Skocz do zawartości

Fotografia z niebem w tle


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

..coś tu od pewnego czasu niemrawo, więc dodam moje foteczki ...

Trochę nietypowo, bo będzie to 16 ujęć na jednej fotce - w dodatku złożonych na podłodze w mieszkaniu .

Zamierzam jednak zrobić  przyzwoity "plakat"...

 

8 fotek to chwile przed wschodem Słońca i sam jego wschód. Dynamika zmian zabarwienia chmur była piorunująca -

odstęp między ujęciami wynosił średnio 1 min.  Był wtedy pażdziernik 2018 r

 

Kolejne 8 fotek to rok 2014, czerwiec.  Niedługo po wschodzie Słońca .   Taniec cieni chmur, też duza dynamika - ale

już nie taka mocna, bo fotki pstrykane co 3-4 minuty.

 

Jak Wam się to podoba ?   Fajny jest gif z tymi cieniami od chmur, dlatego spodobał mi się termin : taniec cieni chmur ...

 

DSC00951.JPG.98eedefe2896f50b27d23c35f3e793f5.JPG

 

Ponizej animacja/gif :

 

http://zbignieww.sweb.cz/Animacja - Słońce i chmury nad Staszkówką

 

:)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do techniki to jest natępująca - zdjęcie pierwszego planu jest zrobione po zachodzie słońca (w czasie niebieskiej godziny), a zdjęcie nieba z tego samego miejsca, ale parę godzin później jak zacznie się noc astronomiczna. Zdjęcie nieba jest zazwyczaj robione z użyciem szukacza gwiazd, żeby wydłużyć czas naświetlania. Używam aparatu Nikon D600 is obiektywów Tamron 15-30 i Tamron 24-70.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 21:02, marcinzajac napisał:

Co do techniki to jest natępująca - zdjęcie pierwszego planu jest zrobione po zachodzie słońca (w czasie niebieskiej godziny), a zdjęcie nieba z tego samego miejsca, ale parę godzin później jak zacznie się noc astronomiczna. Zdjęcie nieba jest zazwyczaj robione z użyciem szukacza gwiazd, żeby wydłużyć czas naświetlania. Używam aparatu Nikon D600 is obiektywów Tamron 15-30 i Tamron 24-70.

 

Chyba podobną techniką, wykonana jest część "dynamicznych" tapet w nowym macOS'ie.

Miałeś w tym swój udział ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, marcinzajac napisał:

Ha, chciałbym. Wiesz, czy można je gdzieś znaleźć w necie? Chętnie bym zobaczył.

Niestety nie wiem czy gdzieś są do znalezienia.

Jeżeli chcesz to mogę Ci wysłać wersje statyczne na priv (dynamicznych nie ogarnę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
58 minut temu, Pestek94 napisał:

Masz loki modowany ten d610 ? Jaki to obiektyw ? Na Sigmie 35 na pełnej dziurze nie mam szans na takie gwiazdki. 

Tak naprawdę mam D600. Ciągle się mylę :) I tak, jest modowany. Obiektyw to samyang 35/1.4. Ma mniejsza komę od sigmy. Z drugiej strony sigma 40/1.4 zjada go na śniadanie. Tylko ten rozmiar, waga i cena :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, loki_p napisał:

Tak naprawdę mam D600. Ciągle się mylę :) I tak, jest modowany. Obiektyw to samyang 35/1.4. Ma mniejsza komę od sigmy. Z drugiej strony sigma 40/1.4 zjada go na śniadanie. Tylko ten rozmiar, waga i cena :)

Chyba już się przekonałem że samyang jest stworzony do astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.