Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Orzesz kur.. Doskonałe! Co za czystość obrazu! Zazdroszczę tego nieba, tych krajobrazów, tej zorzy... Trzeba się kiedyś wybrać z tej zapyziałej Polski wreszcie...

Przypomnisz, jakim sprzętem fotografujesz?

Moje główne aparaty to Canon 7D z obiektywem Sigma 10mm fisheye f/2.8 i Canon 6D z obiektywami Tokina 16-28mm f/2.8 i Samyang 14mm f/2.8. Mam też sporo materiału ze starego Canona 1000D, w tym trailerze na przykład 2-gi zachód słońca, który był "ustrzelony" z obiektywem Canona 50mm f/1.8. Starsze aparaty jak Canon 1000D i podobne z procesorem Digic3 nadają się głównie do jaśniejszych zórz i oświetlonych jasnym księżycem krajobrazów, ale nie da się nimi zrobić dobrego zdjęcia Drogi Mlecznej w pojedyńczej ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Starsze aparaty jak Canon 1000D i podobne z procesorem Digic3 nadają się głównie do jaśniejszych zórz i oświetlonych jasnym księżycem krajobrazów, ale nie da się nimi zrobić dobrego zdjęcia Drogi Mlecznej w pojedyńczej ekspozycji.

No właśnie, niestety sprzętu się nie przeskoczy i starym aparatem osiągnięcie takiego efektu jest po prostu niemożliwe. Już wiele razy się o tym przekonałem podczas prób cykania timelapsów moją starą puszką. Przy Łysym jest super, ale pod dobrym, ciemnym niebem widać sam szum. Oczywiście pokaźny sprzęt nie ujmuje nawet minimalnie Twojej pracy, doświadczeniu i talentowi. Choć niestety prawda jest taka, że nawet wyśmienity fotograf bez dobrego sprzętu nie zrobi porywającego timelapsa. W klasycznym astrofoto można naświetlać godzinami niwelując różnice sprzętowe, a tutaj nie da się, jedna, krótka klatka i koniec zabawy.

 

Gratuluję również świetnego zaplanowania kadrów. Ciekawe, ile z widowiskowych rzeczy na filmie było faktycznie zaplanowane, a ile to łut szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jaki czas? No i czemu odbicie w wodzie nie pasuje do nieba?

Chyba trochę ponad 2h.

Odbicie nie pasuje bo nie było cały czas tafli. Widać nawet, w którym momencie zaczynało się rozmazywać. Fajnie to widać na timelapsie.

Edytowane przez loki_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.