Skocz do zawartości

Skąd się wzięły Wasze nicki?


Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem wielkim fanem pralek pewnej firmy .... mam ich całą piwnicę i kilka stoi jeszcze w sypialni... planuje zbudować z nich dom i ciągle w nim prać. Zainteresowania powoli kierują sie także w stronę lodówek... :rolleyes:

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem bardzoastroamatorem (czyli raczej bliżej 2-go znaczenia)

Encykl. - synonimy: (1.1) miłośnik, wielbiciel; (1.2) dyletant, laik

i nieczęsto się wymandrzam, więc raczej czytałem (dłuuugi czas). Wreszcie przyszło o coś zapytać (łomatko - dziś chciałbym wyciąć to obciachowe tureckie pytanie) i trza się było zarejestrować. A że planowałem na tym poprzestać - czyli przelecieć przez forum tylko raz - więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Kolejny spory odkop :)

 

Kilka osób pytało mnie o nick i jego poprawną wymowę :D

Geneza jest dosyć odległa, sięga 3 klasy szkoły podstawowej (jakoś 1995 rok). Wtedy to po raz pierwszy dane mi było uczyć się języka obcego (angielski) i okazało się, że nauczycielka tegoż języka chodziła z moim starszym bratem do szkoły. Jakimś cudem od razu skojarzyła mnie z nim i zapytała (po angielsku) co tam u niego. Jak się nietrudno domyśleć mój brat ma na imię Piotrek, a że nie byliśmy jeszcze za bardzo kumaci z tego języka, to koledzy z całego pytania wyłapali tylko "Piter" i tak już zostało z pewnymi modyfikacjami na "Peter" bądź "Pater" (był taki piłkarz).

Gdy zakładałem pierwszego maila, stwierdziłem że nie chcę nigdy widzieć, że jakiś login jest już zajęty, więc potrzebuję specyficznej pisowni. Pod tym względem zdało to świetnie egzamin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jak u Paether`a nick ciągnie się od kilku lat, jeszcze w czasach jak w Polsce internet zaczynał raczkować (modem 56k) . Wówczas szał robiły gry online typu Quake III Arena itp. Potrzebowałem nick który wyrażał ducha walki. I tak zostało. Później pojawiło się astro. A nick pasował idealnie. Spirit - jeden z łazików który wykonywał misje kosmiczne - za WiKi.

 

W styczniu 2004 roku w odległych rejonach Marsa wylądowały dwa identyczne łaziki Spirit i Opportunity, tworzące program Mars Exploration Rover. Oba były zasilane bateriami słonecznymi, podobnie jak Sojourner, ale były znacznie od niego większe, o masie 185 kg. Podstawowy program ich misji obejmował 90 dni marsjańskich. Łazik Spirit działał przez 2210 dni marsjańskich i przejechał w tym czasie 7,73 km; łazik Opportunity do 7 sierpnia 2012 roku spędził na powierzchni planety 3035 marsjańskich dni i przejechał 34,64 km[5]. Dzięki ich badaniom uzyskano potwierdzenie, że w przeszłości na powierzchni Marsa istniały zbiorniki wodne; łaziki zaobserwowały także chmury typu cirrus[6] i wiry pyłowe. Wiatr co pewien czas oczyszczał panele słoneczne łazików, zwiększając ich żywotność[7]. Łazik Spirit dotarł do wzgórz Columbia Hills i tam prowadził badania geologiczne, w 2009 roku utracił jednak mobilność, a w marcu 2010 stracono z nim kontakt[8]. Opportunity we wrześniu 2010 roku minął połowę drogi między badanym wcześniej kraterem Victoria a znacznie większym kraterem Endeavour, w którym ma szansę zbadać duże odsłonięcie warstw geologicznych[9]. W sierpniu 2011 roku łazik dotarł na skraj krateru[10][11].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick ciągnie się za mną od 1989r. z czasów technikum elektronicznego ktoś z klasy tak za mną zawołał i tak już zostało.. Z czasem tak się przyzwyczaiłem, że traktuje je jak drugie imię (zresztą w sumie praktycznie tak jest)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny spory odkop :)

 

Kilka osób pytało mnie o nick i jego poprawną wymowę :D

Geneza jest dosyć odległa, sięga 3 klasy szkoły podstawowej (jakoś 1995 rok). Wtedy to po raz pierwszy dane mi było uczyć się języka obcego (angielski) i okazało się, że nauczycielka tegoż języka chodziła z moim starszym bratem do szkoły. Jakimś cudem od razu skojarzyła mnie z nim i zapytała (po angielsku) co tam u niego. Jak się nietrudno domyśleć mój brat ma na imię Piotrek, a że nie byliśmy jeszcze za bardzo kumaci z tego języka, to koledzy z całego pytania wyłapali tylko "Piter" i tak już zostało z pewnymi modyfikacjami na "Peter" bądź "Pater" (był taki piłkarz).

Gdy zakładałem pierwszego maila, stwierdziłem że nie chcę nigdy widzieć, że jakiś login jest już zajęty, więc potrzebuję specyficznej pisowni. Pod tym względem zdało to świetnie egzamin.

 

 

Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad poprawną wymową ale nie wiem czemu za każdym razem Twój nick odczytywałem jako "piczer"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

Jaki pejcz?

 

Nie pierwszy raz na astroforach i nie ja jeden tak opisuję Daniela. On ma swój rozum (powiem wiecej jest świetny - w astrozagadkach pokazał klasę nie raz!) i zapewniam Cie że zareaguje jeśli zacznie mu to doskwierać

- nie musisz sterować jego rozumem. :)

 

Dałbyś lepiej merytoryczny post o Navi lub o wspomnianym Argo (jak wyglądał na niebie)?

 

Pozdrawiam

p.s

Fonetycznie tak brzmi - ostatecznie jesteśmy Polakami :P

 

a szkoda że nie kliknąłeś linku który dałem do wątku Paether'a

(Nie) zawsze druga, "złota ziemia" - KANOPUS

bo byś "tym bardziej" wiedział o kogo chodzi.

 

EDIT:

O! I nawet tak się podpisał w poprzednim poście tego wątku :) - patrz obrazek

oooo.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem kiedyś pocztę i e-mail to musiałem dać jakąś nazwę , wpisałem byle co, czyli nazwę ruskich lornetek , potem na wszystkich forach dałem "berkuta " jako nick i tak zostało . Dopiero niedawno kapnąłem się że berkut coś oznacza , ptaka orła w języku Ukraińskim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.