Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszym zdjęciu jest błysk Irydium, czy meteor ?

Dobre pytanie. Jako że nie stałem przy aparacie całe 2 godziny póki się naświetlała klatka, więc naocznie tego zjawiska nie widziałem. Dyskusja n.t. tego zdjęcia w schronisku również nie przyniosła jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba by to dokładniej sprawdzić. Migawka w.g. EXIFu została otworzona 16.04.2009 o 21:52. Ekspozycja ok. 2h15min Warto też dodać? że obiektyw był skierowany na zachód, FOV ok 100 stopni.

Czy istnieje jakieś archiwum rozbłysków Irydium?

Edytowane przez piters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CalSky znalazłem coś takiego. W sumie by nawet pasowało, jedynie Flare Angle mi tu nie pauje, gdyż wygląda na zbyt małe. Reszta parametrów, w tym jasność chyba są ok.

 

23h13m01s Iridium 83

Flare from MMA0 (Front antenna) Magnitude=-5.5mag

Azimuth=262.8° W altitude= 15.1° in constellation Canis Minor

Flare angle=0.07°

http://heavens-above.com niestety nie wskazuje, by o tej porze wystąpił rozbłysk Irydium, chyba że nie umiem znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CalSky znalazłem coś takiego. W sumie by nawet pasowało, jedynie Flare Angle mi tu nie pauje, gdyż wygląda na zbyt małe. Reszta parametrów, w tym jasność chyba są ok.

 

23h13m01s Iridium 83

Flare from MMA0 (Front antenna) Magnitude=-5.5mag

Azimuth=262.8° W altitude= 15.1° in constellation Canis Minor

Flare angle=0.07°

http://heavens-above.com niestety nie wskazuje, by o tej porze wystąpił rozbłysk Irydium, chyba że nie umiem znaleźć :)

 

Też mi wydawało, że to Iridium. Zdjęcia chyba wychodzą bardziej "symetryczne" niż w przypadku meteorytów.

Co do heavens-above.com - ostatnio stwierdziłem, że mają pewne luki co do flar. Np ostatnio w ciągu godziny wg calsky były 4 (i faktycznie były 4) a wg heavens 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CalSky znalazłem coś takiego. W sumie by nawet pasowało, jedynie Flare Angle mi tu nie pauje, gdyż wygląda na zbyt małe. Reszta parametrów, w tym jasność chyba są ok.

23h13m01s Iridium 83

Flare from MMA0 (Front antenna) Magnitude=-5.5mag

Azimuth=262.8° W altitude= 15.1° in constellation Canis Minor

Flare angle=0.07°

http://heavens-above.com niestety nie wskazuje, by o tej porze wystąpił rozbłysk Irydium, chyba że nie umiem znaleźć :)

Nic nie pasuje!

Pewnie źle wpisałeś współrzędne !!!!!

053.jpg

To nie jest Irydium 83 z godz. 23:11, bo azymut 260 st to nie ta okolica ! To zachód, a dokładniej 10 stopni od zachodu (260st, a zachód to 270 st) i wysokość nad horyzontem 11st, a nie 40 !!!

111111.jpg

 

MK

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej, wakacyjnej beczki B)

 

Brela_30_small.jpg

 

Chorwacja 2008, widok z Breli w stronę wysp Brać i Hvar. Niby nic, ale mi się podoba.

Godzina 0.01, Księżyc w Skorpionie.

 

Pozdrawiam

 

PS. Już niedługo wakacje !!!

Edytowane przez Skrzypu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna fota! Kiedyś próbowałem coś podobnego ując , ale miałem tylko kompakta. I tak mi się podoba:

 

100_4754.jpg100_4753.jpg

 

100_4711.jpg

 

 

Ostatnia fotka fatalniej jakości(ten zoom cyfrowy...) pokazuje wschód nad Fromborkiem, z dedykacją dla Hanysiaka :lol:

Edytowane przez procjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo nad północny zachodzie Petersburga, kilka dni temu. Dodam, że jest środek nocy, okolo 1-szej.

Prawdziwe białe noce zaczynają się lada noc.

Tam to widać tylko jaśniejsze gwiazdy (naliczyłem 4) i planety. No ale, widoki są zaiste śliczne.

PrawieBia_aNoc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to z sobotniej nocy. jadąc autostradą z wiednia do domu na słowacji zauważyłem coś takiego . na zdjęciu nie widać tej całej scenerii ale na żywo było to coś pięknego, musiałem się zatrzymać i nacieszyć oczy tym widokiem

zamek11.jpg

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze to nie moje zdjęcia (wielka szkoda) ale chciałbym tutaj wrzucić linka z przepięknymi zdjęciami nieba nocnego nad hiszpańską półpustynią Bardenas Reales. Moim zdaniem rewelacja.

 

http://thebigfoto.com/when-day-meets-night-and-we-see-stars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo fajne fotki. Zadziwia mnie co prawda burza komentarzy do tam tej galerii. Dlaczego wszyscy tak negatywnie są nastawieni do rzekomo przesadnej ilość fotoszopu w tych zdjęciach? Mi akurat to nie przeszkadza, choć rzeczywiście w niektórych zdjęciach jest nieco przeprocesowane tło, lecz nie jest to wina tak piętnowanego fotoszopu. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat to nie przeszkadza, choć rzeczywiście w niektórych zdjęciach jest nieco przeprocesowane tło, lecz nie jest to wina tak piętnowanego fotoszopu. Co o tym sądzicie?

 

Mi to wygląda na HDR. Nie wiem jak fotograf osiągnął tak oświetloną ziemię, może jakaś lampa, może blask Księżyca, a może właśnie HDR.

Fotki bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na pewno jest tam HDR. Ale zwróćcie uwagę na "płynność" chmur oraz na zdjęcia z gwiazdami, gdzie zamiast punkcików widać łuki. Moim zdaniem fotograf po prostu wydłużył czas naświetlania niektórych fotek (czy jak to tam się zowie). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.