Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No tak, przy tej pięknej jesiennej pogodzie można sobie widoczki popstrykać.

Moja wiocha o północy.

 

DSC08942m.jpg DSC08926m.jpg

 

Przeglądając zdjęcia zauważyłem, że Ganimedes odrywa się od tarczy Jowisza już przy ogniskowej 30mm. I to pomimo mgły i fochów mojego obiektywu.

 

Jowisz 2012-11-28 00_12.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto ze statywu fotograficznego, ISO800, light 6x20 sek, bias, Canon EOS 40D mod + EF 17-40 f/4L @ 17mm f/4, horyzont podmontowany z jednej klatki.

Na szybko załapały się oprócz M42: Rozeta, M35, M37, Jowisz, Plejady.

!Final_Orion_17mm_ISO800_6x20sek_lq_1280px.jpg

Edytowane przez dziki
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loki_p

 

mógłbyś podać parametry sprzętu i ekspozycji ? Czy mi się wydaje, czy tam był filtr na 4-ramienną gwiazdkę ?

Dobrze się wydaje. Dokładnie taki filtr był nakręcony na obiektyw. Sprzętowo użyłem nikkona d700 z nikkorem 35/2 na statywie. Parametry: iso 3200, f/2.5, 13s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie dwa zdjęcia, które wykonałem kilkanaście dni temu w Beskidzie Niskim. Kiedy po dwóch dniach ciągłego deszczu w końcu się przejaśniło, niebo było fenomenalne. Pierwszy raz w życiu widziałem M33 gołym okiem (słabo i zerkaniem ale jednak), a Droga Mleczna była na wyciągnięcie ręki...

 

DSC_9366.jpg

(N D300 + Sigma 10/2.8 fisheye, 45s @ ISO 2500)

 

Po odpowiednio długiej adaptacji wzroku bez większego problemu zerkaniem był widoczny przeciwblask (Gegenschein) jako rozmyte owalne pojaśnienie w gwiazdozbiorze Ryb. To ulotne i bardzo rzadko fotografowane zjawisko jest widoczne w 1/4 długości zdjęcia po lewej stronie.

 

DSC_9380.jpg

 

Ehh, uwielbiam Beskid Niski :)

 

 

Czy udało się Panu zrobić jakieś zdjęcia gwiazdozbiorów tuż nad połud. horyzontem (mówił Pan kiedyś że może spróbuje )?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy okazji porządków wpadł mi w ręce helios-44M-4, jakieś filtry i inne zapomniane cuda z dna szuflady. No to macie : dzisiejszy Łysy w gwiazdkowym sosie.

 

DSC01065m.jpg

 

Zebrałem też kilka klatek ze wschodu na timelapsa, ale foto2avi robi mi jakąś kaszanę a corel się wywraca po kilkudziesięciu klatkach :mad3: . Jak coś wywalczę, zapodam.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.