Skocz do zawartości

Szkice Pastelą


leech10

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry początek. Gratuluję.

Do zaznaczenia równego okręgu spróbuj użyć jakiegoś szablonu. Na przykład od latarki czołowej (o ile masz okrągłą ;) )

Spróbuj też z drugiej strony kartki, narysowałeś chyba na rewersie. Ale mogę się mylić, te kartki lubią mieć dziwną powierzchnię.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dziękuje bardzo :D

Co do kartki, one mają taką dziwną fakturę ale spróbuje na drugiej stronie.

Co do szkiców księzyca z okularu. Problemem jest przesuwanie się obiektu. W powerze 166x jest już problem. Nie mam niestety napędu :huh:

Napewno bede próbował. teraz bedzie zliżenie komety Lulin do Saturna, jeśli pogoda pozwoli coś się napewno pojawi.

 

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi, z braku normalnej (czytaj: bezchmurnej) pogody, coraz więcej ludzi decyduje się na szkicowanie ze zdjęć. I bardzo dobrze. Zawsze to jakiś trening przed szkicowaniem z okularu.

 

 

Na pewno niezły początek. Tylko naszły mnie pewne wątpliwości - czy szkic ze zdjęcia jest "pełnowartościowym" szkicem???

Radku, była już dyskusja na ten temat. Ten wątek zostawiłbym w tym dziale, choćby ze względu na Saturna.

 

A Tobie leechu10 gratuluję udanej pracy. Kraterki są całkiem fajne. Napisz tylko jak się nazywają...

wimmer, twoja "szkicomania" jest coraz bardziej zaraźliwa. Jak dalej będzie się tak plenić, to za rok Adam będzie musiał pomyśleć nad zmianą nazwy forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi, z braku normalnej (czytaj: bezchmurnej) pogody, coraz więcej ludzi decyduje się na szkicowanie ze zdjęć. I bardzo dobrze...

...bardzo źle :P szkicowanie ze zdjęć jest jak podrabianie pieniędzy. Niby mają swoją wartość, ale są tak jakby "troszkę nieprawdziwe" ;)

:D

 

wimmer, twoja "szkicomania" jest coraz bardziej zaraźliwa. Jak dalej będzie się tak plenić, to za rok Adam będzie musiał pomyśleć nad zmianą nazwy forum :D

Nieeee... Nadal patrząc na ilość astrofotografii na forum, astro-szkice zostają w dalekim tyle. Ale fajnie, że szkicujących przybywa.

Nazwy forum nie trzeba będzie zmieniać, w końcu to nadal ASTRO. Ale może jakiś szkicowy plebiscyt, albo inna "grubsza" akcja by się przydała ;)

 

pozdrawiam

 

P.S: Wspólnie śpiewajmy pieśni przywołujące dobrą pogodę!

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podrabianie" byłoby gdyby ktoś twierdził, że to z okularu. Poza tym to też trening :D A w podrobionych pieniądzach nie ma nic złego. Świetnie się nimi gra w "Monopoly" :D

Te tysiące na stole..... Nigdy w realu nie widziałem takiej ilości gotówki. :lol:

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Korzystając z dobrej pogody postanowiłem zabrać się za Wenus. Szkicowałem szybko bo zimno było i wenus mi się za drzewami schowała. Kolorki mają oddać aberrację chromatyczna małego refraktorka. SW 80/400 z przesłoną co daje 42,5/400 f/9,4 NLV 9mm Barlow 2x Soligor.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Wenus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkującym astro-szkicerom polecam ołówek, Tobie także.

Bardzo fajnie, że szkicujesz pastelami. To ciekawa i plastyczna metoda, ale najpierw warto robić to ołówkiem. Wyćwiczysz kreskę i cieniowanie... A potem, pastelami, będzie to już tylko łatwiejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.