Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

gryf188 to zdjęcie z tropików to pewnie Egipt, Royal Brayka Resort / Brayka Beach resort ???

Piszę dlatego, że byłem tam i to jest fajne miejsce na obserwacje i astrofoto. Część budynków hotelu jest pusta, takie pustostany, dokładnie od strony południowej. Można tam łazić do woli po piętrach, wejść na dach. Za tymi budynkami łatwo jest wyjść na na pustynie. Ochrony się nie pytamy, bo od razu zabraniają - robimy po swojemu. Na dwie inne miejscówki trzeba zamówić taxi. Na recepcji mówimy, że jedziemy do Marsa Alam, ale oczywiście z taksówkarzem trzeba się dogadać, że do Marsa nie jedziemy tylko na taką drogę na południe co prowadzi wzdłuż morza. Będzie wiedział o co chodzi. To jest miejsce na niebo Wschodnie. Lepsza miejscówka jeśli chodzi o niebo południowe  jest na wschód od Marsa, To jest droga do Edfu. Procedura na recepcji hotelu ta sama z taksówkarzem także. Za Marsa jest posterunek Policji. Trzeba powiedzieć co i jak, ładnie zagadać, pokazać sprzęt, spytać o zdrowie, rodzinę i dać grzecznie bakszysz. Na przejazd tą drogą przewoźnik z zagranicznym turystą musi mieć pozwolenie. Bierze za niego odpowiedzialność. Chodzi o bezpieczeństwo. Pozwolenia nie mamy, ale mamy dolary.  Pamiętajcie, dolary w Egipcie czynią cuda. Tu uwaga, raczej targowania jak na targu nie ma, bo to funkcjonariusz mundurowy i należy mu się szacunek. Trzeba wyczuć sytuację. Po bakszyszu dostaniesz młodego policjanta z kałasznikowem i wraz z taksówkarzem jedziesz w pustynię gdzie chcesz. Siedzisz, obserwujesz albo focisz do woli . Dla nich to także bardzo ciekawa sprawa- nigdy takich rzeczy na niebie nie widzieli !!. Uwaga - patrz na prognozy pogody, pytaj się tubylców - chodzi o burze piaskowe. W hotelu piękne niebo, a pojedziesz na pustynię a tam widoczność na 200-400 metrów. 

Piszę ponieważ kilka razy na forum przeczytałem o problemach w robieniu zdjęć w Egipcie, szczególnie w hotelach, gdzie ochrona nie pozwala wychodzić poza teren ośrodka. To nie jest w ogóle tam żaden problem. Co roku tam jestem od 2007 roku ,w różnych hotelach i zawsze biorę kilka razy opcję pustynia i zawsze bezproblemowo. Już za drugim, czy trzecim razem policjanci traktują Ciebie jak swojego. Rekordem było, jak na pustynię pojechała ze mną cała obsada posterunku. Został tylko 1 policjant :) Nie biorą już wtedy od Ciebie nic ( grzecznościowo dawałem dowódcy niewielką sumę). Każdy chce sobie popatrzyć. Żeby nie było, każdy wyjazd obserwacyjny, był z moimi 11-12 letnimi synami. To były niesamowite noce. Strasznie sympatycznie było. 

Jak administrator uzna to za przydatne informacje w turystyce astronomicznej, to proszę o przeniesienie postu.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 22:35, kosmit napisał:

gryf188 to zdjęcie z tropików to pewnie Egipt, Royal Brayka Resort / Brayka Beach resort ???

Piszę dlatego, że byłem tam i to jest fajne miejsce na obserwacje i astrofoto. Część budynków hotelu jest pusta, takie pustostany, dokładnie od strony południowej. Można tam łazić do woli po piętrach, wejść na dach. Za tymi budynkami łatwo jest wyjść na na pustynie. Ochrony się nie pytamy, bo od razu zabraniają - robimy po swojemu. Na dwie inne miejscówki trzeba zamówić taxi.

 

Masz rację to Brayka. Swoje zdjęcia robiłem z dachu tego opuszczonego budynku . Dobra miejscówka bo w miarę ciemno a można zostawić sprzęt i cieszyć się z innych rozrywek :)  

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 13:36, Darek_B napisał:

Ciągle tylko Brayka i Brayka. :)

No to ja też :

Fotki z 2010 roku z początku marca. Ze starego szumidła - Canona 40D

A czyli te bloki na południu kompleksu nadal stoją puste ?

 

Jak najbardziej puste,  ulegające ciągłej dewastacji. Stan na listopad 2018. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.