Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite te Wasze zdjęcia. Ja dopiero zgłębiam fotografowanie nieba, do tej pory głównie interesowała mnie fotografia makro. Widzę, że u Was dominuje Nikon. Ja "wychowałem się" na Sony. Mój aktualny sprzęt zupełnie nie nadaje się do fotografowania nieba, choć myślę, ze wystarczy dokupić tylko odpowiedni obiektyw. Mam na oku Zeiss Touit 32 mm. Widziałem, że część użytkowników korzysta już z niego. To dobry pomysł czy polecacie zakup innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

XVII wieczny wiatrak w Chesterton to bardzo popularna miejscówka fotograficzna w mojej okolicy. Mimo że znajduje się tylko nieco ponad 20 km ode mnie, przez 9 lat mieszkania w Rugby, nigdy się nie pofatygowałem :D Dopiero gdy @Darula wrzucił zdjęcia w wątek kometarny, stwierdziłem, że najwyższy czas :)

 

DSC_1808.jpg DSC_1821.jpg

 

DSC_18032.jpg

DSC_18052.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz Saturn i Droga Mleczna z dzisiejszego ranka ze szczytu Babiej Góry. Te ciemne obiekty to stary obelisk i murek osłaniający od wiatru na szczycie góry. Spędziliśmy tam noc z córką czekając na wschód Słońca. Murek osłania nie tylko turystów, ale także stadko myszy oczyszczające szczyt z resztek chlebka itp. Niedobre miejsce dla osób o słabych nerwach, myszy "myszkują" non stop. A turyści śpią w śpiworach i chyba tego nie czują :laugh:

Widzieliśmy też sporo błysków burzy, która według strony "burze dziś" była nad Węgrami! Kadr skierowany na Słowację - południowy zachód ze szczytu. Godzina 1:23 22 lipca.

Pojedyncza klatka z Canon 70D i Sigma 10-20 mm ustawiona na 10mm ISO 1600 60 sek.

Jowisz Saturn Droga z Babiej Góry IMG_3230 pop.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.08.2020 o 23:35, MateuszW napisał:

Widok ze szczytu Sokolicy z piękną sosną, niestety częściowo zniszczoną:

Ja właśnie jestem w Pieninach i przeszło mi przez myśl takie zdjęcie ale faza księżyca nie ta no i samemu też pewnie bym się nie wybrał. Podeślij jakieś techikalia. Jak się wchodzilo nocą na szczyt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymoff napisał:

Podeślij jakieś techikalia.

Nikon D750 mod:

1 zdjęcie: Sigma 20, panorama 3 kadry, dół 120s ISO2000 f/2, pozostałe 2 panele to stacki 8x15s ISO6400 f/1.4.

2 zdjęcie: Sigma 20, panorama 19 kadrów, każde pojedyncze, dolne po 30s, niebo po 15s, wszystkie ISO6400 f/1.4.

3 zdjęcie: Samyang 35, stack 34x8s ISO6400 f/1.6

Wszystko bez prowadzenia.

4 godziny temu, Szymoff napisał:

Ja właśnie jestem w Pieninach i przeszło mi przez myśl takie zdjęcie ale faza księżyca nie ta no i samemu też pewnie bym się nie wybrał. Podeślij jakieś techikalia. Jak się wchodzilo nocą na szczyt? 

No faza faktycznie słaba. Wchodziłem po zachodzie Słońca, także pół trasy było jeszcze coś widać, a resztę pomagałem sobie czołówką. Schodziłem w nocy. Generalnie bez problemów, szlak zielony jest bezproblemowy i całkowicie bezpieczny, jeśli o to pytasz (nie idzie się nad urwiskami itp). Jest tylko stromo, tj początek jest po płaskim a potem nagle ostro w górę, przez co doszedłem na górę w stanie jak po kąpieli w basenie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.