Skocz do zawartości

Najlepsza Astrofotografia Roku 2008 - Ogłoszenie wyników


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również przyłączam się do gratulacji:)

Zdjęcia są niesamowite, niewiarygodne, nieziemskie, oszałamiające, olśniewające, zapierające dech...mogłabym tak wymieniać bez końca :D

 

Dziękuję wszystkim ich twórcom za to, że mogą cieszyć moje oczy, a szczególnie "brązowemu" medaliście, któremu i tak mimo wszystko przyznaje złoto, za całokształt :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście moje pięć groszy :D ,powiem tak,wszystkie fotografie były przepiękne,nie zabrakło romantyki tej astronomicznej :D .Ale do czego zmierzam-pierwsze miejsce należało sie wszystkim bo te zdjęcia to cały włożony wysiłek i naprawdę trudno takie zdjęcia zrobić ot tak w parę sekund.Co mi pozostało to jedynie Pogratulować!

Fajnie jest wiedzieć,że Polska astrofotografia jest coraz lepsza,przykładem jest astro kalendarz amatorski,ale czy amatorski hmmm...był nie powiedział doprawdy.Jeszcze raz Wielkie Gratulacje!.Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla dla wszystkich z liczba głosów ok 150 ;)

Różnice są niewielkie co pokazuje że zdjęcia jakże rożnej ogniskowej i tematyki przedstawiają podobną wartość dla odbiorcy.

Cieszy mnie fakt że znalazłem się za Adamem którego wąskopasmowe graffiti :P nie pozostawało złudzeń co do wyboru najlepszej fotografii z finałowych na astro-forum

Zmieniłem już sprzęt (co nieco) ale ten który użyłem do zrobienia M64 naprawdę można nazwać w miarę tanim do astrofotografii dla obiektów DS, co mnie tym bardziej cieszy w kontekście zajętego miejsca. Dziękuję za głosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te nasze plebiscyty ostatecznie obaliły mit, że najlepsza fotografia to ta z najdroższego sprzętu. Mój Pelikan pochłonął naprawdę masę pracy, być może rekordowo dużo, jak na polskie warunki. Powstawał w zasadzie nie dniami, ale miesiącami. W innym przypadku nie miałbym szans z Wami mimo stosunkowo dużych nakładów na sprzęt. Poziom jest tak wysoki, że bez zrobienia czegoś unikatowego, zarówno od strony formy, jak i obiektu, nie da się wygrać plebiscytu.

 

Ciekawe zdjęcie można zrobić aparatem na statywie, czego dowiódł Radek. Uważam, że jego zdjęcie było trudniejsze w realizacji, niż moje. Ja nie musiałem ruszać tyłka w góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Niestety - wiele dobrych zdjęć wykonanych w ciągu 2008 roku zniknęło. .. To nie jest dobre...

Zdjęcia z konkursu warto jakoś wykorzystać, promując przy tym zarówno astronomię jak i Astro-Forum.

Może kalendarz, plakat (plakaty), o wydawnictwie albumowym nie śmiem marzyć. Wiem, że najłatwiej jest wpuszczać innych w dodatkową robotę, ale sam bym chętnie coś takiego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów, a także dla pozostałych finalistów. Zdjęcia są na najwyższym poziomie, w niektórych przypadkach aż trudno uwierzyć, jak wiele udało się osiągnąć za pomocą sprzetu będącego w zasięgu "przeciętnego zjadacza chleba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.