Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdjęcie co prawda nie jest tak artystyczne jak Pawła, ale też pokaże ;)

 

IMG_2715small.jpg

 

Zdjęcie ma już ponad rok, niestety po zmniejszeniu giną na nim gwiazdki :huh:

Canon 350D, EF-S 10-22, Iso 200 na nieruchomym statywie foto. Czas 15 sec przy f=10mm.

Pozdrawiam :Beer:

 

 

Piotrek, kurcze swietne foto. Wyobrazam sobie jak stoje w tym miejscu gdzie bylo robione zdjecie i gapie sie jak zahipnotyzowany. Naprawdę "łał".

 

Masz swietna ogniskowa do robienia takich zdjec i moze powinienes sie skusic porobic zdjecia na dluzszym czasie, z jakims detalem w tle , np. drzewo, teleskop czy nawet czlowiek. Bede Cie meczyl o takie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aha przypomniały mi się stare czasy z obserwacji patrząc na takie fotki. Pierwsze dwa-Księżyc zaraz po pełni i ja z syncią. Co do drugich to małe porównanie jakie mam warunki przed północą kiedy latarnie uliczne jeszcze "paskudzą" niebo+wysokie chmurki, a drugie po północy. Jak widać światło lamp rozprasza się niemiłosiernie. Zdjęcia porównawcze wykonane w innej porze roku.

a.jpg

b.jpg

c.jpg

d.jpg

Edytowane przez Mario33
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepiękne są te zdjęcia - niektóre użyje w właśnie tworzonej przez mnie "prezentacji" astronomicznej

 

jak byście mieli zdjęcia na których widać dany gwiazdozbiór a jeszcze lepiej jak pół nieba lub nawet więcej to byłbym wdzięczny (nie robię sam zdjęć a na pochmurne dni i do prezentacji się przyda)

Edytowane przez kacyper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie foty (wystarczy spojrzeć na mój avatar), spajają ziemską skończoność z nieskończonością nieboskłonu... lubię te klimaty :) Oczywiście jeżeli fota jest na wysokim poziomie techniczno artystycznym ;) czytaj wysmakowana

Edytowane przez Pabami
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jeszcze jedno zdjecie. Tym razem Ruiny zamku w Spiskim Hradzie. Polecam goraco odwiedzic to miejsce.

 

Zabawy z tym zdjeciem bylo dosc duzo. Czas naswietlania to ~30 sek z tego co pamietam, mnóstwo kombinowania, bo na końcu i tak musiałem "łapami" maskować dolny kadr.

 

1990795.jpg

Tutaj jeden z moich ulubionych motywow w fotografii - czyli zdjecie z drzewem :)

 

1009595.jpg

 

Aby nie powielac zdjęć zachecam do zobaczenia ich w wątku http://astro-forum.o...&...st&p=329102

 

 

Howk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleacam Spiski Hrad , a także zachęcam do zobaczenia pobliskiego naturalnego gejzeru.

 

Ciekawe ujęcie elewacji wschodniej zamku ,gwiazdy to oczywiście fotomontaż?

 

Darku oj nie nie. Jedyny fotomontaż jaki uznaje to rozjasnianie, przyciemnianie, kadrowanie i moze czasami zabawa z saturacja ... no i dodawanie ramek :). Tak ze zdjecie jest "oryginalne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.