Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Darku oj nie nie. Jedyny fotomontaż jaki uznaje to rozjasnianie, przyciemnianie, kadrowanie i moze czasami zabawa z saturacja ... no i dodawanie ramek :). Tak ze zdjecie jest "oryginalne"

 

Jeśli tak to przepraszam .Sugerowałem się kierunkami świata z googla i przypuszczalnym miejscem zrobienia zdjęcia

 

spiski_hrad_google.jpg

 

a także moim zdjęciem zrobionym około 100 metrów dalej .

 

IMG_2255.jpg

 

ps.

A poza tym zachęcam tam jechac gdyż okolica jest cudowna.

np. najbliższy od nas gejzer ,więcej o nim tutaj http://sacr.sk/article?id=124&category=19&lang=pl

 

IMG_2247.jpg

 

sorry za offtop :D , niedługo odpowiem zgodnie z tematem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz jakie czasy uzyles, czulosc, ogniskowa?

Jeśli ktoś używa Firefoksa, to polecam dodatek "FxIF", który możemy pobrać stąd https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5673

Wtedy klikając na właściwości jakiegoś zdjęcia w przeglądarce mamy od razu wyświetlane dane "EXIF" jeżeli plik takie posiada. Bardzo przydatna wtyczka, z której często korzystam.

Wygląda to tak:

scr.JPG

Przepraszam za ten OT

 

Co do zdjęcia, oczywiście świetne :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używa Firefoksa, to polecam dodatek "FxIF", który możemy pobrać stąd https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5673

Wtedy klikając na właściwości jakiegoś zdjęcia w przeglądarce mamy od razu wyświetlane dane "EXIF" jeżeli plik takie posiada. Bardzo przydatna wtyczka, z której często korzystam.

Wygląda to tak:

scr.JPG

Przepraszam za ten OT

 

Co do zdjęcia, oczywiście świetne :)

Pozdrawiam

 

Opera pokazuje to samo bez zadnych wtyczek, a nawet troche wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-)

A teraz Fotka z wczorajszego wieczoru :-)

Powiem tylko tyle że to miejsce jest niesamowite i znajduje sie niedaleko :-)

Nawet nie wiedzieliśmy z Pawłem że w naszych okolicach powstają takie cudowne kopułki. :D

 

kopulki.jpg

 

 

I wspaniała koniunkcja trzech ciał :lol:

 

my_i_wenus.jpg

 

AstroPozdro

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku ...... Twoje foty toż to normalny balsam na oczy. Piekna, a nawet wrecz cudowna sprawa. Jak patrze na te wszystkie zdjecia to takiego "pałera" dostaje na obserwacje ze strach. Czuje sie jakbym byl w innym swiecie, tym pieknym, idealnym. Ahhh nie moge wyjsc z podziwu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, to w Krakowie nawet gwiazdy widać ;)

widać też mój blok :D, nie wiedziałem że mieszkamy po sąsiedzku :)

Co to za obiektyw?

ba... nawet jedną galaktyke widać ;). Sprawdziłem zasięg i bliżej zenitu widać gwiazdki koło 7 mag - przy zasięgu gołym okiem około 4 mag. Obiektyw to Sigma 8mm f3,5. Ekspozycja 15 sek, Iso 400, f3,5.

Które to Twoje okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.