Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Ahh ... miejsc w Beskidzie Niskim które mają takie piekne niebo na prawde mozna znalesc wiele.

Fotka została zrobiona w wiosce Bartne. Wioska jest przeurocza, brak latarń i w ogóle... ;) Jednakowoż niebo jest tam totalnie ciemne tylko na S i SE, w innych kierunkach jest niestety wyraźnie zaświetlone. Łuna cywilizacji dosięgnie cię nawet tam, gdzie nie możesz porozmawiać przez komórkę...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioska jest przeurocza, brak latarń i w ogóle... ;)

 

Oj faktycznie. Wioska "miodzio" :) Piekny kościół drewniany, cmentarze wojskowe z I wojny Swiatowej, przydrożne kapliczki - ahh. niestety faktycznie Gorlice sa zbyt blisko polozone w lini prostej i stad sie bierze ta luna ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poza tematem, choć niebo na pewno jest w tle.

Zachód słońca, a właściwie już noc nad największym jeziorem Skandynawii oraz Księżyc na katedrą w Skara.

P1140494.JPG

P1140509.JPG

 

 

Proszę nie karmic... Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz fotki z ostatniego zlotowego wieczoru :D

 

Na start Merkury B) :

 

 

IMG_5425.jpgIMG_5426.jpg

 

Panorama_1net.jpg

 

Sorki że schronisko "zjeżdża" w dół, ale składałem panoramke na gwiazdki i tak wyszło :unsure:

 

 

parę ładnych widoczków:

IMG_5454.jpgIMG_5455.jpgIMG_5456.jpg

 

Merkury chowa się za chmurami:

 

IMG_5461.jpg

 

I znowu to samo, czyli widoczki:

 

IMG_5463.jpg IMG_5469.jpg

 

Ta chmurka pod Syriuszem taka fioletowawa bo z niej błyskało :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadr bardzo ładny, ale strasznie dużo szumu i hot pikseli. Lepiej by wyszło jakbyś zestackował kilka krótszych ekspozycji.

 

Swoją droga to nienajgorsze masz zaświetlenie skoro 26 min naświetlania i ślady gwiazd nie są przepalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dołaczę widoczek z własnego podwórka. musze jeszcze poeksperymentowac z dłuższymi czasami, akurat to jest 26 min ekspozycji, sam byłem ciekaw co wyjdzie bo to akurat najbardziej zaświetlona część nieba

 

Ale szalejesz :) , a ja wciąż walczę z zakupem montażu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w zasadzie to nic z tym nie robiłem , to prawie surowa klatka zmniejszona jedynie. więc masz rację że musi byc duzo hot pixeli i szumu. a co do przepalenia gwiazd to akurat iso miałem 200 i przysłona chyba 5,6 .

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie do konca to zdjecie powinno sie pojawic tutaj no ale nie moglem znalesc innego bardziej odpowiedniejszego :)

 

iss_02.jpg

 

Dzisiejszy przelot ISS praktycznie w zenicie. Niebo czyste jak łza i ISS jak lśniący diamencik majestatycznie snuł się przez nieboskłon. Niby oklepany widok, ale za kazdym razem mordka sie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok ode mnie z dachu -> N.

Na niebie Kasjopea.

Krecha na horyzoncie to podchodzący do lądowania w Balicach samolot (pod nią jasny punkt to pałac w Przegorzałach). Po prawej świeci kopiec Kościuszki (na blizszym planie lokalne centrum sportowe).

th__DSC3509copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnych przejściach udało mi się odzyskać zdjęcia z uszkodzonej na zlocie w Bieszczadach (prawdopodobnie przez wilgoć) karty pamięci. Nie było tam tych fot wiele, ale mnie chodziło o tę jedyną z czasem ekspozycji ok 2h10min (niestety szkło zaparowało więc nie widać tego ładnie). Drugie z krótszą ekspozycją, ok 1h.

Swoją drogą polecam programik PhotoRecoveryGenius, ktory wsród pozostałych wypróbowanych jako jedyny poprawnie odczytał plik *.cr2

Recoverd_cr2_file_11_.jpg

_MG_0835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.