Jump to content
PawelBe

Fotografia z niebem w tle

Recommended Posts

Mam takie pytanie, co to znaczy 4x30s? 4 razy naświetlane po 30 sekund? dlaczego tak, a nie 2 minuty odrazu? Jeszcze jedno, przecież ziemia się kręci i jak się naświetla to potem wychodzą kreski, o co w tym chodzi, jak to wykonać, jakiś ruszający mechanizm do statywu? może ktoś mnie oświecić? Z góry dzięki bo nie mogę znaleźć jak wy to robicie ;]

4x30s - tak to sa 4 klatki naświetlane po 30 sekund i potem składane (stackowane) w programie typu DSS lub Iris.

2 jakbyś naświetlał 2 minuty to wyszłybu kreski, zamiast gwiazd. jak chcesz robić dłuższe ekspozycje, to musisz kupić specjalny montaż, który będzie korygował ruch nieba - minimum eq 3-2, eq5 (wpisz w google to ci wyskoczy o czym mówimy )

Piątkowa wieczorna wizyta nad morzem. Południowy horyzont strasznie zaświetlony i zachmurzony:

IMG_4297.JPG

Północne wschodnie niebo już znacznie lepiej się prezentowało. Wschodzące Plejady:

IMG_4300.JPG

pozdrawiam

Adam

Niebo nad Bajkałem, niemal uklęknąłem patrząc na nie a niejedno niebo widziałem...

135..jpg

• Like 1

Niebo nad Bajkałem, niemal uklęknąłem patrząc na nie a niejedno niebo widziałem...

Niezłe... to miejsce jest w moich planach... Mmmmm... rozmarzyłem się.

Niezłe... to miejsce jest w moich planach... Mmmmm... rozmarzyłem się.

By jeszcze bardziej Cię zachęcić (nie tylko niebem) takie cudeńko

img014.jpg

czekając na Leonidy ustrzeliłem Oriona:

ORION.JPG

By jeszcze bardziej Cię zachęcić (nie tylko niebem) takie cudeńko

fotka warta tej ikonki...

Wczorajsza próba co widać w Warszawie (w tle Intraco):

wielkiwozwawa01.jpg

5x65 sek, ISO 400, 12mm (crop), EQ3-2

Masakra!

Droga Mleczna nad największym miastem w zachodniej Mongolii:

hovd.jpg

• Like 2

Nie, żebym chcial mieszkac w Mongolii, ale... ;)

Wieczorny spacer w niecodziennych zimowych realiach (jak na ten region). Pierwsza próba składania nocnych panoram. 3 zdjęcia w pionie.

ddda.jpg

poza miastem powinno wyjść lepiej.

Edited by bamus

kolejny wyjazd za miasto. miało być ciekawie, ale chmury nie pozwoliły na długą sesję:

x11.jpg

x2.jpg

x3.jpg

x4.jpg

A Księżyc się liczy? :D

ZachodKsiezyca_01.jpg

Warszawa, 27.12.2009, godz. 3.23

Księżyc zachodzący na tle nieczynnego wysypiska śmieci w miejscowości Klaudyn. Widoczne oświetlenia są dla statków powietrznych lądujących na bemowskim lotnisku.

Edited by mpwt
  • Like 1

Nurin - piękny link, miodzio!!!

Michał - pewnie że się liczy, a co tam robiłeś o 3.23 :P? zbierałeś jakiś nowy materiał?

Jeszcze jedno zdjęcie ze Spiskiego Hradu. Tym razem mało co widać na niebie, w większości chmury ale ... :)

4766640.jpg

Statyw + 20 sek, 350D

• Like 1

Jeszcze jedno z dzisiejszej nocy. Niby zimno, a zdjęcie jeszcze ciepłe :P. Na zdjęciu Bodi + Celestron 25x100

34gsd5.png

Z pozdrowieniami dla zmarzluchów

• Like 1

ADFOTO - ty to masz talent to pieknych i klimatycznych nocnych ujęć!!!

poza tym całkiem ładna i ciemna miejscówka (tak mi się wydaje, bo żadnej łuny nie widać)

Edited by bamus

Bamus: Dzieki :)

Co do miejscówki to jest tak pół na pół. Wschód, południe, zachód pięknie, ale północ wręcz fatalnie. Na zdjęciu jest pokazane południe a za plecami schowałem oświetlone moje miasto Gorlice. Zimą ostro daje po oczach bo oświetlone jest wszystkimi lampkami, oświetleniami ulicznymi. W dodatku ten paskudny efekt potęgują kominy, a raczej dym który podświetlany od dołu tworzy taki "dywan świetlny" który okrywa całe miasto.

No ale narzekać nie mogę, bo tak: miejsce to mam raptem 700 m od mojego domu i na wysokości ok. 360 m.n.p.m czyli trochę wyżej niż samo miasto. Jesienią tu jest na prawdę okej.

Po pracy postaram się wrzucić fotę Gorlic z tego miejsca, które doskonale pokaże co miałem na myśli.

Tak właśnie wyglądają Gorlice - zaświetlone po uszy :)

7y7bh.jpg

Zdjęcie jest złej jakości, a dokładniej ostrości. Potrąciłem statyw, a później jeszcze bateria mi padła. Heh

Jeszcze jedno z dzisiejszej nocy. Niby zimno, a zdjęcie jeszcze ciepłe tongue.gif. Na zdjęciu Bodi + Celestron 25x100

34gsd5.png

Z pozdrowieniami dla zmarzluchów

Piękne to z Orionem, ale na takim polu to wieje jak na kieleckim dworcu. Aż mi zimno...

Pozdrawiam