Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomnienie z  lata 2016... gdyby nie ta cholerna  lampa  z remizy strażackiej , byłoby   - jak na mnie, absolutnego żółtodzioba w astrofoto -  całkiem nieźle..., jak sądzicie ?  :)

No i już nie pamiętam, czy to jest jedna klatka 15 sekundowa, czy też kilka złożonych w jedną . Jeśli składak - to zrobił mi to czeski kolega, bo ja jestem stołowa noga   :) 

 

 

MilkyWay.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna pamiątka po tegorocznych Perseidach. 12 meteorów złapanych w nocy 12/13 sierpnia między godziną 1:05 a 2:30.
Wszystkie 12 ujęć, z których składa się to zdjęcie, zostało dopasowanych do siebie, tak aby Perseidy znajdowały się finalnie tam, gdzie je było widać na niebie. Zielonkawy kolor samego nieba pochodzi od bardzo mocnego tej nocy zjawiska airglow.

 

43779819954_4840fe298e_o.jpg

Edytowane przez loki_p
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...loki_p , please, podaj parametry tej i poprzedniej fotki !  Moze to gdzies juz wczesniej pisales, ale ... podaj  :) 

 

Acha, jeszcze zapytanie/prosba :  na tej stronie dalem swoja fotke DM, sprawdzilem ze jest zlozona czeskim kolega z kilku fotek + kilka darkow.

Ale ja mam  tych 15 sekundowych fotek 20, darkow 10. 

Czy mozna przyjac, ze jakosc z troche wiekszej ilosci bedzie  zauwazalnie  lepsza ?  Jesli tak - czy podjal bys sie  cos zmajstrowac ? 

NIE NALEGAM, NIESMIALO PYTAM !   :) 

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zbignieww napisał:

...loki_p , please, podaj parametry tej i poprzedniej fotki !  Moze to gdzies juz wczesniej pisales, ale ... podaj  :) 

 

Acha, jeszcze zapytanie/prosba :  na tej stronie dalem swoja fotke DM, sprawdzilem ze jest zlozona czeskim kolega z kilku fotek + kilka darkow.

Ale ja mam  tych 15 sekundowych fotek 20, darkow 10. 

Czy mozna przyjac, ze jakosc z troche wiekszej ilosci bedzie  zauwazalnie  lepsza ?  Jesli tak - czy podjal bys sie  cos zmajstrowac ? 

NIE NALEGAM, NIESMIALO PYTAM !   :) 

Zdjęcia to panoramy złożone z kilku ujęć. Muszę sprawdzić jak będę miał dostęp do plików źródłowych ale wydaje mi się, że każde zdjęcie miało parametry: 30s, iso 1600, f/1.8. Zdjęcia był składane w panoramę. Nie było stackowania żeby zmniejszyć szum. 

 

W Twoim przypadku jakość powinna się trochę poprawić. Trzeba by sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Tegoroczne lato się kończy, a wraz z nim kończy się sezon na wieczorne planety :( Wenus praktycznie już pożegnaliśmy, z Jowiszem pożegnamy się niebawem, więc... śpieszmy się patrzeć ;) Oto pamiątka jeszcze z wakacji - od lewej: Mars, Saturn w Strzelcu, Antares w Skorpionie oraz Jowisz nisko nad linią drzew. Czystego nieba! :)

 

2018-08-01_Evening_planets_panorama_Goplo_lake_web_a.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lynx napisał:

Z braku laku lepszy kit.. ;) W oczekiwaniu na nowy montaz robie zdjecia czym popadnie. Kadr z nocnej wyprawy na Rusinowa Polane.

Pentax K-1 ISO2000, 120-sekund

Irix15mm/2.4 @ 3.5

 

Muszę kiedyś odwiedzić Rusinową. Patrząc na zdjęcie to chyba lepiej się tam wybrać na wiosnę. Co tam tak świeci na dole? To jakaś miejscowość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, loki_p said:

Muszę kiedyś odwiedzić Rusinową. Patrząc na zdjęcie to chyba lepiej się tam wybrać na wiosnę. Co tam tak świeci na dole? To jakaś miejscowość? 

Ja będę odwiedzał teraz Tatry częściej..Rusinowa w zimie też wygląda pięknie ale zimno przeokrutnie..;)
Ta łuna to od parkingu przed Morskim okiem..

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.