Jump to content
PawelBe

Fotografia z niebem w tle

Recommended Posts

4 minuty temu, Agent Smith napisał:

A zdradzisz na czym polegało to planowanie oraz czym zrobiłeś to niezwykłe zdjęcie?

Planowanie polegalo na kupieniu biletu na prognozę zorzową, a cyknięte eosem r i 24L canona. 

• Haha 1

Godzinę temu, orlen napisał:

Troche planowania i sie udało zorze z samolotu :)

Spoiler

zorza samolot.jpg

Myślę, że spokojnie możesz sprzedać zdjęcie liniom lotniczym ;).

• Like 1

a to jeszcze jak nie wiedzialem o istnieniu montazy, stellarium, pasmie wodoru itd. Życie było takie łatwe :haha:

lagodibraies-2.jpg

• Like 9

Przyjemne z pożytecznym.

Zdjęcie z lokalizacji nowo projektowanej inwestycji turystycznej dla opracowywanej wizualizacji.

W dodatku jeszcze ze słynną Betelgezą. :)

_MG_2996.jpg

• Like 6

Robiłem zdjęcie z balkonu fajerwerków w sylwestra dla znajomych na FB . Ale gmina nie wygasiła dziś świateł , chmur nie było , no to zrobiłem zdjęcie gwiazd . Góry Świętokrzyskie , widok z balkonu -fajerwerki już się kończyły ( aby ino gwiazdy i łuna od latarni) .

2.jpg

• Like 2

Posted (edited)

Z braku czystego nieba... Chatka Baby Jagi na tle połnocno-wschodniej części nieba (lipiec 2019) Butorowy Wierch.

PNTX8197 sml.jpg

Edited by Lynx
  • Like 7

Wybrałem się pod całkiem ciemne niebo (przypadkiem także Koryciny). Syriusz wyglądał w takich warunkach wspaniale. Pojawiło się trochę chmur i zaskoczyło mnie jak duża była otoczka rozjaśnienia wokół gwiazdy. Oczywiście próbowałem to uchwycić. Zdjęcie nieco zaszumione:

YCtSqFe.jpg

Edited by Zaciekawiony
  • Like 1

Wenus  :-)

IMG_7454-001.JPG

• Like 1
  • Thanks 1

pierwszego wieczora Nowego Roku nad jeziorem Oberuckersee

2020_01_01_1715MEZ_SD15_14mmf2_OUSee_Abenddaemmerung_mit_Sternen_0049_VarH___1400x933pix.jpg.3de8dba09fdd35460201ac7848e57b31.jpg

Pozdrawiam serdecznie!

• Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 13 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.