Skocz do zawartości

Księżyc i halo w chmurach


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Około godzinę temu (albo 2) widziałem piękne zjawisko: Szerokie halo wokół Księżyca rozchodzące się w chmurach.

Nie mogłem przegapić takiej okazji i naszkicowałem... Zapowiada się piękna noc - chmury uciekają na wschód.

 

Widziane gołym okiem, szkicowane na szybko. Białe pastele na czarnym papierze.

 

moonhaloc.jpg

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Niecałą godzinę temu widziałem piękne zjawisko: Szerokie halo wokół Księżyca rozchodzące się w chmurach.

Nie mogłem przegapić takiej okazji i naszkicowałem... Zapowiada się piękna noc - chmury uciekają na wschód.

 

Nie tylko Tobie nie umknęło to halo. Szkoda, że moja siostra nie miała przy sobie Canona bo zrobiłbym kilka fotek. A tak pozostają Twoje szkice, tylko jakby trochę za mało w nich koloru :) Ale szacun dla Ciebie :Salut: Szkice robisz genialne.

 

Dobrej nocki :)

Mateusz

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nastepnym razem troche koloru? Oj juz sie doczekac nie moge.

 

Będzie, będzie :)

Tylko tak się spieszyłem, zanim halo zniknęło, że nie zdążyłbym szkicować w kolorze... No chyba że podrasowałbym później, ale to już nie bardzo metoda.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się piękna noc - chmury uciekają na wschód.

 

Widziane gołym okiem

Hehe tak się składa, że też je widziałem ale nie w chmurach, a że tak powiem z domieszką chmur. Przebywam właśnie grubo na wschód od Wrocławia a nawet trochę i na północ i te Twoje chmury Wimmer około godziny temu zasłoniły mi śliczne niebo. Super szkicujesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto, stało się! W wyniku działania sił wyższych i wimmera, zmierzamy w kierunku portalu pogodowego. Wkrótce pojawią się malownicze zdjęcia mgieł, chmur, kropel deszczu, słońca we mgle, itd.

Zamieszczane będą porywające opisy obserwacji zachmurzenia, poziomu wody w rzekach, strumykach oraz zmian temperatury.

Nawiasem mówiąc, rysunek uroczy... :)

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Aby podnieść artystyczną i ew. rynkową wartość dzieła, szkicujący mógłby próbować zbliżyć się do hard core kolorowych szkiców. W tym celu nieśmiało proponowałbym użycie kolejno kredek R,G,B sekwencyjnie zmieniając na nosie okulary o kolorach trzech barw podstawowych. Później już tylko luminancja w technice zależnej od upodobań autora, czyli biała kredka gołym okiem lub czarna z oczami zamkniętymi.

 

Bardzo ładny szkic wimmer, u mnie halo z dominantą czerwieni obserwowałem ponad 2h po czym zaczęło padać około zerowej i tak już zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto, stało się! W wyniku działania sił wyższych i wimmera, zmierzamy w kierunku portalu pogodowego. Wkrótce pojawią się malownicze zdjęcia mgieł, chmur, kropel deszczu, słońca we mgle, itd.

Zamieszczane będą porywające opisy obserwacji zachmurzenia, poziomu wody w rzekach, strumykach oraz zmian temperatury.

Nawiasem mówiąc, rysunek uroczy... :)

 

;)

Nie no. Granice są.

Halo było bardzo ładne, więc nie mogłem zrobić nic innego, hihi. Bardziej ekstremalnych rzeczy już raczej szkicował nie będę, choć, nie powiem - kusi mnie, żeby narysować odbicie Księżyca w tafli jeziora :lol:

 

...ale to już chyba nie byłby szkic astronomiczny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Nie no. Granice są.

Halo było bardzo ładne, więc nie mogłem zrobić nic innego, hihi. Bardziej ekstremalnych rzeczy już raczej szkicował nie będę, choć, nie powiem - kusi mnie, żeby narysować odbicie Księżyca w tafli jeziora :lol:

 

...ale to już chyba nie byłby szkic astronomiczny? ;)

 

 

Szkicuj co lubisz. Ale dlaczego odbicie Księżyca w wodzie nie wiąże się z astro? Tego już nie rozumiem. Jeśli tak do tego podchodzić, to należałoby usunąć z tego forum sporo wątków, szczególnie ze zdjęciami. A to byłaby totalna porażka, gdyż jest naprawdę dużo wartościowych fotografii bardzo słabo lub wogóle nie związanych z astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkicuj co lubisz. Ale dlaczego odbicie Księżyca w wodzie nie wiąże się z astro? Tego już nie rozumiem

ja też nie rozumiem

a jakby tak jeszcze jakaś żaglówka ... lub jelonek :D

ptaszki, kwiatki, robaczki

do tego stereo i w kolorze

to dopiero byłby wypasiony szkic obserwacyjny :Boink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.