Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdjęcie z postu 575 tego wątku, zostało wybrane Prasowym Zdjęciem Roku 2014 największej na Wyspach Brytyjskich niezależnej agencji medialnej SWNS.

 

http://images.swns.com/swns-press-photo-of-the-year-2014-winner/1937

 

Taki numer.

Pamiętam, że nie zaplusowałem tego zdjęcia wtedy, ponieważ wydawało mi się że jest przeostrzone i przekoloryzowane, ale teraz musze zwrócić honor.

Piękne wyróżnienie.

Gratuluję!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pogoda była super więc poszedłem wieczorem na plażę. Zobaczyłem tego wieczoru 6 jasnych bolidów (z czego dwa złapały się w kadr). Wieczór był tak ciepły, że podczas naświetlania klatek leżałem sobie na piachu i gapiłem się w niebo :P

 

post-25405-0-44809700-1425935426_thumb.jpg

Kadr próbny i proszę! (a bałem się, że nie będzie go widać na zdjęciu)

30s

f/4

ISO 6400

22mm

 

 

Szczerze mówiąc - ten był słaby w porównaniu do drugiego! Na moje nieszczęście załapała się tylko faza spalania. A widziałem jego całą trajektorię lotu i podczas wejścia w atmosferę rozbłysk był potężny!

 

post-25405-0-37392200-1425935622_thumb.jpg

I jeszcze kopnąłem statyw, stąd to poruszenie. Ehh... fujara ze mnie :D

 

Ogólnie wszystkie te zdjęcia były przygotowaniami do focenia Drogi Mlecznej. Wyszło mi takie coś...

 

post-25405-0-81139300-1425935729_thumb.jpg

Kompletna porażka. Zapomniałem o podstawowych prawach fizyki. Ustawiając aparat pionowo, zapomniałem że fotografuję mniejszy kątowo wycinek nieboskłonu i powinienem skrócić czas naświetlania. A ja ustawiłem na 25 sekund... Pojedyncze klatki wyszły ok, ale po złączeniu 10 widać ruch gwiazd na brzegach.

 

Na sam koniec ukazał mi się ciekawy widok na południowym-wschodzie. Mianowicie był to wschodzący Księżyc. Był na tyle nisko, że nie wychodził jeszcze zza drzew, a jego blask oświetlał chmury :)

 

Na zdjęciu Pałac Neptun w Łebie.

 

post-25405-0-18482200-1425935933_thumb.jpg

25s

f/4

ISO 3200

22mm

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ładny widok , pod Orłem to światło Suchej Góry a pod Skorpionem Liwocza ?

Nie, nie, to zupełnie nie ten kierunek.

Zdjęcie robione ze wzgórza pomiędzy Strzyżowem a Niebylcem, widok w kierunku południowo-wschodnim.

Ta jasna łuna z prawej to Sanok, jeszcze bardziej na prawo czerwone światełka wiatraków pod Bukowskiem. W centrum niebieskawe światła to Niebylec, a z lewej trochę rudej poświaty od Rzeszowa, który znalazł się poza kadrem. Niestety warunki były dalekie od ideału, niemal nad całym horyzontem rozciągało się pasmo cirrusów. Choć z drugiej strony dodaje to nieco kolorytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.