z nadrukiem, czy o tą koszulkę z dolnego z napisem "w górach jest wszystko co kocham"? Bo jeżeli o tą dolną, to jest to oczywiście znane logo festiwalu muzyki o górach, tudzież seria płyt z takową muzyką - czyli wersja jak najbardziej znana i ogólnie dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam robocza hipoteze, ze szczyt o zaokraglonych ksztaltach z lewej strony zdjecia to Grand Combin.

Hipoteza upadła i widzę w dodatku, że zdjęcie z prawidłowo zidentyfikowaną "obłą górą z lewej" jest na DO. Tylko że opis jest zły w swojej zasadniczej części - Mont Blanc jest z prawej strony zdjęcia. To ten wysoki, obły, z ramieniem po lewej!

"Grandes Jorasses" ma kształt, który przypomina raczej Dent du Geant.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam już jakieś wyobrażenie o tym, co widać na zdjęciu Mont Blanc ze Schwarzwaldu.

Mont Blanc jest z prawej, poza "zoomem", tak jak już pisałem. Grandes Jorasses wypadają pomiędzy Oldenhornem a Diablerets (ale raczej ich nie widać). Na prawo od Diablerets znajduje się niższy szczyt Tete Ronde, a nad nim powinien być Dent du Geant. Też go nie ma. Kierunek na Aiguile Verte zgadza się, lecz wierzchołek powinien wypaść wyżej od Tete Ronde, a to, co widać, jest na tej samej wysokości. Pasuje tu skalisty Grand Muveran (3051 m).

Nie nałożyłem jeszcze obliczeń na zdjęcie (to zrobię dopiero w domu), ale wstępnie dobrze się wszystko układa. Zwróćcie uwagę, że wokół Mont Blanc są chmury. Stawiam na to, że niższe czterotysięczniki z jego towarzystwa, które w zasadzie mogłyby być widziane z Feldbergu, tym razem są schowane w tych chmurach. Mateusz, to dlatego kształty gór Ci nie pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wrażenie że to co podpisane jest jako Mt Blanc raz że nie jest dalej niż ten wybitny szczyt po prawej a dwa że wtedy to co jest podpisane jako Mt Blanc byłoby niższe od tego co jest po prawej. Podpisane wysokości mi też tam nie pasowały, zbyt duże różnice po kilkaset metrów a wizualnie nie różnią się wiele. Mt Blanc poza tym ma obły wierzchołek.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie (po raz kolejny) - co to za pasma górskie?

 

Pierwsze zdjęcie - Czarna ok. Lutowisk w Bieszczadach, widok na SE, obiektyw 500mm (50% wielkości)

http://img33.imageshack.us/i/gorki500mm50p.jpg/

 

Drugie - widok ze Smereka w kierunku SE (no może trochę bardziej na wschód) - tuż na lewo od szczytu Roh 1255, wierzchołka Połoniny Wetlińskiej.

Też 500mm, tym razem 100% wielkości

http://img14.imageshack.us/img14/9564/gorki.th.jpg

 

Pierwsze zdjęcie to chyba nieduża odległość - oceniam na max. 60-70km.

Drugie - być może do 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam już jakieś wyobrażenie o tym, co widać na zdjęciu Mont Blanc ze Schwarzwaldu.

Mont Blanc jest z prawej, poza "zoomem", tak jak już pisałem. Grandes Jorasses wypadają pomiędzy Oldenhornem a Diablerets (ale raczej ich nie widać). Na prawo od Diablerets znajduje się niższy szczyt Tete Ronde, a nad nim powinien być Dent du Geant. Też go nie ma. Kierunek na Aiguile Verte zgadza się, lecz wierzchołek powinien wypaść wyżej od Tete Ronde, a to, co widać, jest na tej samej wysokości. Pasuje tu skalisty Grand Muveran (3051 m).

Nie nałożyłem jeszcze obliczeń na zdjęcie (to zrobię dopiero w domu), ale wstępnie dobrze się wszystko układa. Zwróćcie uwagę, że wokół Mont Blanc są chmury. Stawiam na to, że niższe czterotysięczniki z jego towarzystwa, które w zasadzie mogłyby być widziane z Feldbergu, tym razem są schowane w tych chmurach. Mateusz, to dlatego kształty gór Ci nie pasowały.

OK, co prawda się z tym nie zgadzam ;), ale czekam na Wasze interpretacje naniesione na obrazek. Jeżeli Mont Blanc, widoczne z Feldbergu z 240 km (sic!) wygląda tak wyraźnie, jak góra z prawej strony, to będzie to dla mnie zdjęcie bez precedensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłam zdjęcie w Dąbrowie i nie wiem za bardzo co to jest....

planowałam zrobić Tatry.. ale nie było za dobrze widać.. może godzina nie była za odpowiednia, bo wg mapy widzialność wczoraj nie była zła...

Cześć,

 

Witamy na forum i czekamy na publikacje zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nic tam nie ma, wtedy były naprawdę kiepskie warunki. Ale kierunek wypatrywania wierchów jest jak najbardziej prawidłowy, a to dlatego bo załapał się Garb Teńczyński z Pogorzycami i Bukowicą :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, co prawda się z tym nie zgadzam ;) [...] Jeżeli Mont Blanc, widoczne z Feldbergu z 240 km (sic!) wygląda tak wyraźnie, jak góra z prawej strony, to będzie to dla mnie zdjęcie bez precedensu.

1. Masz prawo się nie zgadzać ;), tym bardziej że ja nie widziałem Twojego obrazka, tylko zgaduję.

2. Precedens już był, tylko nie na DO. Kilka miesięcy temu opisywałem zdjęcie Alp Berneńskich. Podobna odległość, góry równie wyraźne, a w dodatku też ze Schwarzwaldu ;).

To do jutra.

TWMichał: jak to jest, że z Twojego drugiego zdjęcia mogę zobaczyć tylko miniaturkę? Chociaż i tak nie wiem, co na nim jest - ekspertem od tamtych rejonów nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.