Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza nocka na południu Polski. Niestety warunki baaaardzo średnie 4/10. Z obserwacji DSów w Strzelcu niestety nici, bo nad horyzontem, aż do wysokości około 20 stopni wisiał jakiś syf. Ale żeby zachoważ pamiątkę z każgego wyjazdu trzeba było zrobić jakąś fotkę.

 

attachicon.gifIMG_8885.jpg

1x30sek ISO 6400

 

Pozdrawiam.

No i po gościu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza wschodnia część Krakowa. Gorący okres w lotnictwie albo coś... Lewa strona to droga podejścia do lądowania na Balice jakby ktoś się zastanawiał :)

22:30:50 - 00:09:17
180 klatek
Nikon D5200 18mm, 30s, f/3,5, ISO 800
Sklejane w StarStax obrabiane w Lightroomie i Photoshopie :)

 

YT bez stackowania (bo śmigające samoloty fajnie wyglądają :) )

post-29143-0-39375500-1435993938_thumb.jpg

Edytowane przez rospondek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz landszafcik morski. Wschód Rudego Muńka nad portem w Gdańsku.

 

DSC03294m.jpg

 

A550 + jupiter 135mm, f5.6 0,6s

 

Edyta :

Ha! Wczoraj przyłapałem Muniasa, jak się chyłkiem wymykał z pałacu Posejdona.

Po upałach nad wodą zalegała tęga mgiełka, więc morze przechodziło w niebo bez śladu horyzontu. Trudno było łysego wypatrzyć, dopóki cała tarcza nie wylazła z pod wody.

No i ten kolor! Jak w najlepszym zaćmieniu.

 

DSC03318m.jpg

DSC03323m.jpg

DSC03332m.jpg

 

A550+jupiter200mm, czasy i przesłony różne (przez adapter mocowania dane przesłony nie zapisują się do exif'a)

Czasem warto wlec statyw i plecak.

Edytowane przez Fredrixxon
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mleko nad Niedzicą i Tatrami.

7867168.jpg

 

Dałoby radę lepiej (coś tam widać) wyciągnąć ciemny kompleks mgławic wychodzących z RioO poprzez stack kilku kilkunastu fotek? Przyjemnie wygląda takie niekontrastowe ujęcie mleka.

 

 

Edytowane przez Morth
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiemy, ze w ty roku cienko z wodą w rzekach, jeziorach itp. W Beskidzie Niskim też szału nie ma. Zalew Klimkówka - w tym miejscu skąd zrobiono zdjęcie jest średnio 2-3 metry wody.

 

120x1min, Canon 7D + Samyang 8mm (5,6)

 

klimkowka_startrails_04_01.jpg

Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Nex-6, zenitar 16/2.8, astrotrack. Dwie ekspozycje, jedna na niebo, druga na dół.

 

Możesz napisać mniej więcej jak później takie dwie ekspozycje się składa (ewentualnie link do tutoriala)? Przedwczoraj spróbowałem takiego czegoś i nie do końca jestem zadowolony z efektu:

 

11952031_1226622784031399_37014695983741

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz napisać mniej więcej jak później takie dwie ekspozycje się składa (ewentualnie link do tutoriala)? Przedwczoraj spróbowałem takiego czegoś i nie do końca jestem zadowolony z efektu:

 

 

Jakikolwiek program do panoram, ja używam Photoshopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Parafrazując znane powiedzenie: pogoda... jak kobieta... zmienną jest. Prawda to powszechnie znana, której człowiek uczy się ciągle na nowo.

Tak też było 23 września, kiedy przebudziłem się gdzieś w okolicach godziny 3:30. Spojrzałem w okno, gwiazdy świecą jak głupie, Księżyc zaszedł już dawno, cóż by tu począć z tak pięknie niedokończona nocą.

Przyszło mi do głowy, że to już wrzesień, a więc sezon na jesienne Światło Zodiakalne się rozpoczął. Niestety pora była zbyt późna by wybierać się pod ciemne beskidzkie niebo. Wybrałem więc nieodległą miejscówkę na wzgórzu pomiędzy Żarnową, a Gwoździanką, skąd już raz rzeczone światełko udało mi się zaobserwować, jednak tym razem udałem się nie na jego kulminację, a w okolice stacji Solar AOT http://www.igf.fuw.edu.pl/meteo/stacja/

Niestety, mimo, że dotarcie na miejsce zajęło mi około 20 minut, to w tym czasie charakter pogody zdążył się diametralnie zmienić. Zamiast czarnego firmamentu nakrapianego gwiazdami, nad głową miałem mozaikę rudych smug, przez które gdzieniegdzie przeświecała jakaś kropka, a nad wschodnim horyzontem Wenus bohatersko rywalizowała ze światłami Rzeszowa w podświetlaniu cirrusów. Jednym słowem klapa. Jedyną nadzieję pokładałem w dość dziarskim wietrzyku, który starał się tą sytuację nieco odmienić, jednak czas płynął nieubłaganie a godzina duchów, czyli koniec astronomicznej nocy zbliżał się wielkimi krokami. Wreszcie gdzieś koło 4:50 chmury na tyle się przerzedziły, że widać było wyraźnie Drogę Mleczną, a po lewej jej stronie, bardziej sobie wyobraziłem niż dostrzegłem delikatną poświatę w kształcie stożka niknącą już w pierwszym blasku świtu. Dopiero zdjęcie w pełni upewniło mnie, że moje wyobrażenia były jednak realne, choć bardzo nikłe.

Jednak rude chmury nie dawały za wygraną i raz po raz manifestowały swoją wyższość nade mną. Miedzy czasie świt stał się faktem, nie pozostało więc nic innego jak na odchodne zrobić zdjęcie pamiątkowe stacji Solar AOT na tle blednących już gwiazd i wracać z podkulonym ogonem do domu z nadzieją na lepsze łowy w październiku.

SAM_1291.jpg

SAM_1293.jpg

SAM_1298.jpg

Edytowane przez Koziołrogacz
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.